Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Jaki statyw/rig do filmowania?

  1. #11
    Awatar shary
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    130
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Jaki statyw/rig do filmowania?

    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Aż się nie chce wierzyć, że ten film powstał przy pomocy tego prymitywnego ustrojstwa.
    Rozmawiałem z tym chłopakiem. On od kilku lat ćwiczy "parkour". Tak to się chyba nazywa. Więc kadr w którym kamera "przelatuje" nad przeszkodą, został zrobiony w tem sposób że on tą przeszkodę poprostu przeskoczył. Też uważam że nagranie jest bliskie doskonałości.

  2. #12
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Jaki statyw/rig do filmowania?

    Filmy z wakacji mogą nabrać nowego wymiaru.

  3. #13

    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    włocławek
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Jaki statyw/rig do filmowania?

    Potwierdzam, takimi wynalazkami mozna całkowicie odmienić wygląd ujęć.
    Jakość samego Steadicama jest ważna ale na tym filmiku z Parkour ujawnia się kolejna bardzo ważna rzecz czyli szeroki kąt, bez którego widać było by wahania dużo bardzej.
    Ogólne zasady brzmią:
    Czym szerzej tym lepiej.
    Czym ciężej tym lepiej (masa całego zestwu)

    Co do filmiku to ładny ale ujęcia na nim zaprezentowane należą do najprostszych ujęć jakie można wykonać tym wynalazkiem.
    Rozpędzić się i na wprost.
    Dużo trudniejsze są zatrzymania, obracania, powroty, schody itp. gdzie ważny jest pion, kadr oraz delikatność, miękkość przejśćia z ruchu do zatrzymania i odwrotnie.
    uʍoƿ-əƿɪsdn ƿəuɹnʇ uəəq sɐɥ ƿɿɹoʍ əɿoɥʍ ʎɯ əʞɪɿ ɿəəɟ ɪ

    OnyksFilm.pl -----> Filmy promocyjne i reklamowe - Filmowanie Warszawa Płock Włocławek Toruń
    Kanał YT ---------> Filmy promocyjne i reklamowe - Onyksfilm

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Jaki statyw/rig do filmowania?

    Ostatnio miałem przyjemność przetestować sprzęt firmy Hangrip (u nas dystrybutorem jest Prolite) i przyznam, że bardzo mi się ich produkty spodobały, głównie ze względu na jakość wykonania oraz funkcjonalność.
    Na RIGa zamontowałem GH2 z podpiętym starym, dobrym Heliosem i dzięki wspomaganiu ręcznego ostrzenia (Follow Focus i monitor podglądowy) zrobiłem kilka ciekawych ujęć, których bez tego wspomagania nie dał bym rady wykonać, nawet po dłuższych próbach.
    Biorąc pod uwagę zapowiedzi na temat niesamowitych możliwości filmowych nadchodzącego Olympusa OM-D, myślę że niebawem tego typu sprzęt stanie się powszechniejszy.

    Zainteresowanych zapraszam do przeczytania recenzji na moim blogu: http://www.fatman73.fotolog.pl/rigi-...4698,link.html

  5. #15
    Awatar shary
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    130
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Jaki statyw/rig do filmowania?

    Motyla noga! Rafał, a te śruby wbijające się w pierścień ostrości? Wbijające się w Heliosa jeszcze przeżyję, ale w jakąś eLę !!!? Umrę z rozpaczy

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Jaki statyw/rig do filmowania?

    Katowałem nimi Sigmę 85 1.4 oraz Nikkorka 35 1.8 delikatnego jak jajko -przeżyły, bez widocznych śladów. Poza tym można użyć innego pierścienia, bez śrubek dystansowych -coś bardziej delikatnego

  7. #17

    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    włocławek
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Jaki statyw/rig do filmowania?

    Umieść Follow Focus po lewej stronie Rigu. To jest jedyne odpowiednie miejsce do umieszczenie pokrętła zmiany ostrości. Po co wymyślać świat od nowa jak w kamerach ostrość ustawia sie lewą ręką. Wkońcu tym zestawem chcesz kręcić wideo a nie robić fotki.
    Na Twoim blogu zdjęcie Pani w czerwonym szaliku, trzymającej rig lewą ręką a prawą follow focus-a, pokazuje własnie czego należy się wystrzegać. Podczas ruchu ciało człowieka nie przemieszcza się dokłądnie tak jak widzą nasze oczy. Bujamy się na boki, raz lewa strona, raz prawa. Mózg te bujania nam stabilizuje ale kamera to nagrywa.
    Tak więc opieranie zestawu na prawym ramienieu i podpieranie go lewą ręką powoduje większe drgania.
    Przenieś follow na lewą stronę rigu, podpieraj go prawą ręką i prawym ramieniem a ostrz lewą ręką.
    Pozwoli to na łatwiejsze obracanie się i panoramowanie gdy całość spoczywa na jednym ramieniu i jednej ręce z wybranej strony.
    Co do zestawu to drażniąca jest ta długa szyna z dzurami na akcesoria. Za duża do tego wynalazku.
    Follow focus w tej formie moze przenosić drgania, więc przydała by się giętka linka z pokrętłem. (może dystrybutor to ma tylko nie dał?), tak czy inaczej to przydatna rzecz.
    Żeby ten rig sprawdzał sie w codziennym użytkowaniu potrzebna by też była manetka z kilkoma guzikami połączona z body jakimś kablem lub bezprzewodowo.
    Brak sterowania rec/stop pod ręką skutecznie mnie odstrasza w codniennym użytkowaniu tego i podobnych zestawów.
    uʍoƿ-əƿɪsdn ƿəuɹnʇ uəəq sɐɥ ƿɿɹoʍ əɿoɥʍ ʎɯ əʞɪɿ ɿəəɟ ɪ

    OnyksFilm.pl -----> Filmy promocyjne i reklamowe - Filmowanie Warszawa Płock Włocławek Toruń
    Kanał YT ---------> Filmy promocyjne i reklamowe - Onyksfilm

  8. #18
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Jaki statyw/rig do filmowania?

    Przyznam, że po kilkunastu próbach wolałem umieścić po prawej -tak mi było po prostu wygodniej (może dlatego, że lewą dłoń lekko ostatnio uszkodziłem ? -jak wyleczę to ponownie sprawdzę jak to będzie, dzięki za info).

    Co do zestawu to drażniąca jest ta długa szyna z dzurami na akcesoria. Za duża do tego wynalazku.
    Niestety tylko taką szynę dostałem w zestawie -przy następnej okazji poproszę (albo po prostu w końcu kupię ) o coś mniejszego. Podobnie w kwestii linki z pokrętłem do FF.

    Sterowanie rec/stop -w sumie można by to rozwiązać za pomocą pilota/wężyka, muszę tylko sprawdzić jakie są pod tym względem możliwości aparatów, które posiadam (NEX-5N i GH2), bo dotychczas nie było mi to potrzebne -a w przypadku, na który zwróciłeś uwagę, rzeczywiście było by to bardzo wygodne.

    Śliczne dzięki za komentarz -jest dla mnie bardzo przydatny

    Pozdrawiam serdecznie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26.08.10, 20:32
  2. Casio z opcją filmowania w 1000fps
    By rocco in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20.01.09, 12:16
  3. Jaki statyw oświetleniowy do FL50R?
    By droplet in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 2.12.08, 16:08
  4. statyw ... ale jaki ...?
    By AlfA_ in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23.10.06, 11:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.