Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problem z Mju II

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Michu (Pentax)
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    344
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Problem z Mju II

    Zakupiłem w końcu ten kultowy kompakt (ze stałką 35/2.8 ). I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że po włożeniu baterii, miga na wyświetlaczu literka E. Przeważnie symbolizuje to zwinięty film, gotowy do wyciągnięcia (brak instrukcji do tego modelu). Niestety w tym przypadku dzieje się tak bez względu na to, czy jest film w środku, czy go nie ma. Migawki wyzwolić się nie da, z przycisków działają tylko te od ustawienia daty.
    Wyciągnięcie baterii w ramach resetu nic nie zmienia.
    Pytanie teraz: co się dzieje?
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  2. #2
    | OlyJedi Awatar technik219
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    103
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Spróbuj wcisnąć przycisk zwijania powrotnego przy zamkniętym aparacie. Przed włożeniem filmu spróbuj pokręcić szpulą przyjmującą, może coś zaskoczy. Wkładając film dobrze wciśnij kasetkę - na dnie komory na kasetkę u góry jest taki ząbek, który powinien zaskoczyć o kant wieczka. Zauważ jak się włącza aparat: czy po odsunięciu klapki obiektyw wykonuje szybki ruch przód-tył?
    Jeśli to nie pomoże, to coś jest "walnięte". A jak coś jest "walnięte" to daj mi znać, bo potrzebuję taki aparacik na części.
    To dobry, ale bardzo delikatny sprzęt. Pokombinuj (naprawa w zakładzie zapewne przekroczy jego wartość), bo jakość zdjęć jak z lustra. Szkoda by było.

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    WAW, PL
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Problem z Mju II

    Serwus!
    A może spróbowałbyś poradzić mi, co zrobić, by klapka, ta od obiektywu (jednocześnie włączająca zasilanie i funkcje) nie "latała" luźno..?
    Dzieje się tak z nią w moim przemiłym Olympusie iZoom (APS).
    Pozdrawiam,
    Krzysztof

  4. #4
    | OlyJedi Awatar technik219
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    103
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Problem z Mju II

    Sorry, nie było mnie miesiąc. Wypadły kuleczki spod pokrywki (w mju analogowych są dwie kuleczki pod pokrywką, które "pstrykając" blokują pokrywkę w skrajnych położeniach), lub odłamało się jakieś inne plastikowe "pstrykadełko". Trzeba ostrożnie zdjąć klapkę i zobaczyć co tam było, a następnie dołożyć kuleczki, lub przykleić kropelką "pstrykadełko". Z kuleczkami czynność bardzo precyzyjna (zegarmistrzowska niemal), bo kuleczki "lubieją" wypstryknąć w drugi kąt pokoju.

Podobne wątki

  1. Problem z 560UZ, w czym problem, ile to może kosztować?
    By damian81293 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 4.02.10, 18:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.