Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Tessar 2,8/50

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sq9mcs Zobacz posta
    Moż☺e i do makro byłby dobry ale jest za ciemny. Warto zainwestować w 50mm ale ze światłem 1.7, 1.8.
    Ciemność w makro akurat nie robi różnicy - i tak trzeba przymykac do f8, czasem f11, żeby jakąś sensowna GO uzyskac (a nie tylko sfotografować ostro koniec czułków owada ).
    50-tka do makro akurat, choc pewnie skala odwzorowania nie będzie powalająca - trza bedzie użyc pierścieni pośrednich i/lub makrokonwertera (np. Raynox DCR-250).

    Thomasso
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Smardzewice
    Posty
    211
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    tessar ma tą zaletę że jest prakrycznie tak samo ostry na całej płaszczyźnie,ma ładny bokeh- problem w tym ze jezeli ma mocowanie altix, to nie znajdziesz przejsciówki, zresztą tessar to dość tani obiektyw, aczkolwiek starsze wersje chyba lepsze i optycznie i mechanicznie
    E-3 z kitem,C-55, Canon T80 z kilkoma FD i AC oraz trochę antyków

  3. #13

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Muszę się przyznać że trochę pokręciło mi się w głowie Wydawało mi się ,że wystarczy mojego Heliosa zamontować na aparacie tyłem do przodu ( tak robi mój kumpel ) i już można wskoczyć w zaczatowany świat makro. Jaką przewage nad pierścieniem odwrotnego mocowania mają pierścienie pośrednie.
    za światłe porady będę wielce wdzięczny. Wiem , że orginalne pierścienie są dosyć drogie.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bugi27 Zobacz posta
    Muszę się przyznać że trochę pokręciło mi się w głowie Wydawało mi się ,że wystarczy mojego Heliosa zamontować na aparacie tyłem do przodu ( tak robi mój kumpel ) i już można wskoczyć w zaczatowany świat makro. Jaką przewage nad pierścieniem odwrotnego mocowania mają pierścienie pośrednie.
    za światłe porady będę wielce wdzięczny. Wiem , że orginalne pierścienie są dosyć drogie.
    Podstawowa to taka, ze odwrotnie zamontowany daje dosyc duza winiete co powoduje, ze centrum kadru jest tak naprawde do uzytku.
    Ponadto posrednie daja duze wieksze mozliwosci manipulacji.

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bugi27 Zobacz posta
    Jaką przewage nad pierścieniem odwrotnego mocowania mają pierścienie pośrednie.
    za światłe porady będę wielce wdzięczny. Wiem , że orginalne pierścienie są dosyć drogie.
    W zasadzie pomijalnie pogarszaja jakość obrazu - wszak nie mają soczewek. Zmniejszaja minimalną odległość, z której możesz ostrzyć (pozwalają przyblizyć się bardziej do obiektu), a co za to wpływaja na uzyskanie większego powiększenia (skala odwzorowania).
    Nie sa wcale tak drogie. Pewnie miales na mysli oryginalne pierscienie do olkow cyfrowych, fakt ten jest drogi, ale do manualnych obiektywow wystarczy nabyc zestaw "manualny" bez elektroniki za psie pieniadze. Ba.. za psie pieniadze mozesz nabyc nawet oryginalne pierscienie Olympusa ale przeznaczone do systemu analogowego OM.

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  6. #16

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Może mała podpowiedź. Gdzie tego szukać ?
    Zastanawiam się ,czy zwykły pierścień nie będzie robił zwarć na korpusie

  7. #17
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Do obiektywów M42 to może takie
    http://allegro.pl/makro-100-pewny-pi...345785252.html
    czasem można taniej znaleźć.
    Ja mam takie
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA231521.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	176,0 KB
ID:	41306  
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Jaki adapter do Tessar 2,8/50?
    By Mikola in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27.05.10, 21:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.