Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: Amatorskie pstryki do oceny :)

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Amatorskie pstryki do oceny :)

    Witam,

    Zdjęcia zawsze lubiłem robić ale nigdy nie zwracałem dużej uwagi na "poziom techniczny" zdjęć. We wrześniu kupiłem pierwszą lustrzankę - Olympusa E-500 z obiektywem ZD 14-45 a później dokupiłem ZD 40-150. Od początków przygody z "lustrem" czytam to forum i zauważyłem pierwsze błędy. Pierwszych moich pstryków nie pokażę, gdyż nie ma na co patrzeć. Jednak po krótkim czasie samokształcenia się pokaże Wam kilka moich zdjęć, gdyż w ten sposób szybciej zacznę się uczyć co robię źle a co dobrze. Na początek 3 zdjęcia:
    1.
    2.
    3.

    To na razie tyle, nie chcę od razu Was zasypywać całymi fotorelacjami.
    Proszę o krytykę

    P.S. Pierwsza fotka była trochę podkręcona w gimpie

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Kadry 1 i 3 są przyjemne. Zwróć jednak uwagę na sposób w jaki zmniejszasz zdjęcia. Na pierwszym jakieś artefakty (od kompresji?), trzecie jest z kolei wyraźnie przeostrzone - zwróć uwagę co się dzieje wokół gałązek, nie wygląda to dobrze. Skoro używasz PS CS5 i Gimpa to masz doskonałe narzędzia do rozsądnego zmniejszenia zdjęć.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    166
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    za Karolem
    1 i 3 bardzo przyjemne choć osobiście wolałbym bez przeszkadzaczy na pierwszym planie...

  4. #4
    bernard74
    Gość
    Witaj

    1. - fota byla by fajna ale jednak za duza saturacja , podkrecenie kolorow , po drugie staraj sie zwracac uwage na pierwszy plan ! w kadrze nie potrzebne krzaczki lub podobne przeszkadzajki.

    2. - fota poprawna., ale tematycznie wiesz

    3. - widoczne artefakty , za duze wyostrzenie, kadr chaotyczny ,balagan , drzewko winno by kadrowane ciut bardziej w prawo.

    O takie pierwsze spostrzerzenia.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez bernard74 ; 25.12.10 o 15:09

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuje za pierwsze opinie.

    Wyostrzenie zdjęć po zmniejszeniu rozmiaru trochę mi sprawia kłopotu by nie przesadzić, muszę nad tym popracować.

    Co do drugiego zdjęcia. Dostałem statyw i chciałem się pobawić dłuższym czasem naświetlania, gdyż powstaje wtedy ciekawy efekt na rzekach. A że rzeki w pobliżu nie mam, a chciałem spróbować tej techniki to ogień w kominku wypatrzyłem.

    Co do 1 i 3 - dzięki za te uwagi będę następnym razem na to zwracał uwagę.
    Widzę że czeka mnie jeszcze wiele pracy. Jednak jako biegacz wiem że trening czyni mistrza więc będę próbował dalej.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar rol6
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Skórzewo/Poznań
    Posty
    1.550
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Witaj na forum.

    Krajobrazy bardzo przyjemne. Zwracaj większą uwagę na pierwszy plan.

    Zabawa z ogniem w moim odczuciu udana, tylko kard zbyt centralny i trochę za szeroki.

    Pozdrawiam
    OMD, kilka puszek i wiadro słoików

  7. #7
    | OlyJedi Awatar fura
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Oklice Bielska-Białej - pipidówa
    Posty
    342
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Witam! Ja to w sumie podpiszę się pod tym co koledzy wyżej napisali.
    Pierwsze zdjęcie było by dobre tylko moim zdaniem kolory są trochę nienaturalne, zwłaszcza rzuca się w oczy ta jaskrawo niebieska tafla wody, poza tym tak jak napisał rol6 zwracaj uwagę na pierwszy plan, przeszkadza mi on w pierwszym i ostatnim zdjęciu. Co do zdjęcia ognia to ja próbowałbym pionowego kadrowania i nie przycinałbym tego ognistego jęzora w górze kadru, choć to tylko moja wizja. Pozdrawiam i zachęcam do kolejnych wrzut.
    Fura

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję wszystkim za poprzednie opinie, dziś mam dla Was jedno z nowych - zdjęcie nocne. I dwa starsze, obrobione do oceny,

    4.

    5.

    6.

    Czekam za opiniami i oczywiście krytyką.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar rol6
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Skórzewo/Poznań
    Posty
    1.550
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    4. Zwykły nocny kadr. Jak dla mnie trochę za ciasno - krzyż na wieży się nie zmieścił.

    5. Ciekawy efekt obróbki. Ogólne wrazenie psują niestety te krzaki wdzierające się w kard z prawej i lewej strony.

    6. Nie wiem czy takie było Twoje zamierzenie, ale jak dla mnie jest to udana stylizacja na "starą" pocztówkę. Dodałbym trochę miejsca z lewej strony.
    OMD, kilka puszek i wiadro słoików

  10. #10
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    5. może się podobać. Kadr maksymalnie centralny troszkę ciężko się przez to ogląda, ale obróbka ciekawa.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Najbardziej podoba mi się 3. Gdyby tylko wyciąć tamte badyle na pierwszym planie było by rewelacyjnie.
    Ostatnio edytowane przez psl ; 29.12.10 o 00:19 Powód: Automatyczne scalenie postów

Podobne wątki

  1. Wiejowe pstryki
    By Wiejo in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1158
    Ostatni post / autor: 4.03.22, 15:46
  2. Nowe pstryki
    By Eklekto in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14.09.10, 14:52
  3. Pstryki Aikidudiego
    By aikidudi in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 234
    Ostatni post / autor: 26.09.09, 21:57
  4. Pstryki by Krzychru
    By krzychru in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16.03.09, 01:11
  5. Robik79-pstryki
    By Robik79 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11.08.08, 19:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.