Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Tradycyjne pytanie: Co wybrać?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Maro66
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    531
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria

    Tradycyjne pytanie: Co wybrać?

    Natknąłem się dzisiaj na Olka E300 w cenie 1777 zł z obiektywem 14-45 (czyli standard). Macałem wszystkie Olki poza E-1 i nowościami. Co prawda dużo ludzi chwali E500, ale mi jakoś nie leży. Dodam, że przed macaniem był moim faworytem. Niestety wziąłem do ręki E330 i się zakochałem. Cena i tak już jest niska. Można go wyrwać za jakieś +/- 2400 zł z kitem. Ale (i tutaj moje pytanie) czy warto dokładać do E330 ponad 600 zł? Dodam, że chociaż podgląd na żywo jest ciekawym bajerem, to osobiście mogę przeżyć bez takiej ciekawostki. Podobno E300 ma wolniejszy AF, ale po przesiadce z Fuji S5500... To ISO co 1/3? Sam nie wiem

  2. #2

    Re: Tradycyjne pytanie: Co wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez Maro66
    Sam nie wiem
    E330 - warto (matryca!)
    E510 - może nawet lepiej by było

    dlaczego ?

    bo tak po prostu jest. :]
    www.michaltokarczuk.com // photojournal.michaltokarczuk.com
    - Charlie, You're da banana king!

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Maro66
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    531
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria

    Widzę, że podobna tendencja tutaj panuje jak w Klubie Miłośników Zegarów i Zegarków do którego należę. Jak ktoś zadaje pytanie jaki zegarek kupić, to oczywiście wszyscy doradzają takie, które nie mieszczą sie w planowanym budżecie
    Mój na początek, to jakieś 2400 MAX.
    Dopadły mnie wątpliwości ze względu właśnie na matrycę (w sumie kultowego można by powiedzieć Kodaka). Ogólnie nie wychodzę nigdy poza ISO 400, tak więc? Oglądając zdjęcia z E300 do właśnie czułości 400, nic im nie brakuje. Co prawda bardziej skłaniam sie w stronę E330, ale wąż w kieszeni mówi E300

    A właśnie!
    Mam jeszcze jedno pytanie. Wyczytałem w jakiejś gazecie (chyba ZOOMie), że jak kupuje się nowego Olka, to można kontaktując się z Olympus Polska (chyba przy rejestracji produktu) poprosić o przejściówkę do Olka na M42 i wysyłają takową gratis!
    Dostał ktoś takiego gratisa?

  4. #4
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    A co jest nie tak z ISO co 1/3 EV?

    Warto. Warto, bo E330 szumi najmniej ze wszystkich Olkow i ma LV, a w szczegolnosci tryb B. Ten tryb B to bardzo ciekawe rozwiazanie. Przydaje sie nie tylko podczas makro, ale i podczas fotke w "studiu" przedmiotow, do streetphoto i uzyskania dziwnych kadrow. Mam E330 i moge go polecic. Poza tym E330 ma swietna ergonomie (jak na te klase), czym np. K100D bije na glowe. Ma rowniez mozliwosc uzywania jednoczesnie zewnetrznej i wbudowanej lampy (tez jest to w E300). Jego wada jest wizjer, ktory jest nieduzy i ciemny. Ciemny, bo podobno drugi tunel od LV zabiera 30% swiatla. Ma to znaczenie przy manualnym ostrzeniu, ale wtedy raczej i tak wykorzystuje sie Tryb B. Poza tym wszystkie Olki, oprocz E-1 maja liche wizjery. Ja mysle, ze warto. Prawdopodobnie jeszcze lepiej byloby poczekac na E-510, tylko, ze on wejdzie dopiero w lipcu. Chyba ma lepszy wizjer (z powodu braku drugiego tunelu), ma stabilizacje matrycy, ale nie ma uchylnego LCD i Trybu A. obecnie E330 jest tak tani, ze warto go kupic. Pamietaj, ze nawet jak juz E-510 wejdzie na rynek w lipcu, to nie bedzie wtedy w rozsadnej cenie tylko zawyzonej, wiec i tak raczej trzeba bedzie czekac. Mam nadzieje, ze jakos Ci pomoglem, jesli masz jeszcze jakies pytania, to wal smialo
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez Maro66
    Widzę, że podobna tendencja tutaj panuje jak w Klubie Miłośników Zegarów i Zegarków do którego należę. Jak ktoś zadaje pytanie jaki zegarek kupić, to oczywiście wszyscy doradzają takie, które nie mieszczą sie w planowanym budżecie
    Mój na początek, to jakieś 2400 MAX.
    Dopadły mnie wątpliwości ze względu właśnie na matrycę (w sumie kultowego można by powiedzieć Kodaka). Ogólnie nie wychodzę nigdy poza ISO 400, tak więc? Oglądając zdjęcia z E300 do właśnie czułości 400, nic im nie brakuje. Co prawda bardziej skłaniam sie w stronę E330, ale wąż w kieszeni mówi E300
    Ja jestem poza klikami i koteriami, nie interesuje mnie lojalność wobec jedynego słusznego systemu, tylko wygoda pracy. XD

    E330 oferuje Ci najwięcej możliwości. E300 to stara konstrukcja, dobra, ale stara. Matrycę ma jaką ma, omijałbym ją osobiście z daleka.


    Cytat Zamieszczone przez Maro66
    A właśnie!
    Mam jeszcze jedno pytanie. Wyczytałem w jakiejś gazecie (chyba ZOOMie), że jak kupuje się nowego Olka, to można kontaktując się z Olympus Polska (chyba przy rejestracji produktu) poprosić o przejściówkę do Olka na M42 i wysyłają takową gratis!
    Dostał ktoś takiego gratisa?
    Ja musiałem za swoją zapłacić, ale taka akcja była... Lata temu chyba... Ale są tu bardziej kompetentni w tej kwestii... Może się odezwą.
    www.michaltokarczuk.com // photojournal.michaltokarczuk.com
    - Charlie, You're da banana king!

  6. #6
    | OlyJedi Awatar johan
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Siedlce
    Posty
    546
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Zdecydowanie e-330
    E-300 to starsza i bardziej szumiąca konstrukcja.
    Tylko kupowałbym zestaw dual kit.
    40-150 to obiektyw wart swojej ceny.
    pzdr
    E-620 | HLD-5 | 14-42 | 40-150 |
    5DmkII | 50D | C20/2.8 | C28/1.8 | C50/1.4 | C85/1.8 | C100/2.8L IS | C200/2.8L II | 300/2.8L IS | TC 1.4X II | TC 2.0X II | 580exII

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Maro66
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    531
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez suchar
    A co jest nie tak z ISO co 1/3 EV?
    Wydaje mi się, że jest bardzo OK, tylko tak zacząłem sobie wyliczać różnice.
    E330 jest rewelacyjny. Bardzo mi się widzi. Co do wizjerów zawiodłem się tylko na E500. Jak dla mnie jest tragiczny. Oglądałem cztery różne, bo myślałem, że z aparatem jest coś nie tak. Chodzi mi o wyświetlane: czas, przesłona i takie tam. Te cyferki po prostu się rozmazują. W E300 i 330 ten problem nie istnieje. Dodam, że oglądałem również Pentaxa K100 i Canona 400D i sam nie wiem dlaczego ludzie sie czepiają wizjerów Olympusa. Poza E500 który w moim odczuciu jest tragiczny, to do reszty nie mogę się przyczepić. Bardzo dobrze widzę przez E300 i 330. Ale jak byłem na badaniach okresowych, lekarz powiedział, że mam wzrok ponad przeciętną (nie wiem dlaczego moja Żona powiedziała, ze złością, że faktycznie), ale na poważnie opinie wychwalające np Pentaxa i mówiące o beznadziejności Olympusa są mocno przesadzone.

    Co do wyboru aparatu, tak sobie myślę, E300 miałbym za kilka dni. Na 330 musiałbym poczekać ze dwa, trzy tygodnie. Z pewnością warto poczekać, tylko żebym nie obudził się z ręką w nocniku, żeby jeszcze były. Może trochę przesadzam..., ale w dzisiejszych czasach różnie bywa z dostępnością sprzętu, który jest wypierany przez nowszy.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar johan
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Siedlce
    Posty
    546
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Maro66
    Co do wyboru aparatu, tak sobie myślę, E300 miałbym za kilka dni. Na 330 musiałbym poczekać ze dwa, trzy tygodnie. Z pewnością warto poczekać, tylko żebym nie obudził się z ręką w nocniku, żeby jeszcze były. Może trochę przesadzam..., ale w dzisiejszych czasach różnie bywa z dostępnością sprzętu, który jest wypierany przez nowszy.
    Warto zaczekać, bo cena jeszcze powinna spaść.
    A co do dostępności, to raczej na razie jeszcze będzie w sprzedaży.
    pzdr
    E-620 | HLD-5 | 14-42 | 40-150 |
    5DmkII | 50D | C20/2.8 | C28/1.8 | C50/1.4 | C85/1.8 | C100/2.8L IS | C200/2.8L II | 300/2.8L IS | TC 1.4X II | TC 2.0X II | 580exII

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Maro66
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    531
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Ech...
    Skoro tak mówicie, poczekam.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar johan
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Siedlce
    Posty
    546
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Już cena zeszła poniżej 2400 za 330 z kitem:
    fotojoker
    pzdr
    E-620 | HLD-5 | 14-42 | 40-150 |
    5DmkII | 50D | C20/2.8 | C28/1.8 | C50/1.4 | C85/1.8 | C100/2.8L IS | C200/2.8L II | 300/2.8L IS | TC 1.4X II | TC 2.0X II | 580exII

Podobne wątki

  1. Co wybrać ?????????
    By tomek76k7 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 18.06.10, 10:50
  2. Co wybrac?
    By helmuth in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20.06.08, 14:11
  3. co wybrac
    By leonki in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 7.06.07, 22:49
  4. co wybrać ?
    By lessie in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18.01.07, 16:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.