Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 90

Wątek: Który system wybrać? Pentax czy bezlusterkowiec (np m4/3)

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marzena29 Zobacz posta
    W mikro 4/3 martwi mnie jedynie mały wybór jasnych obiektywów.
    I słusznie, że Cię to martwi. Generalnie μ4/3 to obecnie alternatywa dla kompaktów i podstawowych lustrzanek z kitem. Sprawdzi się do fotografii typu "mydło i powidło", ale jeśli masz sprecyzowane wymagania i chęć dalszej rozbudowy zaplecza sprzętowego w przyszłości, to na razie nie ma czego tutaj szukać. Jedna umiarkowanie jasna stałka, jeden niezbyt długi obiektyw makro, garść ciemnych zoomów i konieczność stosowania kłopotliwych przejściówek i/lub szkieł manualnych, jeśli oczekujesz czegoś więcej. Jeśli już teraz wiesz, że wydasz na tą zabawę 10.000 zł, to nie idź tą drogą... Za taką kasę wyposażysz się w porządną lustrzankę i parę dobrych szkieł do niej, bez konieczności kopania się z koniem w postaci ograniczeń systemowych.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marzena29 Zobacz posta
    Dziękuję za tak liczny odzew i chęć pomocy!
    Musze przyznać, że mając na myśli mikro 4/3 raczej myślałam o którymś z korpusów Panasonica. Wydaje mi się, że oferują dużo więcej niż Olympus.

    W mikro 4/3 martwi mnie jedynie mały wybór jasnych obiektywów. W pentaxie sa obiektywy ze światłem 1.4 i są w przystępnych cenach. A zakup dobrego obiektywu Sigma makro to tez nie nazbyt duży wydatek. Dlatego ten Pentax mnie kusi, tylko ten BF i FF, ech nie zawsze coś za coś. Ale może są inni producenci optyki dla mikro 4/3?

    A co z tym Samsungiem NX10?

    Na pewno nie kupie używanego aparatu. Dlatego takich opcji nawet nie biorę pod uwagę.

    pozdrawiam Marzenka
    Raczej daruj sobie rzeczonegp Samsunga, ani matryca ani szkla nie sa najlepsze.
    Jak możesz wyskoczyć od razu z wieksza kasa to poczekaj na dokladniejsze recenzje i kup na wiosnę Pentaxa K5. Naprawde warto dolozyc do tej klasy korpusu a potem szkla.

    czesc.Ch.

  3. #13
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    To co napisał Grizz, kupić i sprawdzić byłoby dobrym rozwiązaniem. Równie dobrym krokiem, z mojego punktu widzenia, był by zakup jakieś najtańszej cyfrowej lustrzanki w dowolnym systemie z kitowymi szkłami by się oswoić. Nie będę ściemniał, sugerowałbym Olympusa E-520 z dwoma szkłami 14-42 i 40-150. To pokrywa pełny zakres amatorski i pozwala nauczyć się techniki. Do tego 2x lampa FL-36R, przyda się sterowany błysk przy makro.

    Moim zdaniem, wydanie 10 tysięcy na hura przy braku orientacji skutkuje frustracją. Lepiej je zainwestować do czasu oswojenia się z nową techniką i dopiero po czasie świadomie podjąć decyzje.

    Chyba, że pieniądze nie grają roli... wtedy szalejemy... D700 i nikkor 24-70 do tego szkiełka do makro. Po co się rozdrabniać. Tak jak napisał Epicure, "bez konieczności kopania się z koniem w postaci ograniczeń systemowych".

    Prawda jest taka, że system nie ogranicza tak bardzo jak wyobraźnia jego użytkownika.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marzena29 Zobacz posta
    W pentaxie sa obiektywy ze światłem 1.4 i są w przystępnych cenach.
    Ostatnio edytowane przez psl ; 26.11.10 o 16:38

  5. #15
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marzena29 Zobacz posta
    W pentaxie sa obiektywy ze światłem 1.4 i są w przystępnych cenach...
    Ja znam dokładnie odwrotne opinie.
    Masz na myśli manualne??? Bo takich to w każdym systemie znajdziesz trochę...

    Atrakcyjny jest u Olka E-620 - jeśli robisz makro, to docenisz obrotowy LCD.
    Oczywiście w dual-kicie plus ZD 35 lub ZD 50 do tego.

    Z Canona mogę polecić 50D - bardzo atrakcyjny cenowo, ale to już kawał puszki jest...

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  6. #16
    | OlyJedi Awatar andronek
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    128
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Misiaczek51 Zobacz posta
    Bezlusterkowiec na dzień dzisiejszy to wg mnie ni pies ni wydra. Za radą Mirka54 unikaj wszelkiej maści używek i tzw. okazji. Mając do dyspozycji 10000 zł. możesz porządzić. Wejście w system Pentaxa to niezły pomysł. I ta łatwość podpięcia niesystemowych szkieł...
    Według mnie i pies i wydra. Trochę bawiłem się Gh1 i przypadł mi do gustu. Za 10000 zł kupiłbym sobie GH1 (http://allegro.pl/panasonic-lumix-dm...322989392.html) za 3499zł obiektyw 7-14, 2 949zł (http://allegro.pl/panasonic-h-f00701...339579076.html) i makro 45mm, 2100zł (http://allegro.pl/panasonic-h-es045-...336130269.html).Aukcje nie są moje. Razem 8548zł czyli zostaje jeszcze na lampę. Dobre obiektywy i możliwość wybierania w przyszłości między body Olympusa i Panasonica. Oczywiście to mój wybór. Z powodów finansowych czysto teoretyczny.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez andronek ; 26.11.10 o 20:18

  7. #17
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    ...(m4/3)...
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Sprawdzi się do fotografii typu "mydło i powidło", ale jeśli masz sprecyzowane wymagania i chęć dalszej rozbudowy zaplecza sprzętowego w przyszłości, to na razie nie ma czego tutaj szukać.
    Cytat Zamieszczone przez marzena29 Zobacz posta
    Najczęściej fotografuję krajobrazy, portrety i makro (wszystko mniej więcej po równo).
    Czyli tak sprecyzowane wymagania jak prawie każdego kto sięga pierwszy raz po aparat.
    Poza tym (tak na marginesie) dlaczego nie mam co szukać w m4/3 jak chcę rozbudowywać zaplecze sprzętowe w przyszłości?
    Ostatnio edytowane przez psl ; 26.11.10 o 20:40

  8. #18
    | OlyJedi Awatar outsider
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    chacie nad Sweliną
    Posty
    542
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andronek Zobacz posta
    GH1 (ttp://allegro.pl/panasonic-lumix-dmc-gh1-obiektyw-14-140mm-i1322989392.html)
    z opisu na allegro: aparat jest nowy ,(opakowanie zastępcze) kolor czarny
    Troszkę Dziwne...

  9. #19
    | OlyJedi Awatar andronek
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    128
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez outsider Zobacz posta
    z opisu na allegro: aparat jest nowy ,(opakowanie zastępcze) kolor czarny
    Troszkę Dziwne...
    Być może jakiś powystawowy. Gwarancję 24 miesięczną ma, na sfatygowany nie wygląda. Sprzedawca był polecany i chwalony u nas na forum. Wydaje mi się że sprzedawcę polecał Jerry_R więc jest u kogo zasięgnąć języka.
    pozdrawiam.

  10. #20

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Posty
    123
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

Podobne wątki

  1. Olympus, Nikon, Pentax, bądź Canon.. Który?
    By latti in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 418
    Ostatni post / autor: 23.06.10, 15:45
  2. olympus e-520 czy pentax k-m? który dualkit?
    By Qben in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 3.04.09, 07:44
  3. Ktory wybrac?
    By Madzia*** in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.10.08, 23:45
  4. e-330/e-410/e-510 który wybrać?
    By milo1977 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14.05.08, 13:23
  5. E-system i Pentax-K (i nie tylko)
    By motoko in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27.05.06, 20:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.