Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Lampa błyskowa do OLYMPUS E-420

  1. #11

    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    82
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Lampa błyskowa do OLYMPUS E-420

    Wydaje mi sie, że Tumax daje radę (posiadam) a YN to full manual (posiadam ale w wersji 460II ) więc jak się chce coś na szybko to nie bardzo...

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Lampa błyskowa do OLYMPUS E-420

    Używałem tego Tumaxa i posiadam go nadal bo po zmianie systemu nie warto było mi za grosze go odsprzedawać a tak to czasem może się przydać jako druga lampa doświetlająca ew. do jakiegoś Pena w przyszłości
    Powiem tylko, że byłem z niego zadowolony bo ma obracający się na wszystkie strony palnik, dość sporą moc i wykonanie jest przyzwoite. Jedynym drobnym mankamentem jest nierównomierność doświetlenia - użycie wbudowanego dyfuzora rozwiązuje sprawę.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  3. #13
    | OlyJedi Awatar bahtek83
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    209
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Lampa błyskowa do OLYMPUS E-420

    sam posiadam lampe Fl-36 i działa z e-450 bez problemu, szybko sie ładuje...podstawa to zapasowe akumulatorki

  4. #14
    darkelf
    Gość

    Odp: Lampa błyskowa do OLYMPUS E-420

    Jesli chcesz tanią lampę to polecam YN 460 II, najlepiej z wyzwalaczem, odkryjesz zupełnie inny rodzaj fotografii niż znałeś wcześniej. Mam obecnie FL50R, dwie YN 460 II, jedną YN 560 i trzy studyjne. Gdy z jakiegoś powodu YN mi padną (jedną zniszczyłem przez upuszczenie na ziemię drugą przez parę wodną) to kupię kolejne - kosztują tylko dwie stówki. Przy moich zastosowaniach nie dostrzegam wyraźnych zalet FL50R nad YN mimo pięciokrotnej róznicy w cenie.

    Koszt YN 460 II i RF 602 chyba zamknie się w 400zł. Chociaż tamto pytanie jest już pewnie nieaktualne
    Ostatnio edytowane przez darkelf ; 17.02.12 o 17:38

  5. #15

    Dołączył
    Jan 2014
    Mieszka w
    Bogatynia
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Lampa błyskowa do OLYMPUS E-420

    Dzień dobry. Z uwagą przeczytałem poprzednie posty dotyczące doboru lamp do korpusu e-420. Jednak jako laik mam pytanie. Potrzebuję "idiot-lampy", czyli pstryk i zdjęcie, bez dodatkowych ustawień manualnych. Biorę pod uwagę fl-36, tumaxa dpt383 i dsl883. Czy któraś z tych lamp spełni moje oczekiwania wzgledem prostoty obsługi? Pozdrawiam.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    229
    Moja galeria

    Odp: Lampa błyskowa do OLYMPUS E-420

    Cytat Zamieszczone przez keey Zobacz posta
    Dzień dobry. Z uwagą przeczytałem poprzednie posty dotyczące doboru lamp do korpusu e-420. Jednak jako laik mam pytanie. Potrzebuję "idiot-lampy", czyli pstryk i zdjęcie, bez dodatkowych ustawień manualnych. Biorę pod uwagę fl-36, tumaxa dpt383 i dsl883. Czy któraś z tych lamp spełni moje oczekiwania wzgledem prostoty obsługi? Pozdrawiam.
    tumax 383 jak już, regulacja palnika góra/dół, lewo/prawo
    miałem tumaxa, błyskał jak chciał, bez powtarzalności, moze tylko mój tak miał ?
    FL-36, fajna mała lampa , tutaj nie powinno być problemu tumaxa, jak nie nastawiasz się na robienie zdjęć w seriach i dużych pomieszczeniach jest OK
    jedyna wada to zasilanie na 2 paluszki, za tym idzie długi czas ładowania
    troszkę lepiej jest jak zainwestujesz w eneloop'y od sanyo
    pozdr
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  7. #17

    Dołączył
    Jan 2014
    Mieszka w
    Bogatynia
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Lampa błyskowa do OLYMPUS E-420

    Dziekuję za szybką odpowiedź. A co powiesz na temat Metza Mecablitz 36 AF-5?

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Lampa błyskowa do OLYMPUS E-420

    Osobiście mam FL-36R pracuje na eneloopach i jak dla mnie czas ladowania jest zupełnie przyzwoity i wystarczajacy.
    The question is, who cares?

  9. #19
    | OlyJedi Awatar maestro
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    śląskie
    Posty
    303
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Lampa błyskowa do OLYMPUS E-420

    Przy okazji lekko zahaczając o temat, ponieważ moja FL-36R długo się ładuje. Używam akumulatorów Sony 2500mah. Czy enelopy są lepsze ? Być może moje Sony są już nieco leciwe i w tym problem ?
    Były: Olympus E-30, ZD 14-54 II, ZD 50 2, ZD 35 3.5, ZD 9-18, E-510 (dual kit)
    Są: Olympus E-Pl3, 14-42IIR, Panasonic GX7, mZD 45 1.8, mZD 12-40/2,8, Panas 20/1,7II, mZD 15/8, mZD 60/2.8.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar kolba
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry, Lasowice
    Posty
    2.702
    Siła reputacji
    158
    Moja galeria

    Odp: Lampa błyskowa do OLYMPUS E-420

    Witaj, FL-36R mam i moge polecić. Mam ją jest dobrze wykonana poręczna.
    Wiadomo ma swoje wady i zalety.
    Mając dwa aku czas ładowania jest na pewno dłuższy, przy dłuższym użytkowaniu np plener trzeba pamiętać o zapasie aku.
    Zaletą jest na pewno mały rozmiar a przy tym pełna regulacja palnika.
    Ja mam jeszcze Maca 48 i obie lamy używam.
    Do E420 FL 36 będzie na pewno bardziej poręczna a przy tym będziesz mieć mały poręczny zestaw.
    Pozdrawiam.
    E30, E1. Obiektywy: 14-54, sigma 105 macro, 70-300, Samyang 8mm,TAIR-11A 2,8 135mm, Helios 58mm, Super Takumar 1,4 50mm, tokina 2,8 28mm, Lampa: Metz 48 Af - 1, FL36 R.
    http://piotrlisek.manifo.com/ http://forum.olympusclub.pl/threads/...by.?highlight=

Podobne wątki

  1. Olympus E10 - lampa błyskowa
    By Julita_2 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 7.04.09, 11:06
  2. Olympus sp 570 uz problem z lampa błyskowa
    By szaszkin in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13.03.09, 18:49
  3. Olympus sp-550, lampa błyskowa
    By tonywasabi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 9.03.09, 01:10
  4. Dedykowana lampa błyskowa DG-340 DZ do Olympus?
    By tomahawk7 in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.03.07, 19:04
  5. PROBLEM Z LAMPA BŁYSKOWĄ OLYMPUS C350
    By hans gd4 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.11.03, 03:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.