Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: U mnie w studio...

  1. #1
    | OlyJedi Awatar BartB
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    113
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    U mnie w studio...

    Czołem wszystkim.
    Od pewnego czasu próbuję swoich sił w studio. Sam nie wiem, czy idę w dobrą stronę z oświetleniem, dlatego chciałbym Was prosić o ocenę i dobre rady, co mógłbym poprawić :]

    Na początek wrzucę parę zdjęć, które moja TŻ zdążyła obrobić z ostatniej sobotniej sesji...
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	B1041467_oly.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	191,4 KB
ID:	41493   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	B1041500_oly.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	208,4 KB
ID:	41494   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	B1041531_oly.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	349,3 KB
ID:	41495   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	B1041622_oly.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	377,4 KB
ID:	41496  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	B1041630_oly.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	299,5 KB
ID:	41497  
    Olek i Canon w jednym stali domu. Olek na górze, a Canon na dole...

    po godzinach...

  2. #2
    bernard74
    Gość
    Witaj

    Nie wiem czy ci pomoge ale napisze to co widze oczywiscie bedzie to tylko subiektywne patrzenie i nie musi byc wcale prawdziwe.

    1. fota

    Swiatlo dobre , motyw niestety nie bardzo bo tak naprawde nic ciekawego.

    2.fota

    Bardzo ladne oswietlona modelka , tutaj pod zwgledem swiatla nie ma zastrzerzen ale pod warunkiem ze zgodzimy sie na konwencje jaka zaproponowales czyli swiatla jednolitego bez swiatlocieni , troche tym samym pozbawiasz zdjecie, modelke tajemniczosci operujac takim wlasnie swiatlem, nazwe to splaczczeniem , poza tym poza , kadr jakis dziwny , nie jestem do konca przekonany.

    3.fota

    Najlepsza ladnie skomponowana w kadrze z minusami , modelka swietnie pozuje , jest wyraz , ekspresja , ale znow to samo swiatlo i w dodatku z mankamentami ,ponizej widoczne cienie ktorych nie powinno byc i nie rozumiem dlaczego uciales tak kadr chodzi mi o dol, na wlosach wystajaca czesc sukienki , jakis szczureczek lub cos innego nie wiem powinienes na to zwrocic uwage by tego nie bylo to jest blad , rozprasza.

    ACHA i tez okropne obwodki biale wokol , to koniecznie musisz poprawic , to jest blad ktorego sie nie daruje

    4,5 fota

    Tutaj niestey kadry przecietne, swiatlo jakies dziwne takie w pol drogi , ani dobrze doswietlone ani nie pokazane w polmroku .Poza tym pozy nienaturalne, wymuszone strasznie to rzuca sie w oczy.

    na 4 focie widoczne biale obwodki , chyba na etapie sowtware popelniles jakis bledy .

    Ale nie powiem fajna seria , mozna popracowac zwlaszcza nad innym swiatlem oraz pozami , wtedy powinno byc lepiej.
    Jak napisalem na poczatku to jest subiektywna ocena , wrazenie z ogladania tych studyjnych propozycji.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez bernard74 ; 8.12.10 o 20:36

  3. #3
    | OlyJedi Awatar BartB
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    113
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bernard74 Zobacz posta
    Witaj

    Nie wiem czy ci pomoge ale napisze to co widze oczywiscie bedzie to tylko subiektywne patrzenie i nie musi byc wcale prawdziwe.

    1. fota

    Swiatlo dobre , motyw niestety nie bardzo bo tak naprawde nic ciekawego.
    Dobrze wygląda w zestawieniu z innym zdjęciem. Całą modelkę z majtającymi nogami też mam.

    2.fota

    Bardzo ladne oswietlona modelka , tutaj pod zwgledem swiatla nie ma zastrzerzen ale pod warunkiem ze zgodzimy sie na konwencje jaka zaproponowales czyli swiatla jednolitego bez swiatlocieni , troche tym samym pozbawiasz zdjecie, modelke tajemniczosci operujac takim wlasnie swiatlem, nazwe to splaczczeniem , poza tym poza , kadr jakis dziwny , nie jestem do konca przekonany.
    Stosowałem dwa softboxy aby osiągnąć taki właśnie efekt. W kolejce do obróbki czekają zdjęcia robione przy beauty dishu, gdzie cieni jest więcej, ale też nie wiem, czy nie za dużo i w nieporządanych miejscach.

    3.fota

    Najlepsza ladnie skomponowana w kadrze z minusami , modelka swietnie pozuje , jest wyraz , ekspresja , ale znow to samo swiatlo i w dodatku z mankamentami ,ponizej widoczne cienie ktorych nie powinno byc i nie rozumiem dlaczego uciales tak kadr chodzi mi o dol, na wlosach wystajaca czesc sukienki , jakis szczureczek lub cos innego nie wiem powinienes na to zwrocic uwage by tego nie bylo to jest blad , rozprasza.

    ACHA i tez okropne obwodki biale wokol , to koniecznie musisz poprawic , to jest blad ktorego sie nie daruje
    Nie zauważyłem tego kawałka sukienki w ogóle
    A o których obwódkach mówisz? Na krawędzi twarzy, czy okularów?

    na 4 focie widoczne biale obwodki , chyba na etapie sowtware popelniles jakis bledy .
    Powtórzę pytanie - obwódki wokół czego?

    No i rzecz, co do której też słyszałem zarzut - że na tej fotografii modelka ma podpuchnięte oczy. Co byś na to powiedział, bo chciałbym mieć second opinion

    Ale nie powiem fajna seria , mozna popracowac zwlaszcza nad innym swiatlem oraz pozami , wtedy powinno byc lepiej.
    Jak napisalem na poczatku to jest subiektywna ocena , wrazenie z ogladania tych studyjnych propozycji.
    Dzięki za poświęcony czas. Zdjęć mam dużo więcej, ale czekają w kolejce do obróbki...

    Pozdrawiam
    Olek i Canon w jednym stali domu. Olek na górze, a Canon na dole...

    po godzinach...

  4. #4
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Poradzić to Ci nie poradzę ale mogę napisać , że 1-3 bardzo fajne. Jak na moje oko i gust. Natomiast 4i5 jakieś takie nieciekawe w odbiorze. Dziwnie oświetlone albo obrobione. A może to wrażenie potęguje kraciasta koszula?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez psl ; 11.12.10 o 00:01

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Swiatlo w studio to nie jest tak,ze oswietla wszystko dokladnie.Ono tam ma grac z kadym ujeciem swoja wersje walczyka.A u Ciebie to wyglada tak jak bys mial kreda na podlodze zaznaczone co gdzie ma stac i przyklejone do tych miejsc.Przesuwaj,oslaniaj,zmiekczaj,odbijaj,do kazdej potrawy inaczej przypraw uzywaj.

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    Spróbuj dodać trochę cieni .
    Foty będą mniej płaskie.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar BartB
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    113
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    @Mirek -> wiem Mam jeszcze kilka fot przy innym oświetleniu, ale to, jak mi czasu nie wystarcza na nic, to jest poezja, a raczej dramat :/ W zasadzie ten post powinien trafić do wątku "co mnie wkurza"...
    Olek i Canon w jednym stali domu. Olek na górze, a Canon na dole...

    po godzinach...

  8. #8
    | OlyJedi Awatar BartB
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    113
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bernard74 Zobacz posta
    3.fota

    nie rozumiem dlaczego uciales tak kadr chodzi mi o dol, na wlosach wystajaca czesc sukienki , jakis szczureczek lub cos innego nie wiem powinienes na to zwrocic uwage by tego nie bylo to jest blad , rozprasza.
    Wyjaśnienie modelki:
    "sprostuję jako osoba najlepiej znająca tę sukienkę To żaden kawałek sukienki (ona nie ma nic wystającego), to po prostu tak nieszczęśliwie ułożył się mój lok, że tło z tyłu przebija się pomiędzy "
    Czułem się w obowiązku zamieszczenia, skoro sama zainteresowana się wypowiedziała :]
    Olek i Canon w jednym stali domu. Olek na górze, a Canon na dole...

    po godzinach...

  9. #9
    bernard74
    Gość
    oki

    Pozdrawiam piekna Kobiete.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Popieram wypowiedź Mirka i dodam, że istotna jest zasada oświetlenia światłem "GŁÓWNYM"--inne światła tylko wspomagają, a nie konkurują z tym zasadniczym. U Ciebie jest "groch z kapusta" niestety. Zastosuj na początem główne światło z softboxa, a inne doświetlenia rozproszone od ścian i duzo słabsze...(potem dodaj kontrę po skosie z góry < z góry, od tyłu, z odpowiedniej strony>)--pozdrawiam
    --------------
    Mówi się, że przy zdjęciach najwazniejsze jest światło, ale w tym powiedzeniu chodzi o to, że najważniejszy jest fotograf, który te światła ustawia...
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 20.12.10 o 23:52

Podobne wątki

  1. co wy na to, będzie co ze mnie?? ;D
    By vineri in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 11.07.10, 00:43
  2. Co u mnie?
    By push in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15.06.09, 08:41
  3. Przygarnij mnie
    By Sylwek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 1.04.07, 22:58
  4. Dla mnie nowość.... ale piszę że tylko dla mnie :)
    By Dorian_30 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.01.05, 02:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.