Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: 4/3 a μ4/3

  1. #11
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    ZD50 ostrzy z p2. Jak wpadnie na pomysł przelecenia się po całym zakresie ogniskowych, to jest baaaardzo wolno. Jak tylko sobie doostrzy, to jest wolno.
    ZD14-54 I też działa z AF. Nie mam 35 by sprawdzić.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jesteś pewien, że z E-30 chodzi bez problemu? Z tego, co mi wiadomo, to po kontraście ostrzą tylko szkła z niebieskim pierścieniem. I w μ4/3 (przynajmniej w puszkach Olympusa, bo Panas już tego nie gwarantuje) też ostrzą, tyle że szybkość pozostawia wiele do życzenia.
    Nie tak do końca z niebieskim paskiem... Obiektywy 14-42, 40-150 II, 25, 9-18, 14-54 II (nie wiem, czy wszystkie wymieniłem), przystosowane są sprzętowo do tzw. High-Speed Live View AF. Nie chodzi o brak zdolności w ogóle do nastawienia ostrości o kontraście, tylko o sposób współpracy z LV - z tymi obiektywami, w lustrzankach sygnalizowany jest aktywny hybrydowy AF, a więc chodzi tylko o ten High-Speed. W przypadku PENa wszystkie nastawiają ostrość po kontraście, chociaz nie zawsze jest to extraprędko (np. 50/2.0, jak pisał RE, przy 150/2.0).
    To "wszystkie" ma dwa zastrzeżenia:
    1. współpraca PENa z lustrzankowym 70-300 jest bardzo wq...wiająca, to chyba jedyny obiektyw, który kręci bardzo długo i często nieskutecznie,
    2. nie dopinałem jeszcze do PENa obiektywu 300/2.8, więc nie wiem, jak działa.
    Na pewno jest zdecydowanie lepiej, niż jak u pewnego producenta, który deklarował, że lustrzankowe obiektywy owszem pracują z bezlusterkowcem, ale czas łapania ostrości wynosi 2-7 sekund.
    Pozdrawiam
    Jack

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    1. współpraca PENa z lustrzankowym 70-300 jest bardzo wq...wiająca, to chyba jedyny obiektyw, który kręci bardzo długo i często nieskutecznie
    Z GH1 wydaje się całkiem w porządku, więc to chyba kwestia korpusu:
    http://www.youtube.com/watch?v=rxfUz...ayer_embedded#!

    Znalazłem też filmiki, z których wynika, że ZD50macro ostrzy szybciej z E-P1 niż G2.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    Na pewno jest zdecydowanie lepiej, niż jak u pewnego producenta, który deklarował, że lustrzankowe obiektywy owszem pracują z bezlusterkowcem, ale czas łapania ostrości wynosi 2-7 sekund.
    No cóż we'll do it better do czegoś zobowiązuje - by nie mówić wprost o którego chodzi dwa
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar 2ev
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    WrocLove
    Posty
    281
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Gietrzy, możesz coś napisać o sterowaniu lampą FL-36R?

    2EV
    Nigdy się nie tłumacz – przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą.
    Mark Twain

  6. #16
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez 2ev Zobacz posta
    Gietrzy, możesz coś napisać o sterowaniu lampą FL-36R?
    Nie używam jej do R, na GF1/E-PL1 przełączam na auto (bez ttl) - wtedy nie ma opóźnień, walę do góry z +1EV, używam Sanyo i balans bieli: lampa błyskowa - to wszystko co wiem i chcę wiedzieć nt. tej lampy
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar 2ev
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    WrocLove
    Posty
    281
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Nie używam jej do R, na GF1/E-PL1 przełączam na auto (bez ttl) - wtedy nie ma opóźnień, walę do góry z +1EV, używam Sanyo i balans bieli: lampa błyskowa - to wszystko co wiem i chcę wiedzieć nt. tej lampy
    Aha czyli można ją wyzwolić za pomocą wbudowanej fotodiody.

    A mógłbyś zobaczyć czy po wpięciu jej do E-PL1 da się w menu ustawić opcję remote?

    2EV
    Nigdy się nie tłumacz – przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą.
    Mark Twain

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.