Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: e 520 - ostrość

  1. #21

    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam ponownie. Poklikałem kilkadziesiąt fotek i diagnoza na chwilę obecną to spory front-focus puszki [bo efekt podobny na obu obiektywach kitowych]. ;(
    Aparat ostrzy praktycznie na granicy. Całe pole ostrości przesunięte do przodu.
    Jednym słowem d... blada. Aparat kupiłem używany, już po gwarancji.
    Oczywiście teraz jestem na etapie rozpoznawania tematu FF.
    Myślę że najpierw muszę poradzić sobie z FF a dopiero w następnym kroku skupić się na samej ostrości (jeśli nadal będa problemy).

    I tu następuje pierwszy mocny wqrw na olympusa, że nijak nie można tego skorygować samemu. A Podobno cała seria E-520 miała tę przypadłość.
    Trzeba będzie wysłać pudło do serwisu, a z tego co można wyczytać na forach to i tak pewnie totolotek - albo skorygują albo i nie

    Dzięki wszystkim za pomoc.

  2. #22
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nedalnib Zobacz posta
    Witam ponownie. Poklikałem kilkadziesiąt fotek i diagnoza na chwilę obecną to spory front-focus puszki [bo efekt podobny na obu obiektywach kitowych]. ;(
    Aparat ostrzy praktycznie na granicy. Całe pole ostrości przesunięte do przodu.
    ... A Podobno cała seria E-520 miała tę przypadłość...
    Podobno ? - miałem w rękach 2 egzemplarze - z żadnym nie było tego problemu.

    Wiem też czytałem, że się zdarza.

    Pozdrawiam AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    22
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Mój e-520 ostrzy prawidłowo. Też kiedyś miałem wątpliwości - test z tablicą je pogłębił, ale test z bateryjkami całkowicie rozwiał.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Witam.

    Ja też mam E-520 i 2 podst. objektywy. Aparat ostrzy bardzo dobrze, choć po dłuższych sesjach ostrość słabnie, zwłaszcza przy zbliżeniach. To ewidentnie z powodu słabnącej baterii, ale powodem mogą być też ustawienia. Ja bazuję na kursorze potwierdzenia ostrości i ew. koryguję na gotowym zdjęciu i ta metoda się sprawdza.
    Pozdro.

  5. #25
    | OlyJedi Awatar ajan
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    SIEDLCE
    Posty
    1.116
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria
    Aparat ostrzy praktycznie na granicy. Całe pole ostrości przesunięte do przodu.
    Jednym słowem d... blada. Aparat kupiłem używany, już po gwarancji.
    Oczywiście teraz jestem na etapie rozpoznawania tematu FF.
    Myślę że najpierw muszę poradzić sobie z FF a dopiero w następnym kroku skupić się na samej ostrości (jeśli nadal będa problemy).
    I tu następuje pierwszy mocny wqrw na olympusa, że nijak nie można tego skorygować samemu. A Podobno cała seria E-520 miała tę przypadłość.
    Trzeba będzie wysłać pudło do serwisu, a z tego co można wyczytać na forach to i tak pewnie totolotek - albo skorygują albo i nie
    Dzięki wszystkim za pomoc.[/QUOTE]


    Mój sprzęt to E-520, 14-42, 14-54, 40-150(1:3,5-4,5) i Metz AF 48-1 (wszystko nowe od 3 miesiący).Mimo obróbki ja nie jestem zadowolony z ostrości.Może mój ma tą przypadłość.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1093023.JPG
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	327,3 KB
ID:	42112  

  6. #26
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ajan Zobacz posta
    Mimo obróbki ja nie jestem zadowolony z ostrości.Może mój ma tą przypadłość.
    To chyba Twoja przypadlosc.Ostrosc jest,tylko trzeba wyostrzyc,a ze swiatlem uwazaj,bo rozbijasz poltony.

  7. #27

    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kashpir Zobacz posta
    Mój e-520 ostrzy prawidłowo. Też kiedyś miałem wątpliwości - test z tablicą je pogłębił, ale test z bateryjkami całkowicie rozwiał.
    Ja na razie robiłem testy "na miarkę" tzn. rozciągnąłem miarkę na stole, przykładałem długopis w poprzek w różnych odległościach i pstrykałem fotki celując AF w długopis. Oczywiście zorbię test bateryjkowy czy tez na pudełka zapałek. Testchartów na razie nie fociłem, ale test z miarką wskazał mi właściwy trop [w mojej opinii]. Skoro praktycznie 95% zdjęć miarki wykazuje FF (widać to wyraźnie na podziałce] to nie spodziewam się innego wyniku przy teście bateryjek czy też tablic testchart.
    Fotki w trybie LV nie wykazują tej tendencji.

    Aż tak dokładny nie jestem, nie zależy mi żeby AF trafiał idealnie centralnie, czy też zgodnie z proporcjami 1/3 - 2/3. Chcę mieć ostre zdjęcia. Dokładny pomiar rozmiaru FF nie jest mi potrzebny. Na razie uważam że jest sporo za duży.

    Przedemną regulacja. (serwis pogwarancyjny chyba sobie odpuszczę. Za drogo mnie to wyjdzie). Przy okazji sporo wzrosła moja wiedza nt. lustrzanek. Sporo czytałem przed zakupem. Wszyscy piszą o szumach, matrycach, ciemnych obiektywach itp. A tu dopiero teraz okazuje się że jest sporo innych rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę.
    Ja osobiście drugi raz nie kupię aparatu bez regulacji FF/BF. Z tego co czytam na różnych forach wszyscy z tym mają problemy. Niektórzy większe, inni mniejsze. A firmowe serwisy "czeszą kapuchę" za regulacje i nic z tego często nie wynika.
    Dla mnie dziwne. Wydawało mi się, że w sprzęcie tej klasy i precyzji tego typu problemy nie powinny wogóle występować, ewentualnie powinny się prawie że z automatu same korygować. Toż to żaden problem napisać kawałek softu w aparcie który będzie na zmianę ostrzyć AF i LV i sam będzie kalibrował niezbędne nastawy.
    Ale jak widać życie nie jest tak różowe ;p

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar magnum
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    531
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    A przy jakim świetle ostrzycie? (chodzi o temperaturę barwową światła). Miałem kiedyś jakąś świetlówkę energooszczędną która miała około 1900kelwinów i pewnie widmo światła jakieś pokichane i mój były e-510 zawsze pudłował w tym świetle ( na zewnątrz trafiał bez pudła ) po wymianie świetlówki na firmową problemy z e510 znikły.

    Już gdzieś na forum linkowałem artykuł (chyba w wątku z e3) gdzie było opisane to zjawisko.

  9. #29

    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez magnum Zobacz posta
    A przy jakim świetle ostrzycie? (chodzi o temperaturę barwową światła).
    Ja w świetle dziennym ale w mieszkaniu (wiec tak jak na początku wątku wspomnieli koledzy warunki nie są optymalne).

    Następne testy w wekend

  10. #30

    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    No więc wziąłem sprawy w swoje ręce. Pokręciłem rzeczoną śrubką (http://forums.dpreview.com/forums/re...3360478&page=2) i chyba jest sporo lepiej
    Testy jeszcze trwają ale pierwsze wyniki są obiecujące

Podobne wątki

  1. Ostrość w E-520
    By lordmoll in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23.10.08, 15:43
  2. e-510 a ostrość.
    By sickside in forum E-System
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 5.10.08, 10:59
  3. Ostrość w c-765
    By bisag in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18.08.06, 22:22
  4. ostrość
    By Pierre in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 1.03.06, 16:25
  5. ostrość
    By egzekta in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 9.08.05, 15:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.