Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Om77af

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Om77af

    Witam na forum jako nowy.
    Odnalazłem w domu stary analogowy aparat jak w tytule i jako laik mam nastepujace pytanie : czy obiektywy od tego aparatu można wykorzystac do cyfrówek ?
    kenaj

  2. #2
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    611
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Witaj

    Polecam lekturę http://ompl.org/body,om-77.

    Podpiąć podepniesz przez przejściówkę OM-4/3 do kupienia np na allegro, jednak obiektywy AF nie miały pierścienia przysłony, która była sterowana z aparatu, więc nie będziesz miał możliwości jej zmiany.

    Nie wiem jak wygląda sprawa z pierścieniem ostrości, czy mają takowy.

    Napisz jaki tam masz podpięty obiektyw - z AF czy też bez.

    Pozdrawiam
    rumpel

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kenaj Zobacz posta
    Witam na forum jako nowy.
    Odnalazłem w domu stary analogowy aparat jak w tytule i jako laik mam nastepujace pytanie : czy obiektywy od tego aparatu można wykorzystac do cyfrówek ?
    kenaj
    Chyba OM 707 AF.

    EDIT: Sorki, to ten sam aparat pod inną nazwą.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Sawa
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Pruszcz Gdanski
    Posty
    1.637
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria

    Lightbulb

    Cześć,

    Jeśli odnalazłeś, to załaduj małe paluszki, i jeśli działa - to załóż jakiś film z rosmanna i porób kilka fotek w święta - to bardzo zabawny i prosty w obsłudze aparat i da ci sporo radości.

    Jeśli nie działa - to obiektyw Olympus AF możesz wykorzystać w cyfrówce - wspominana przez Rumpela przejściówka będzie niezbędna (OM->na to, jaki masz bagnet u siebie - a zakładam że masz lustrzankę cyfrową), jednak jak przedmówca wspominał brak przysłony jest dość bolesny, zaś pierścień ostrzenia - również nie jest "normalnie" dostępny. Musisz odkręcić plastikową osłonkę (pierścień zewnętrzny), wówczas się pojawi cały mechanizm ale narażasz szkło na pyłki wszelakie. (Można się również pokusić o przymykanie - jest dostępna mała dźwignia - ale to już 'hardkor'

    Możesz tez spróbować odwrotnego mocowania i wykorzystać do zdjęć makro.

    powodzenia,

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję za zainteresowanie.Link który zamiescił @ rumpel trochę podziałał na wspomnienia. Faktycznie kupiłem aparat w 1986 i była to nowość ,pamiętam że jednej niedzieli kupiłem na Manhattanie jakiegoś Canona a następnej niedzieli pokazał się ten Olympus z AF i wymieniłem aparaty, to był hit wtedy.Moje body jest uszkodzone i pomyslałem czy nie wykorzystać obiektywów.Po prostu czy nie kupić do nich jakiejś nie drogiej lustrzanki cyfrowej.Z fotografią od paru ładnych lat nie mam do czynienia/ nie licząc jakiś zdjęc wariatami/ dlatego licze na waszą opinie. Obiektywy to AF 35-70 oraz 70-200 3,5-4,5.
    Po prostu czy jest sens i logika w takim działaniu.
    Zostałem dziadkie mam trochę więcej czasu pora porobic troche zdjęć wnukowi

    kenaj

  6. #6
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    611
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Ja na Twoim miejscu poszukałbym na serwisach aukcyjnych sprawnego modelu OM77/707 AF, do którego podepniesz te szkiełka i w ten sposób cieszył się dalej nimi.
    Podpinać je pod aparat cyfrowy nie ma sensu, gdyż ograniczenia i uciążliwość obsługi odbiorą frajdę fotografowania .

    Pozdrawiam
    rumpel
    Ostatnio edytowane przez rumpel ; 20.12.10 o 21:59

  7. #7
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Olympus z autofokusem nie był niestety udanym aparatem i z czasem doprowadził do upadku działu lustrzanek w Olympusie, zaczęli robić hybrydy IS z niewymiennymi obiektywami. Obiektywy nie maja ani pierścienia przysłon, ani pierścienia ostrości (!!!!)- ręczny AF realizowało się "hebelkiem" przy kciuku, Z obiektywami AF tylko ekspozycja programowa, priorytet przysłony tylko z manualnymi OM)
    Do tego o ile pamiętam, bagnet jest kompatybilny w jedna stronę- tzn można założyć obiektywy OM do OM=77, ale nie obiektywy z AF do OM (coś z szerokością wypustek bagnetu), pomijając brak przysłony i nastawiania ostrosci

    Ja bym sobie odpuścił ten sprzęt, zwłaszcza ze jest częściowo niesprawny. Jeśli bawi cie fotografia analogowa to za 100 zet kupisz lepsza lustrzankę AF z podstawowym zoomem. Ja na przykład za 60 zł kupiłem dla córki Minolta DYNAX 5 z zoomem 28-80, mały aparacik który "ma wszystko"

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.