Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Czy to jeszcze zdjęcie, czy już grafika [w 20]

  1. #11
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wieprz Zobacz posta
    a po co to nazywać? To do oglądania jest chyba
    Dokładnie - podobnie wkładając płytę do odtwarzacza, nie jest dla mnie istotnie pytanie - jaki to gatunek muzyczny, jak to można zaszufladkować? Albo jest dobra albo nie.
    No dobra zapędziłem się , moja analogia niezbyt trafna. W sumie pytanie o obróbkę może być czasami istotne w fotografii - np. reportażowej, dokumentacyjnej, czy przyrodniczej - zawsze kiedy pojawia się wątpliwość czy oby fotograf/grafik nie oszukuje odbiorcy. Mam na myśli np. zdjęcia zdyskwalifikowane w niektórych konkursach fotografii przyrodniczej, ale to tak koło tematu, bo nie chodziło o interpretację czy grafikę, a jawne wprowadzenie w błąd poprzez fotomontaż lub podanie fałszywego miejsca czy okoliczności zrobienia zdjęcia.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dr_feelgood
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    www.fotowizjer.net
    Posty
    601
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Siemanko
    Wtrącę w tym miejscu kilka słów, no nie byłbym sobą, omijając taki wątek.
    Generlanie napiszę krótko, bo w moim odczuciu sprawa też nie jest skomplikowana. Należy z całym naciskiem rozgraniczyć tu dwa pojęcia : grafika i fotomontaż. Wydaje mi się, że tytuł wątku nie jest do końca trafiony, gdyż, od zdjęcia do prawdziwej grafiki jest bardzo daleka droga.
    Choćby dlatego, że grafiką nazwać musimy obrazy, postacie, elementy całkowicie wygenerowane komputerowo (o tej formie przecież mówimy), namalowane pędzlem, obrysowane narzędziami, pokolorowane wedle uznania autora. W grafice niewiele elementów pochodzi de facto ze zdjęcia. Inaczej w fotomontażu. Tu sklejamy coś z kilku zdjęc, dodajemy różne efekty, czy to z inncyh zdjęć, czy przy użyciu cyfrowych sztuczek, tekstur i innych bajerów. De facto jest to w dalszym ciągu fotomontaż. To są dwa kompletnie różne pojęcia, bardzo często mylone ze sobą.pzdr

Podobne wątki

  1. Czy to jeszcze zdjęcie, czy już grafika [w 20]
    By Krakman in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 2.12.10, 21:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.