Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Nasze początki do oceny

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Nasze początki do oceny

    Witajcie
    Zdjęcia pstrykamy z moją Panią już od jakiegoś czasu, wydaje nam się, że są całkiem całkiem i tu prosimy Was o zweryfikowanie naszych złudzeń, ocenę i wskazówki co Waszym zdaniem należy zmienić.
    Zdjęcia naziemne robione były starymi aparatami - Nikonem D40x z kitowym obiektywem, podwodne Olympusem Camedia c8080 z obudową Ikelite. Obecnie nosimy się z zamiarem zakupu Olympusów e-520 (gdyby ktoś miał takowe na zbyciu, najlepiej same body to proszę na pw). Fotki nie były obrabiane.
    Z góry dziękujemy za komenty
    Moje
    1.
    2.
    3.
    4.
    5.

    6.
    A to mojej kobiety
    7.
    8.
    9.
    10.
    Ostatnio edytowane przez alexw200 ; 7.12.10 o 21:20 Powód: Problemy z poprawnym załadowaniem zdjęć

  2. #2
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Nie wiem co jest na tych zdjęciach. Po 10sek straciłem cierpliwość
    Zmniejsz zdjęcia do np 800px na dłuższym boku i dopiero wstaw
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #3
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alexw200 Zobacz posta
    Witajcie
    Zdjęcia pstrykamy z moją Panią już od jakiegoś czasu, wydaje nam się, że są całkiem całkiem i tu prosimy Was o zweryfikowanie naszych złudzeń, ocenę i wskazówki co Waszym zdaniem należy zmienić.
    Uf załadowało mi się.
    Jakie macie złudzenia?
    Wg mnie typowe zdjęcia pamiątkowe. Fajne, żeby sobie powspominać wyjazd.

  4. #4
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    przede wszystkim rozmiar trzeba zmienic..... ja ich nie ogarniam....
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Zgodnie z sugestiami zmieniony rozmiar.
    Jakie złudzenia? Wydaje nam się, że są ładne ale brakuje im tego czegoś i dla tego prosimy o sugestie i uwagi co zrobić żeby były nie tylko pocztówkami.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Jak patrze na te fotki to zadaje sobie pytanie. Czy fotografowałeś to co chciałeś czy to co się nawinęło. O! są truskawki to dawaj zrobię im zdjęcie. Płynie łódka, to tak samo. Ot tak - pierwszy kadr jak stałeś. Z tego schematu mocno wyłamuje się fotka nr 3. Dla mnie znacznie lepiej byłoby bez żółwi, ale widzę w nim, że jest to spojrzenie osoby robiącej zdjęcie. Jakaś myśl. Tak samo numer 4. Widoczek, ale sfotografowany ciekawie z jakimś pomysłem. Fajnie.

  7. #7
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alexw200 Zobacz posta
    ...prosimy Was o zweryfikowanie naszych złudzeń, ocenę i wskazówki co Waszym zdaniem należy zmienić.
    Zajmę się zdjęciem Twojej kobiety (jak ja nie lubię tego określenia! )
    Piszesz, że fotki były nieobrabiane.
    Błąd! Były- zrobił to za Ciebie aparat. Zdałeś się na maszynę a to nie zawsze jest najlepsze. Nawet nie próbowałeś czegoś mu ustawić więc zdjęcia są byle jakie, tak jak je w swoim elektronicznym "mózgu" aparat przetworzył i "wypluł". Twoja/Wasza rola polegała jedynie na wycelowaniu i wciśnięciu spustu
    Należy jednak przed naciśnięciem spustu wiedzieć jaki chcemy uzyskać efekt, o czym pisał psl
    Przez świadomą obróbkę można z, wydawałoby się, marnego pstryka, "wyciągnąć" ładne zdjęcie. Odpowiedni kontrast, nasycenie, kadr itp mogą zdziałać cuda
    Pokażę na przykładzie 8-ego zdjęcia jak obróbka może zmienić zdjęcie. Tylko zabawa kolorami i kadrowanie (żadne tam cuda , tylko przykład). Wnioski wyciągnijcie sami
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	44737219.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	415,9 KB
ID:	41472   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	143,5 KB
ID:	41473   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	221,7 KB
ID:	41474  
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Zwracaj uwage na to co widzisz w wizjerze a nie na to co zobaczyles oczyma.Popatrz przez niego z roznych miejsc,pokaz kadrem to na co mamy zwrocic uwage.Kadrowaniem,umieszczaniem w tzw. mocnych punktach fragmenty obrazu kierujesz naszym wzrokim. Nie wprowadzaj balaganu w kadrze.Zwracaj uwage na to,ze nadmierna soczystosc psuje odbior.Wyostrzaj te fragmenty i w taki sposob,zeby pokazac fakture powierzchni.
    Jestes na samym poczatku w tej drodze,nie masz nawykow-bedzie coraz lepiej,tylko sie trza do roboty zabrac.
    Poucinalem se jedno i suwaki poprzestawialemPrzed cieciem tak se pomieszalem w kolorkach
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 8.12.10 o 02:13

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Z tego co piszecie, Helmuth i Mirek54 zmiany, których dokonaliście na tym zdjęciu są nie wielkie...............a efekt jak dla mnie piorunujący. Jeszcze masa pracy przed nami, dzięki za poświęcenie czasu

  10. #10
    | OlyJedi Awatar rol6
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Skórzewo/Poznań
    Posty
    1.550
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Witaj na forum,

    Jak trochę poczytasz nasze forum oraz przeczytasz kilka książek dotyczących podstaw fotografii też zaczniesz zwracać uwagę na szczegóły. Najważniejsze jest byś nie zraził się na początku i dalej robił zdjęcia doskonaląc swój warsztat oraz wzbogacał swoją wiedzę. Wtedy sam zauważysz różnice między zdjęciami, które zrobisz później, a aktualnie zaprezentowanymi.

    Pozdrawiam
    OMD, kilka puszek i wiadro słoików

Podobne wątki

  1. Nasze osiągnięcia fotograficzne
    By Plumek in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 11.09.11, 13:33
  2. Nasze akcje w PS
    By Mirek54 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 6.09.11, 12:19
  3. nasze olki... :-)
    By JBr in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20.09.10, 18:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.