Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: papier fotograficzny - tani i dobry zamiennik Epsona

  1. #1
    | OlyJedi Awatar glos_ludu
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    115
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    papier fotograficzny - tani i dobry zamiennik Epsona

    witam
    Niestety mój zapas papieru foto się kończy i kolejną partię chciałbym kupić już za trochę mniejsze pieniądze. Czy ktoś może polecić godny zamiennik jakiś godny zamiennik za rozsądne pieniądze?
    ewentualnie jakiś namiar na sklep/człowieka na allegro
    pozdrawiam
    Stary E-500 | OM-2 prawie nówka
    kity | M24/2.8; Z35/2.8; Z50 1.8
    znaczenie słowa "bynajmniej"

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    To ja podbijam wątek. Ponieważ mój stary HP się zbuntował i drukuje tylko BW, zainwestowałem w Epsona 650. I tutaj pytanie - jaki papier? Epson czy podróbki? A jeżeli Epson to który? Zwykły, premium czy ultra? (rozumiem że różnią się gramaturą - ale czy jakość i trwałość wydruków będzie się istotnie różnić?) Dla foto będzie to zastosowanie głównie do albumów, plus wydruki A4 na ścianę lub dla kogoś - typowo amatorskie zastosowanie.
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jezeli papier Epsona to polecam serie Press. Najczesciej drukuje B/W na Cold Press Bright lub Hot Press Natural. Kolor na Hot Press Natural (albo Bright) tez sie niezle prezentuje, ale tutaj jestem tradycjonalista i wole Traditional Photo albo Premium Lustre.

    Z tanszych/zamiennikow proponuje Ilforda, szczegolnie seria Galerie, ale calkiem ok jest tez Ilford Premium.

    Wszyscy producenci maja w ofercie test packi - warto kupic/dostac i zobaczyc co nam pasuje.

    Zwroccie uwage czy producent daje profil kolorow do Waszych drukarek.

  4. #4
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez M Zobacz posta
    J
    Zwroccie uwage czy producent daje profil kolorow do Waszych drukarek.
    Czy Epson daje profile do każdego swojego papieru pod swoje drukarki?
    Bo też będę miał niedługo ten problem... Patrząc na ceny w przeliczeniu do kosztów fotolabów,
    nie wiem czy jest większy sens kombinować z mniej znanymi papierami.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Wiekszosc papierow Epsona nie ma profili do pobrania, sa wbudowane w sterowniki Epsonowskich drukarek.
    Za to niezalezni producenci bardzo sie staraja i udostepniaja profile do pobrania dla roznych drukarek.
    Sa jakies niezalezne profile papierow Epsona w sieci na inne drukarki, ale nie wiem na ile dobrze sa skalibrowane.

    Co do kosztow druku; trzeba pamietac, ze to samo zdjecie wydrukowane na papierze blyszczacym (np. Lustre) bedzie kosztowalo 4 zlote, a na papierze matowym (np. Hot Press) to juz 15 zlotych (koszty tuszu, drukarka Epson 3880, format A2).
    Absolutnie zgadzam sie, oszczednosc na byle jakim papierze jest zludna. Albo bedziemy to samo zdjecie drukowac kilkukrotnie, zeby otrzymac satysfakcjonujacy obrazek, albo wydrukujemy gniota.
    Konkretny przyklad na to, ze Epson nie jest wcale taki drogi: papier Lustre, format A2, kolor - calkowity koszt wydruku ~10 zlotych. To samo w dobrym labie ~70-90 zlotych.

  6. #6
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez M Zobacz posta
    Wiekszosc papierow Epsona nie ma profili do pobrania, sa wbudowane w sterowniki Epsonowskich drukarek.
    Czyli rozumiem, że w ustawieniach drukarki mogę wybrać konkretny rodzaj papieru Epsona?
    Ktoś się orientuje jak jest zatem ze sterownikami pod Linuksa Epsona, skoro nie ma profili oddzielnie?
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  7. #7
    | OlyJedi Awatar glos_ludu
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    115
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    To ja podbijam wątek. Ponieważ mój stary HP się zbuntował i drukuje tylko BW, zainwestowałem w Epsona 650. I tutaj pytanie - jaki papier? Epson czy podróbki? A jeżeli Epson to który? Zwykły, premium czy ultra? (rozumiem że różnią się gramaturą - ale czy jakość i trwałość wydruków będzie się istotnie różnić?) Dla foto będzie to zastosowanie głównie do albumów, plus wydruki A4 na ścianę lub dla kogoś - typowo amatorskie zastosowanie.
    Ja na razie korzystam z premium i w kombinacji z jakością foto daje bardzo dobre rezultaty. Przy jakości wydruku "najlepsza fotografia" opadła mi szczęka, ale jest atramentożerna, więc obecnie do 10x15 stosuję przeważnie tylko jakość foto.
    Oczywiście ocena typu "b. dobre dla mnie" jest nieskalowalna na potrzeby innych.
    Kupiłem jeden zestaw Epsona Glossy Photo Paper (40xA4 za 37 namiary sklepu mogę podać na priv) i już wkrótce sprawdzę różnicę.
    Co do tematu głównego, to po lekturze wielu forów chyba zostanę przy papierach Epsona, innym dam szansę tylko wtedy gdy będzie się dało ściągnąć profil ICC.
    Pojawia się drugi problem: zasilanie. Czy ktoś na forum korzysta z systemu CISS? Jeśli tak to której firmy i jakich atramentów? Czy do zastosowania domowego ma sens?
    pozdrawiam
    Stary E-500 | OM-2 prawie nówka
    kity | M24/2.8; Z35/2.8; Z50 1.8
    znaczenie słowa "bynajmniej"

  8. #8
    Awatar DIONIZY
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Kraków + Bilsko
    Posty
    131
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez M Zobacz posta
    Wiekszosc papierow Epsona nie ma profili do pobrania, sa wbudowane w sterowniki Epsonowskich drukarek.
    Za to niezalezni producenci bardzo sie staraja i udostepniaja profile do pobrania dla roznych drukarek.
    Sa jakies niezalezne profile papierow Epsona w sieci na inne drukarki, ale nie wiem na ile dobrze sa skalibrowane.

    Co do kosztow druku; trzeba pamietac, ze to samo zdjecie wydrukowane na papierze blyszczacym (np. Lustre) bedzie kosztowalo 4 zlote, a na papierze matowym (np. Hot Press) to juz 15 zlotych (koszty tuszu, drukarka Epson 3880, format A2).
    Absolutnie zgadzam sie, oszczednosc na byle jakim papierze jest zludna. Albo bedziemy to samo zdjecie drukowac kilkukrotnie, zeby otrzymac satysfakcjonujacy obrazek, albo wydrukujemy gniota.
    Konkretny przyklad na to, ze Epson nie jest wcale taki drogi: papier Lustre, format A2, kolor - calkowity koszt wydruku ~10 zlotych. To samo w dobrym labie ~70-90 zlotych.
    Witam
    Z kosztami drukowania bywa różnie, zależy od firmy.
    W Krakowie jest firma Extrema w której mając kartę stałego klienta
    za 10.00 PLN mozna wydrukować zdjęcie wielkości 30x90 cm,
    a bez karty około 12.00 PLN.
    Sądzę że w wielu miastach są takie firmy i czasami nie opłaca się
    drukować w domu.
    Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę dać namiar.
    Pozdrawiam
    Przykładowy cennik
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Cennik.jpg
Wyświetleń:	506
Rozmiar:	103,9 KB
ID:	41622  
    Ostatnio edytowane przez DIONIZY ; 15.12.10 o 08:31

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    No właśnie, w miastach... Dla mnie dojazd do jakiegokolwiek to już jakieś 10 złotych (samo paliwo), a do np. Krakowa to już się robi 50,- (nie mówiąc o czasie). Dlatego chęć posiadania drukarki z powodu wygody/oszczędności czasu.
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    68
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: papier fotograficzny - tani i dobry zamiennik Epsona

    Trochę odświeżę temat...
    Posiadam drukarkę Epson SX415.
    W ustawianiach druku mogę wybrać papier:
    EpsonUltra Glossy
    Epson Premium Glossy
    Epson Premium Semigloss
    Epson Glossy
    Epson Photo.

    Mam dostęp do próbek papierów foto z FOTO JET
    Dostępne mam :
    pro satin http://www.folex.com.pl/sites/defaul...RO%20SATIN.pdf
    instant dry http://www.folex.com.pl/sites/defaul...TANT%20DRY.pdf
    Linen http://www.drukservice.pl/FotoJet_LINEN.c513.php
    SANDGRAIN http://www.drukservice.pl/FotoJet_SANDGRAIN.c514.php
    BG-32 http://www.folex.com.pl/sites/defaul...0RS%20PLUS.pdf
    canvas http://www.folex.com.pl/sites/defaul...ANVAS%20ST.pdf
    pro satin http://www.folex.com.pl/sites/defaul...RO%20SATIN.pdf

    Przy każdym rodzaju papieru, dodałem link, aby ułatwić orientację o czym piszę.

    Mam problem tego typu, że nie wiem, jakie ustawienia wg Epsona, mam zastosować do Foto Jet.
    Wiadomo, papier Epsona i sprawa jest prosta, ale jak mam drukować na papierach innych producentów?
    Mam nadzieję, ze na forum jest ktoś , kto czesto drukuje, i ma jako takie rozeznanie w papierach foto.
    Mógłbym sam do tego dojśc, ale wiadomo jak 5 arkuszy z każdego rodzaju, i drukowanie metoda prób i błędów, ale szkoda na to atramentu
    Olympus E510 + FL-36+ Prinz Jupiter 577CB.

Podobne wątki

  1. Jaki dobry zamiennik accu do DMC-LX5 (Panasonic)
    By cra3y in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10.05.11, 21:28
  2. Światłomierz zewnętrzny - tani i dobry.
    By pat.p in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 9.10.10, 20:04
  3. Światłomierz zewnętrzny - tani i dobry.
    By pat.p in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 9.10.10, 19:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.