Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 240

Wątek: Sony NEX czy Olympus PEN?

  1. #11
    Awatar tomek76k7
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Lubuskie
    Posty
    90
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez TOKIN Zobacz posta
    Chodziło mi o ogniskowe po prostu.
    Dość trudno znaleźć tanie manualne obiektywy, które zbliżałyby chociaż do standardowych 50mm w przeliczeniu dla małego obrazka.

    Kamol3 - jeśli wiesz, że manualne ostrzenie i adaptery nie dla Ciebie, to wybór jest prosty - PEN.
    Tym bardziej jeśli przesiadasz się z kompakta. Decydując się na Sony - albo zostaniesz z "naleśnikiem" (obiektywem stałoogniskowym), co dla kogoś mało doświadczonego może być dość niewygodne, albo kupisz zoom sony, który jest dużo za duży do tego aparatu.
    Przy przejściu z kompakta, wielkość matrycy jest pomijalna, matryca w PENie jest i tak dużo większa niż ta która była w HP. Będziesz na pewno zadowolony z jakości zdjęć. Obsługa też nie powinna przysporzyć problemów.

    Programy tematyczne, porady na żywo oraz filtry artystyczne w PENie na pewno dadzą Ci wiele frajdy. Bez grzebania w ustawieniach, bez ustawiania parametrów.
    ty chyba nie masz pojęcia o czym piszesz po pierwsze obiektyw zoom nie jest za duży jest w sam raz i na wiosnę ma wyjść 4 następne obiektywy to będzie już 7szt w tym obiektyw zaissa matryca sony daje dużo mniejsze szumy niż z pena szczególnie powyżej iso 400 a szczegóły wystarczy nastawić w aparacie wyostrzenie na +1 i jest to samo co w penie a wiem co piszę bo miałem pena i przesiadłem się na nexa-5 i z tej decyzji jestem bardzo zadowolony
    SONY NEX-5 18-55mm i 16mm

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kamol3 Zobacz posta
    W moim przypadku nie ma mowy o manualnych obiektach ponieważ byłby to mój pierwszy aparat z wymiennym obiektywem. Dopiero zaczynał bym przygodę z taką poważniejszą fotografią. Wcześniej miałem zwykły tani kompakt od HP i narobiłem nim bardzo dużo zdjęć. Niestety aparat się zepsuł. Nie chcę lustrzanki z tego powodu że rozmiar aparatu jest dla mnie ważny. Co do zdjęć jakie będę robił to widoki, fotografia miejska głównie to. Chciałbym żeby aparat który wybiorę można by było wziąć również na imprezę od czasu do czasu czy na jakiś wypad ze znajomymi i postrzelać sobie fotki tak jak to ma miejsce w tanich kompaktach. Szybko i bez zastanowienia oraz bez ustawiania różnych opcji. Cena też nie może być zbytnio wygórowana, powiedzmy tak max 1600-1700zł.
    W tej kwocie nie ma co się zastanawiać, sprawdź ile kosztują PEN E-PL1 z 14-42mm i 17mm lub NEX z 16mm i 18-55m. NEX w takim zestawie można kupić za około 2000zł. Pewnie taki zestaw z PEN można nabyć w podobnej cenie. Z naleśnikami masz kieszonkowy aparat, z zoomem będzie mniej kieszonkowo ale więcej możliwości z ogniskową.

    Alternatywnie możesz rozglądnąć się za zaawansowanymi kompaktami typu Samsung EX-1, Panasonic LX5, Olympus ZX-1 (odpowiednio 1200, 1450, 1900zł). Opcja kieszonkowości wzrośnie znacznie, jakość fotek spadnie, jeśli Ci to coś powie to spadek ten wyniesie około 1 - 2 eV, na odbitkach 10x15, czy nawet 15x21 nie do zauważenia, na LCD 1920x1080 pewnie też wielkich różnic nie zobaczysz.

    Jeśli u Ciebie krucho z kasą to bierz Samsunga EX-1, na forum nikona jest duży wątek o nim - dużo pożytecznych informacji.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tomek76k7 Zobacz posta
    ty chyba nie masz pojęcia o czym piszesz po pierwsze obiektyw zoom nie jest za duży jest w sam raz
    Hmm jak widać jest to bardzo subiektywne!
    Moim zdaniem NEX z podpiętym zoomem... wygląda groteskowo - jakby aparat był dopięty do obiektywu, a nie na odwrót....
    ale o gustach się nie dyskutuje
    Drugi istniejący ...megazoom 18-200 to mz zupełne już nieporozumienie w połączeniu z malutkim aparatem.
    Być może nowe obiektywy się pojawią, na dziś jest jak jest.
    Dla fascynatów starych manulanych szkiełek Sony jest lepszym wyborem, dla tych co wola jednak mieć AF i nowe (choć dużo droższe!) obiektywy, jednak PEN (m4/3) daje moim zdaniem większe możliwości.
    Poza wszystkim definitywnie warto pójść do sklepu i pomacać oba aparaty samemu.
    Ostatnio edytowane przez TOKIN ; 12.01.11 o 01:08



  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    TOKIN, tomek76k7 - nie się co spierać i PEN i NEX z zoomami kitowymi nie są aparatami do "kieszeni", więc czy jeden jest nieco większy, czy mniejszy nie ma znaczenia, i tak trzeba nosić torbę.

    Wg. mnie jeśli ktoś nie może się zdecydować PEN kit czy NEX kit, to niech rzuci monetą, z obu wyborów będzie zadowolony.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    TOKIN, tomek76k7 - nie się co spierać i PEN i NEX z zoomami kitowymi nie są aparatami do "kieszeni", więc czy jeden jest nieco większy, czy mniejszy nie ma znaczenia, i tak trzeba nosić torbę.

    Wg. mnie jeśli ktoś nie może się zdecydować PEN kit czy NEX kit, to niech rzuci monetą, z obu wyborów będzie zadowolony.
    Do kieszeni - na pewno nie! Nawet z małym "naleśnikiem" - choć to z takmi małymi obiektywami te EVILe mają prawdziwy sens.
    Torba jednak zbyt duża być nie musi

    Jeśli natomiast jest wymóg noszenia aparatu w kieszeni - to patrzeć należy w stronę LX5, EX1 lub... nowego Olympusa - choć ten ostatni na starcie będzie pewnie droższy od zakładanego budżetu...



  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    86
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Kitowy 14-42 do PENa bardzo ładnie się składa i jak na moje standardy jest kieszonkowy (nie jeansy, lecz kurtka). Dodatkowo to tani obiektyw, wiec sie o niego nie boje co daje poczucie większej swobody.

    gdzies było zdjecie porównujące te 2 szkla ale pogladowo:
    nex i kit http://www.cyfrowe.pl/aparaty/sony-n...18-55-mm-.html

    pen i kit: http://www.fotomaniak.pl/gallery/pos...nt/olympusep1/

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Alez, jak najbardziej PEN jest kieszonkowy, chyba, ze mowicie o spodniach, to nawet lx sie nie zmiesci...

    pozdrawiam serdecznie
    Janek

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Dla mnie Pen E-P2 z H020 jest kieszonkowy, w przypadku nart a szczególnie MTB jest to dla mnie ważne choć uważam że E-P2 jest za ciężki.
    Większość ostatnio wstawionych zdjęć to właśnie z tego zestawu.

    Nie mogę się zdecydować na tele bo za duże ale rozważam jeszcze MZD 9-18 bo jest składany. Marzy mi się tele składane.

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kamol3 Zobacz posta
    Jeżeli można wiedzieć to jak to wygląda z robieniem panoram w PEN'ach? W NEX jest tak że pstrykasz i sie obracasz i aparat łączy zdjęcie sam.
    Panoramy robi się na statywie ze specjalną głowicą. Potem skleja się zdjęcia automatycznie w programie - jest kilka dobrych i darmowych, np. Microsoft Image Composite Editor.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar outsider
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    chacie nad Sweliną
    Posty
    542
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kamol3 Zobacz posta
    Witam. Zastanawiam się nad zakupem aparatu. Dokładnie chodzi mi o modele Sony NEX oraz Olympus PEN.
    Poczekaj do marca... powinny pojawić się informacje o E-P3, oraz oferta konkurencji (pentax i nikon). Pojawienie się sprzętu konkurencji najczęściej bardzo pozytywnie wpływa na ceny sprzętu innych producentów.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.06.11, 13:44
  2. Olympus C-480 vs Sony Cybershot S40
    By robert2k4 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19.07.05, 20:38
  3. Olympus E 20 Sony 828?
    By cezarywis in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.06.05, 23:32
  4. SONY CZY OLYMPUS
    By mateusz004 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 2.06.05, 14:15
  5. Sony W15 czy Olympus C770 lub C 70 ???
    By Tankian in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19.04.05, 11:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.