Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: Olympus E-520 moje zdjęcia krajobrazu.

  1. #11
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar juras49
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Katowice/Bielsko
    Posty
    267
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Od 3-ch dni próbuje swój nowy nabytek. Mam świadomość ,że to trochę potrwa nim fotki będą do przyjęcia. Tymczasem ja sam jestem z nich zadowolony. Za jakiś czas, być może, popatrzę na nie innym okiem
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kopia PB217407.JPG
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	244,8 KB
ID:	41157   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kopia PB241845.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	261,0 KB
ID:	41158   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB241782.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	227,0 KB
ID:	41159  
    Wszystko jest trudne nim stanie się łatwe...
    E-520, ZD 14-42, 14-45, 40-150, 70-300


  2. #12
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fura Zobacz posta
    ...jest jakiś program w którym mogę widzieć informację Exif bez potrzeby zapisywania pliku na dysku??
    Do Firefoxa jest wtyczka : FxIF 0.4.2 a Opera odczytuje EXIF bez potrzeby instalowania wtyczki.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #13
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar juras49
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Katowice/Bielsko
    Posty
    267
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    [QUOTE=helmuth;678485]Do Firefoxa jest wtyczka : FxIF 0.4.2 a Opera odczytuje EXIF bez potrzeby instalowania wtyczki.[/QUOTE


    Czego to młodzinie wymyślą .Zainstalowałem i działa bez problemu. Dzięki
    Wszystko jest trudne nim stanie się łatwe...
    E-520, ZD 14-42, 14-45, 40-150, 70-300


  4. #14
    | OlyJedi Awatar madziazywczak
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    411
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez juras49 Zobacz posta
    Od 3-ch dni próbuje swój nowy nabytek. Mam świadomość ,że to trochę potrwa nim fotki będą do przyjęcia. Tymczasem ja sam jestem z nich zadowolony. Za jakiś czas, być może, popatrzę na nie innym okiem
    jeśli chcesz wrzucać zdjęcia to do swojego wątku a nie do "obcego". mimo wszystko skomentuje - ptaszek i wiewiórka super.

    Cytat Zamieszczone przez koma_3
    Witam wszystkich użytkowników forum.

    Pozwoliłem sobie założyć nowy temat na tutejszym forum, ponieważ posiadam Olka E-520 i z uwagi na to że jestem tutaj początkujący porobiłem troszkę fotek krajobrazu głównie górach. Prosiłbym o subiektywną ocenę poniższych zdjęć i podpowiedzenie mi co robię źle i czego brakuje moim zdjęciom.

    Dziękuje za wszelki uwagi.
    wiem jak trudne jest robienie zdjęć górom. ostatnio sama się z tym zmagałam. wyszło różnie. niestety twoje zdjęcia zawierają dużo błędów (zresztą już o nich pisali). mnie osobiście najbardziej przeszkadza zbyt duża ilość światła i przepały na niektórych
    Ostatnio edytowane przez madziazywczak ; 25.11.10 o 09:23
    "Zdradliwa wena, raz jest a raz jej nie ma"
    http://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=73327

  5. #15

    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bernard74 Zobacz posta
    Dodam jeszcze w ze w piatym zdjeciu i jak w wiekszosci sa przepalenia , sa to biale plamy , 8 zdjecie popatrz po co w tym widoku na plan wchodzi osoba, ani to motyw poza tym poza GO, 3 nieostro.6 zdjecie najlepsze przynajmniej zachowales czystosc kadru, nie ma natomiast ostrosci nie wiem dla mnie chciales pokazac gory a nie to co na pierwszym planie, 7 zdjecie popatrz klasyczny przyklad czegos co nie powinno wejsc w kadr czyli te galazki., itd...
    Dziękuje za wszelkie uwagi dotyczące moich zdjęć, rzeczywiście po twoich spostrzeżeniach przyglądnąłem się bliżej i teraz już mniej więcej wiem na co zwracać uwagę następnym razem, dodam tylko że fotki były robione już około 8-9 rano lecz niestety już wtedy było ostre słońce i stąd niektóre wyszły tak jak wyszły.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez juras49 Zobacz posta
    Od 3-ch dni próbuje swój nowy nabytek. Mam świadomość ,że to trochę potrwa nim fotki będą do przyjęcia. Tymczasem ja sam jestem z nich zadowolony. Za jakiś czas, być może, popatrzę na nie innym okiem
    Bardzo podoba mi się zdjęci drugi i trzecie, możesz przybliżyć na jaki sprzęcie robiłeś i jakie dałeś ustawienia?
    Ostatnio edytowane przez Koma_3 ; 25.11.10 o 10:08 Powód: Automatyczne scalenie postów

  6. #16
    | OlyJedi Awatar rol6
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Skórzewo/Poznań
    Posty
    1.550
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Witaj na forum,

    Tematy górskie są szczególnie bliskie mojemu sercu, zajmują dużo miejsca w mojej galerii i często są przeze mnie oceniane.
    Nie będę powtarzał uwag dotyczących nieostrości czy przepałów, ale zwrócę uwagę na jeszcze jeden element - kadrowanie.
    Staraj się pokazywać krajobraz w sposób świadomy taki by odbiorca Twoich prac widział piękno tego krajobrazu w sposób jaki Ty je odbierasz.
    Na zdjęciu utrwalasz tylko wycinek i musisz się starać by był to najatrakcyjniejszy wycinek, musisz świadomie określić co powinno być na pierwszym, drugim i trzecim planie. Góry są piękne, gdy jesteś w ich sercu na żywo obcujesz z przyrodą i robisz zdjęcia, jednak później zdajesz sobie sprawę, że zdjęcia nie mają takiego wyrazu (czy siły oddziaływania). Sam również tego doświadczałem, więc nie jest to tylko Twoja przypadłość.
    Sposobu w jaki powinno się komponować kadr można się nauczyć, przeczytaj kilka książek dotyczących fotografii, oglądaj zdjęcia innych, który już osiągnęli wyższy poziom (na naszym forum zachwycają mnie zdjęcia szambonura). Dzięki zdobytej wiedzy i dalszym ćwiczeniom już wkrótce będzie sam widział poprawę w swoich zdjęciach.
    Mała uwaga dotycząca krokusów - gdy fotorafujesz przedmioty niewielkie warto, dla lepszego efektu zniżyć się do ich poziomu.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez rol6 ; 25.11.10 o 10:11
    OMD, kilka puszek i wiadro słoików

  7. #17
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar juras49
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Katowice/Bielsko
    Posty
    267
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Bardzo podoba mi się zdjęci drugi i trzecie, możesz przybliżyć na jaki sprzęcie robiłeś i jakie dałeś ustawienia?[/QUOTE]

    Koma_3, Aparat E-520 kowalik obiektyw ZD 50-200 f3,5 1/90 sek
    Wiewiór obiektyw Sigma 150 mm , f 2,8 , 1/125 sek.
    Jak wcześniej wspomniałem to pierwsze moje fotki z E-520,próbuje różnych obiektywów (pożyczki), żeby w przyszłości skompletować przydatne dla siebie.

    Przy okazji przepraszam Cię ,że pokazałem fotki w Twoim poście , ale "odczytałem" go jako temat pt E-520
    Pozdrawiam Jurek
    Wszystko jest trudne nim stanie się łatwe...
    E-520, ZD 14-42, 14-45, 40-150, 70-300


  8. #18

    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez juras49 Zobacz posta
    Bardzo podoba mi się zdjęci drugi i trzecie, możesz przybliżyć na jaki sprzęcie robiłeś i jakie dałeś ustawienia?
    Koma_3, Aparat E-520 kowalik obiektyw ZD 50-200 f3,5 1/90 sek
    Wiewiór obiektyw Sigma 150 mm , f 2,8 , 1/125 sek.
    Jak wcześniej wspomniałem to pierwsze moje fotki z E-520,próbuje różnych obiektywów (pożyczki), żeby w przyszłości skompletować przydatne dla siebie.

    Przy okazji przepraszam Cię ,że pokazałem fotki w Twoim poście , ale "odczytałem" go jako temat pt E-520
    Pozdrawiam Jurek[/QUOTE]

    Nie ma sprawy

    Pozdrawiam.

    Robert.

  9. #19
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koma_3 Zobacz posta
    Bardzo podoba mi się zdjęci drugi i trzecie, możesz przybliżyć na jaki sprzęcie robiłeś i jakie dałeś ustawienia?
    Kilka postó wyżej napisałem:
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Do Firefoxa jest wtyczka : FxIF 0.4.2 a Opera odczytuje EXIF bez potrzeby instalowania wtyczki.
    Zainstaluj i będziesz mógł obejrzeć EXIF z poziomu przeglądarki (klik PPM na zdjęciu).
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  10. #20
    | OlyJedi Awatar kristof1979
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    782
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    witam,
    lekko porawiłem jedno z twoich zdjątek.
    Na początek zaznajom się z programa tematycznymi tj. landscape oraz formatem RAW.
    Jeśli chodzi o programy do zdjęć to napewno GIMP, photoscape,heliconfilters(darmowe są).
    jesli chodzi o ustawienia to napewno wyłącz zdjecia seryjne w tym trybie kiepsko robi zdjecia.
    Ustaw na właczoną redukcję szumu, ona pomaga robić czystsze zdjecia.
    Musisz pamiętać ze obiektyw kitowy robi najlepsze zdjecia na przysłonie F8
    teraz 3 werse tego same zdjecia.
    sam oceń



    Pamietaj ze duzo daje obróbka zdjecia.
    pozdrawiam Krzysztof
    e420 ZD 14-42mm,ZD14-45, ZD 40-150mm, ZD 70-300
    Helios,Porst 50 1.7
    http://www.forum.spotter.pl/photoplog/index.php?u=2912
    Gnioty Kristofa http://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=74004

Podobne wątki

  1. Jakie obiektywy do portretu i krajobrazu ??
    By Moskit1980 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 2.09.10, 15:23
  2. Proszę o poradę-Wyostrzenie Krajobrazu Gór
    By pali112 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 8.09.09, 18:14
  3. Metoda Ostrzenie krajobrazu dla Web
    By zbyma72age in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.01.08, 16:29
  4. >E-1 do fotografowania krajobrazu, czy warto??
    By Robert1975 in forum E-System
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 16.10.05, 15:12
  5. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.