Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Uszkodzona stopka FL-36R

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    44
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Uszkodzona stopka FL-36R

    3 tygodnie temu polowalem z aparatem na spore nietoperze. Troche ciemno bylo.
    Niestety biegnac ze sprzetem w reku nie zauwazylem lancucha przecinajacego sciezke i zaliczylem piekna glebe. Moj zestaw na nietoperze skladal sie z ZD 50-200 oraz E3 z podpieta Fl-36R. Caly sprzet dziala dalej ale plastikowa Fl-36R nie dala rady - pekla jej mocujaca stopka.

    Usterke potraktowalbym raczej jako dobry pretekst do upgrejdu lampy na Fl-50 ale Fl-36 uzywam rowniez do nurkowania (posiadam do niej specjalna obudowe Oly). Dlatego tez pytam wasze madre glowy o porade - moze macie pomysl jak to naprawic albo wzmocnic, aby dalej lampy mozna bylo uzywac ?

    Ponizej fota z uszkodzeniem - sorki za ostrosc.


  2. #2
    | OlyJedi Awatar szambonur
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Zakopane
    Posty
    221
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Rozbierałem tę lampę przy okazji wymiany docisku do stopki. O ile klejenie nie pomoże to raczej ciężko będzie dopasować ten element jakimiś harcerskimi sposobami. Z tego co się orientuje serwis skasuje za tę usługę ok 360 zł

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Meister
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Lubin
    Posty
    94
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ciężka sprawa. Prawie cały kawałek złamany, wzmocnienie.. jeżeli by Ci się chciało, zrobić stopkę z włókna szklanego, ale to kupe roboty ;P Najprościej dać do serwisu. Powiem szczerze, nieźle musiałeś wyrżnąć ;P Ktoś już rozkręcał Fl-36, popatrz w wyszukiwarce

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Serwisy nieutoryzowane zrobią to za 100 zł, więc tragedii nie ma.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    44
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Niby glupio odgrzewac stary watek ale pisze zeby zakonczyc sprawe.
    Rozkrecilem wreszcie lampe - mieszkam obecnie w NZ i tu lampe musialbym pewnie wysylac do jakiegos serwis - i wymontowalem uszkodzony element.
    Jak pewnie juz ktos pisal potrzebne sa do tego 2 srubokrety - maly Phillips i Torx 0.5. Przydadza sie rowniez male szczypczyki/imadelko chirurgiczne do wyciagania tasm.

    Zamowilem dzis rowniez polamany element w internetowym sklepie :

    http://www.uscamera.com/international/vg1098.htm

    Cena stopki lacznie z przesylka - 28.80 USD

    Posta dokoncze po ukonczeniu naprawy.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    200
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    może fotki daj - jak robisz. będzie instruktażowo

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    44
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Foto instrukcja DIY:

    Oto zestaw potrzebnych narzedzi (lampa czolowka nie jest niezbedna ale goraco polecam do kazdego majsterkowania):


    1) Do rozebrania lampy niezbedne jest wykrecenie 4 wkretow od spodu lampy i 2 (mozna tez i wszystkie 4) srubek na gornej sciance modulu z wyswietlaczem - wszystkie tym samym srubokretem torx 0.5



    2) Po rozsunieciu obudowy dolnego modulu nalezy rozlaczyc zaznaczone na ponizszym zdjeciu wtyczki aby ulatwic sobie dostep do stopki lampy

    3) Dla wygody rozlaczylem rowniez ponizsza tasme - prawdopodobnie nie jest to konieczne


    4) Rozgryzienie ponizszego etapu zajelo mi najwiecej czasu. Fotka ponizej ilustruje mocowanie stopki do glownego modulu, ktore polaczone sa przy pomocy zatrzasku. Na zdjeciu widac ktora czesc nalezy podwazyc srubokretem aby rozlaczyc oba elementy.


    5) Dostep do uszkodzonej czesci jak rowniez np peknietego pierscienia mocowania uzyskuje sie po odkreceniu zaznaczonch wkretow


    Przy skladaniu lampy, szczegolna uwage nalezy zwrocic na orientacje luznych pinow stopki, ulozenie sprezynek (moga ulec zgnieceniu przy nieostroznym montazu) i orientacje pinu blokujacego.

    Mam nadzieje ze ta instrukcja przyda sie komus przy wlasnorecznej naprawie uszkodzonej stopki badz peknietego pierscienia mocujacego. Cala zabawa powinna zajac mniej niz 45 min.

    Pozdrowienia,

    Squbel
    Ostatnio edytowane przez squbel ; 8.07.11 o 11:26

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    200
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    dziękuję plusik poszedł

  9. #9
    Awatar Arni2003
    Dołączył
    Feb 2011
    Mieszka w
    Rumia
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Powiedz jeszcze, czy otrzymałeś z USA stopkę z pierścieniem, czy tylko stopkę ? U mnie pierścień wymaga wymiany ...

    Manual pierwsza klasa !!
    E-520

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    44
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ja kupilem tylko stopke - u mnie pierscien jest nietkniety. Sklep w ktorym kupowalem wysyla rowniez i pierscienie - cena jest chyba podobna.

    Oto link:

    http://www.uscamera.com/international/vg1099.htm

    Cena 18.60 USD + 7.50 USD za wysylke.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. E-510 stopka nie wyzwala błysku
    By J.Graph in forum E-System
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 7.06.11, 00:40
  2. Poluzowana stopka lampy i kilka innych, E510
    By tank_driver in forum E-System
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 2.02.09, 21:40
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16.09.08, 15:13
  4. gorąca stopka w E-510
    By robak_70 in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11.12.07, 09:10
  5. kabel hot shoe gorąca stopka
    By maxbmx in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12.05.04, 16:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.