Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60

Wątek: Analogowy aparat do kieszeni (na streeta)

  1. #21
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Ja szukałem dalmierza mając takie wytyczne:
    -światłomierz obsługujący iso800, optymalnie 1600
    -obiektyw w okolicach 35-45mm i światłem większym niż f/2
    -manual lub choć preselekcja
    -nie większy i nie głośniejszy niż OM2 z 50/1.8
    -sensowny dalmierz
    -chrześcijańska cena

    i kurcze, nie ma : )

  2. #22
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Chrzescijańskie ceny skończyły sie w momencie kiedy jeden z papieży uznał za lichwę 19% oprocentowanie kredytu
    Wyzsze oprocentowanie groziło ekskomuniką

  3. #23
    | OlyJedi Awatar czmielek
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Sierakowice
    Posty
    999
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Mogę ci zaproponowac niezły rarytasik . dalmierz cały czarny. wielkość tak jak canonet. obiektyw ten sam 40mm f2,8 ale za to ma coś czego nie znajdziesz w innych canonetach. Wbudowaną, wysówana lampę błyskową która czasami ratuje dupsko. Mój egzemplarz w stanie doskonałym bez śladów używania. Cena 100zł wysyłka gratis. www.flickr.com/photos/martintaylor/44576359/

  4. #24

    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    bardzo daleko...
    Posty
    188
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ja ze swojej strony polecić mogę ze względu na wielkość, prawie bezgłośną migawkę oraz bardzo użyteczny do fotografii ulicznej obiektyw 35mm f2.8: Olympusa XA, jeśli potrzebujesz czegoś szerszego kosztem ciut ciemniesze soczewki polecam Olympusa z tej samej rodziny czyli XA4 z obiektywem 28mm f3.5. Jak koledzy słusznie zauważyli XA to dalmierz i jeśli wierzyć recenzjom posiada pomiar światła: http://www.urban75.org/photos/olympus-xa.html
    http://www.diaxa.com/xastart.htm. Osobiście posiadam XA2 - wersje uboższą do XA ale mam nadzieję że wkrótce to się zmieni Jeśli chodzi o Canonowe pomysły polecam gorąco sławnego Canoneta QL 17 - jest to najbardziej rozbudowana wersja wspomnianego bodaj przez Rafała Canoneta 28 którego nomen omen sam również posiadam. Mnie do gustu aparat ów nie przypadł tak bardzo jak XA - porównując: zbyt duży i jak dla mnie nie daje takich samych możliwości jak Olkowy mikrus. Tym nie mniej wart uwagi. Ciekawą opcją jest również stara kochana przez wielu Zorka. Sam polecam model 4K z racji na chyba najlepsze dopracowanie konstrukcji i możliwość wymiany szkieł. Patrząc się jednak na takie podejście: idealnym rozwiązaniem (choć może nieco głośniejszym) będzie jakikolwiek OM. Body przyzwoicie małe, obiektywy malutkie - szczególnie szerokie jak i te do 100mm a pomiar światła... poprostu zacny. Powodzenia w szukaniu złotego środka!!!

    PS
    Załączam zdjęcie: Zorki 4K Olympusa XA2 oraz Canoneta 28 ot tak dla porównania wielkości
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zorki4k xa2 canonet28 mm.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	258,2 KB
ID:	40911  
    Nikon F i D / Olympus OM + Pansonic G / Mamija 645

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    A jak jest z poborem bateri w tych wszystkich aparatach, ja w swoim tripie nawet nie wiem gdzie i czy sa i to jest fajne, bo jedyne o co dbam to o film, kadr i ekspozycje
    Dalej nie moge sie zdecydowac, musze sobie zrobic jakies porownanie
    Pozdrowka, Czarek
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  6. #26
    | OlyJedi Awatar czmielek
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Sierakowice
    Posty
    999
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    W tripie nie masz bateri bo światłomierz masz selenowy. Minusem jest to że selen się starzeje i z wiekiem wskazuje co raz mniej dokładnie az w koncu umiera na zawsze. W dalmierzach z ręcznym transportem zasilany jest tylko swiatłomierz cds (nie starzejący się) i bierze bardzo mało pradu pod warynkiem że zasłaniasz obiektyw przykrywką ( w innym przypadku ciagnie prąd bo nieustannie mierzy światło). mó Canonik oprócz bateri typu pastylka łyka jeszcze 1nego palucha do zasilania lampy błyskowej ale nie jest on niezbędny jeśli nie masz zamiaru z niej korzystać

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Smardzewice
    Posty
    211
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    a z drugiej strony to czy tzw street foto wymaga rzeczywiście maksimum miniaturyzacji? Mozna robić nawet miechem jak ktoś ma ochotę. Wiem, wiem - bo większy sprzęt straszy ludzi, ale w sumie niech straszy - jak będą się chować to fotki będą ciekawsze, taki happening

  8. #28
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Chodzi o to, by być niewidzialnym, by aparat nie zwracał uwagi. Bo czasem jest taka fota, że fotografowana osoba po prostu nie może zauważyć, że jest, bo wszystko pryśnie : )

  9. #29
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Nie rozumiecie, mi nie jest potrzebny maly apraracik do dyskrecji bo i tak podchodze "na chama". Chodzi o sama bezproblemowosc "chowania do kieszeni".

    Poki co zauwazylem pewne problemy
    -Porst 135s mimo ze jest kozacki, nie ma zadnej kontroli przeslony (preselekcja przeslony) zreszta tak samo jak ten canon 40/2.8 czmielka ;/
    -Yasha kusi najbardziej ale cena, wszystko zalezy od ceny
    -drugie miejsce zajmuje Canonet ze wzgledu na wlasnie kontrole przeslony
    -potem dopiero Ricoh 800 ees poniewaz malo o nim widac, slychac ale cena mam nadzieje ze bylaby nizsza od canoneta i yashy (tez ma kontrole przeslony)
    -znalazlem jeszcze Canona GIII QL ze swiatlem f1.7. takze bardzo interesujacy, niestety na jego temat wiem najmniej i zapewne jest cholernie drogi przez ten jasny obiektyw

    Jutro bede mial czas zeby sie zastanowic, jak cos wymysle to wam dam znac, poki co czekam na dalsze propozycje

    PS: Nie pojawil sie zaden Nikon, czyzby nie mieli takiego ustrojstwa?

    PS2: Nie ma jakiegos nalesnika na M42? :P sam bym sobie zrobil maly fajny aparacik

    Pozdrowka i dzieki za pomoc
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Smardzewice
    Posty
    211
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    jest też exa, kilka modeli z kominem , z pryzmatem , ja mam 500- to malutka lustrzanka

Podobne wątki

  1. Wątek analogowy
    By suchar in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 8.04.08, 20:22
  2. Aparat Mam aparat olympus d-545 zoom.
    By corincori in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.08.05, 13:02
  3. Aparat do 300 zł
    By Agnieszka in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25.06.05, 12:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.