Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Ostrzenie na nocne niebo

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Syd Barrett
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    636
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    One są tak daleko, że to nie ma znaczenia na co ustawisz - w obiektywach jest okienko - ono coś tam pokazuje ,ale musisz troszkę cofnąć - nieskończoność jest troszkę wcześniej niż opór, - korygujesz empirycznie.

    Dobrych fot życzę AP.
    A ja myślałem, że tylko 14-54 ma nieskończoność "dalej niż nieskończoność", przy kitach też tak ktoś ma? na 2 sztukach 14-45 i dwóch 14-42 i starym 40-150 miałem tam, gdzie trzeba (nieskończoność na końcu). To jak to jest?

    btw. co do wskaźników odległości bym się tak nie cieszył, bo np taki 14-54 ma niestety strasznie małą skalę odległości-dla mnie nieużyteczną prawie zupełnie w szacowaniu odległości.
    Ostatnio edytowane przez Syd Barrett ; 12.01.11 o 10:27

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Syd Barrett Zobacz posta
    A ja myślałem, że tylko 14-54 ma nieskończoność "dalej niż nieskończoność", przy kitach też tak ktoś ma? na 2 sztukach 14-45 i dwóch 14-42 i starym 40-150 miałem tam, gdzie trzeba (nieskończoność na końcu). To jak to jest?
    14-42 też ma nieskończoność przed końcem Nie wiem dlaczego tak jest. Utrudnia to życie, ale pewnie ten zapas jest potrzebny do czegoś.

    Metody są przynajmniej trzy:
    1. Wyostrzyć na najdalszy obiekt, na który się da, przestawić na MF i robić niebo,
    2. Na czuja cofnąć nieco pierścień,
    3. Próbować na kontraście

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Syd Barrett
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    636
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wesoły Miś Zobacz posta
    14-42 też ma nieskończoność przed końcem Nie wiem dlaczego tak jest. Utrudnia to życie, ale pewnie ten zapas jest potrzebny do czegoś.

    Metody są przynajmniej trzy:
    1. Wyostrzyć na najdalszy obiekt, na który się da, przestawić na MF i robić niebo,
    2. Na czuja cofnąć nieco pierścień,
    3. Próbować na kontraście
    ok, dzięki. Tak jak napisałem wyżej - 2szt 14-42, 2szt 14-45 i stary 40-150 mają na go prawie* tam gdzie trzeba. Podejrzewam, że jest więcej takich "wyjątków od reguły"
    Za to w modelu 14-54, którego używałem dali "niezły" zapas więc można kręcić i kręcić

    * - na zdjęciach nie widać, żeby coś było źle.

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Radzymin
    Posty
    23
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    kontrast

    Z tego co wszyscy piszą,trzeba jednak tylko z manualem,nie ma rady.Pozostaje tylko konkluzja że jednak aparaty cyfr.bez lustra,przynajmniej niektóre pomijając możliwość wykadrowania,mają ogromną przewagę nad lustrami ,wspom.przezemnie Fuji 6500.Pozdrawiam.

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez krzysztofix2211 Zobacz posta
    Pozostaje tylko konkluzja że jednak aparaty cyfr.bez lustra,przynajmniej niektóre pomijając możliwość wykadrowania,mają ogromną przewagę nad lustrami ,wspom.przezemnie Fuji 6500.Pozdrawiam.
    To, o czym mówisz, nie wynika z braku lustra, tylko z wielkości matrycy. S6500 ma małą matrycę, a więc uzyskiwana głębia ostrości jest bardzo duża. W związku z tym gdziekolwiek nie ustawisz ostrości, to i tak będziesz miał hiperfokalną nawet na pełnej dziurze. Po prostu wszystko będzie ostre, również niebo.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #16
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

Podobne wątki

  1. Ostrzenie (e-520)
    By DdNika in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18.03.10, 21:50
  2. e 410 ostrzenie na bis
    By gregorz in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24.01.08, 15:59
  3. Niebo
    By djus in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29.05.06, 09:21
  4. Niebo
    By Piotr Grześ in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22.05.06, 12:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.