Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Aparat + zestaw studyjny

  1. #21

    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    czyli kompakt tez sie nada?

  2. #22
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Prawie wszystko się nada.
    Wszystko zależy od umiejętności.
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fotograficzny Zobacz posta
    gdyby Twój nos był bardziej czuły to zwąchałby, że jestem zupełnym laikiem i opieram się tylko na waszych opiniach, brak mojej wiedzy nie daje Ci prawa do obrażania mnie ...
    Doświadczenia nie masz ale już wiesz, że PEN jest niesolidny. A ludzie czytają takie wątki i informacja idzie w świat.

    Cytuję twoje wypowiedzi dot. Pena:

    Cytat Zamieszczone przez fotograficzny Zobacz posta
    ten aparat mi się w ogóle nie podoba
    Cytat Zamieszczone przez fotograficzny Zobacz posta
    wydaje się niezbyt solidny, a skoro jest taki mały to raczej jest słaby? chyba, że pozory mylą?
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 14.12.10 o 11:32
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  4. #24
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Podstawa do Twoich celów jak dla mnie to dobre światło i tło (a najlepiej stół lub namiot bezcieniowy). Kompakt myślę będzie lepszy (większa GO), przy dobrym świetle i tak będziesz używać niskiej czułości, duża rozpiętość tonalna też raczej nie będzie potrzebna.
    Wyklikane z mobilka

  5. #25
    | OlyJedi Awatar kurokial
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    755
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    zZz

  6. #26

    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

  7. #27
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Witam

    Ja bym to widział tak:

    Jeśli kompakt, to koniecznie z gorącą stopką na zewnętrzną lampę błyskową, ewentualnie do wyzwolenia oświetlenia błyskowego. Ewentualnie używaną lustrzankę.

    Zestaw niemal idealny to Olympusy serii E-4xx lub E-5xx z obiektywami kitowymi. Te tanie plastykowe obiektywy świetnie radzą sobie z aberracją chromatyczną i mają bardzo znikomą dystorsję (14-42mm, w zakresie 35-42 - większe przedmioty, gdy nie ma miejsca na odejście). Obiektyw 40-150mm f/4.0-5.6 poza walorami optycznymi ma jeszcze tę zaletę, że ustawia ostrość już 0,9m.

    Stół bezcieniowy - myślę, że stół to znacznie lepsze rozwiązanie niż namiot. Co do konstrukcji stołu to osobiście wykorzystuję arkusz mlecznej pleksi (opal czy coś w tym stylu). Konstrukcja jest bardzo prosta, góra arkusza zamocowana choćby do ściany, a część pozioma podparta jakąś nieskomplikowaną konstrukcją, choćby wystruganą z drewna. Niestety nie jest to najtańszy materiał. Za to całkiem dobrze udaje się go podświetlić od spodu, nawet tanią, wiekową manualną lampą błyskową, wyzwalaną przez fotocelę, a których jest sporo na Allegro.

    W przypadku tła kolorowego i przedmiotów o małych gabarytach można zainteresować się folią samoprzylepną, z której wykonuje się szyldy reklamowe. Oczywiście musi to być folia matowa, z tego co wiem maksymalna dostępna szerokość to 110cm, długość bez ograniczeń. Ma bardzo gładką powierzchnię i nie pustoszy portfela.

    Oświetlenie - zdecydowanie polecam błyskowe. Nie ma się go co bać, a działa się z nim zdecydowanie przyjemniej niż z tanim stałym, opartym o świetlówki kompaktowe. Ja zaopatrywałem się w sklepie Funsports i zarówno z obsługi jak i ze sprzętu jestem zadowolony.

    Modyfikatory światła - myślę, że na początek spokojnie wystarczy kilka płyt styropianu, które z jednej strony można pomalować na czarno, takie "wytłumienie" światła też się czasami przydaje.

  8. #28
    | OlyJedi Awatar kurokial
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    755
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ggrzesiek Zobacz posta
    Witam

    Ja bym to widział tak:

    Jeśli kompakt, to koniecznie z gorącą stopką na zewnętrzną lampę błyskową, ewentualnie do wyzwolenia oświetlenia błyskowego. Ewentualnie używaną lustrzankę.

    Zestaw niemal idealny to Olympusy serii E-4xx lub E-5xx z obiektywami kitowymi. Te tanie plastykowe obiektywy świetnie radzą sobie z aberracją chromatyczną i mają bardzo znikomą dystorsję (14-42mm, w zakresie 35-42 - większe przedmioty, gdy nie ma miejsca na odejście). Obiektyw 40-150mm f/4.0-5.6 poza walorami optycznymi ma jeszcze tę zaletę, że ustawia ostrość już 0,9m.

    Stół bezcieniowy - myślę, że stół to znacznie lepsze rozwiązanie niż namiot. Co do konstrukcji stołu to osobiście wykorzystuję arkusz mlecznej pleksi (opal czy coś w tym stylu). Konstrukcja jest bardzo prosta, góra arkusza zamocowana choćby do ściany, a część pozioma podparta jakąś nieskomplikowaną konstrukcją, choćby wystruganą z drewna. Niestety nie jest to najtańszy materiał. Za to całkiem dobrze udaje się go podświetlić od spodu, nawet tanią, wiekową manualną lampą błyskową, wyzwalaną przez fotocelę, a których jest sporo na Allegro.

    W przypadku tła kolorowego i przedmiotów o małych gabarytach można zainteresować się folią samoprzylepną, z której wykonuje się szyldy reklamowe. Oczywiście musi to być folia matowa, z tego co wiem maksymalna dostępna szerokość to 110cm, długość bez ograniczeń. Ma bardzo gładką powierzchnię i nie pustoszy portfela.

    Oświetlenie - zdecydowanie polecam błyskowe. Nie ma się go co bać, a działa się z nim zdecydowanie przyjemniej niż z tanim stałym, opartym o świetlówki kompaktowe. Ja zaopatrywałem się w sklepie Funsports i zarówno z obsługi jak i ze sprzętu jestem zadowolony.

    Modyfikatory światła - myślę, że na początek spokojnie wystarczy kilka płyt styropianu, które z jednej strony można pomalować na czarno, takie "wytłumienie" światła też się czasami przydaje.

    Czy przy zdjęciach na allegro abberacja jest tak ważna?
    zZz

  9. #29
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Popieram to co napisał kolega Ggrzesiek odnoście stołu bezcieniowego i oświetlenia błyskowego. To zdecydowanie dobry pomysł jest.

    Nie kupuj kompakta z wielkim zoomem, bo przeważnie ma gorszą jakoś optyczną, od tych z zoomem 4 czy 5 krotnym.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

Podobne wątki

  1. ring flash studyjny
    By nightelf in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.10.10, 14:21
  2. Aparat Mam aparat olympus d-545 zoom.
    By corincori in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.08.05, 13:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.