Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74

Wątek: skaner do slajdów / negatywów , porada

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Smardzewice
    Posty
    211
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    skaner do slajdów / negatywów , porada

    Mam pytanie, jaki skaner do filmu polecacie, jaka jest z nich jakość - mam jeszcze troche sprzetu analogowego i być moze z takim urządzeniem było by jeszcze trochę zabawy.Dzięki za odp.
    Aha , wolał bym nie wydawać wiecej niz 500 zl na takie ustrojstwo.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    611
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    W tej cenie z nowych skanerów to tylko płaskie Epsona wchodzą w grę; modele V300, V330, możliwe że V350 też uda się jeszcze nowego wyrwać.
    Parametry mają podobne, realnie uzyskasz skan w rozdzielczości max 2000dpi potem wkracza interpolacja. V350 wyróżnia się automatycznym podajnikiem filmu.

    Powyżej tej ceny w okolicach 700 zł kupisz:
    - fajnego Epsona V500 który oprócz obsługi średniego formatu skanuje na raz 12 klatek no i ma lepsze parametry pod względem zakresu tonalnego jaki jest w stanie wydobyć z filmu.
    - dedykowane do negatywów skanery Plusteka 7300 lub 7400, fajne skanery, oferują już wyższą realną rozdzielczość niż wymienione epsony. Wada, zeskanujesz nimi tylko i wyłącznie film małoobrazkowy.

    Jeśli w grę wchodzą używane modele, to zwróciłbym uwagę na:

    -płaskie epsony opisane wyże, czyli seria od V100 do V300, oraz starszy ale zdecydowanie lepszy Epson 4490.
    -płaski canon 8800f
    -dedykowana minolta lub nikon ( o ile uda się jakiegoś wyrwać w tej cenie - należą do czołówki skanerów dedykowanych do filmów, które kupi jeszcze przeciętny zjadacz chleba ).

    To by było krótkie wprowadzenie w temat

    pozdrawiam
    rumpel

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Smardzewice
    Posty
    211
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    dzięki, ale chodzi mi o skaner wyłącznie do filmu małoobrazkowego właśnie-widziałem w necie dość sporo tego typu skanerów, dających z negatywu obrazek ok. 5-9mgpix, wiadomo ze drozsze powinny byc lepsze , ale moze sa tańsze a równie dobre?

  4. #4
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    611
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez danmacz Zobacz posta
    dzięki, ale chodzi mi o skaner wyłącznie do filmu małoobrazkowego właśnie-widziałem w necie dość sporo tego typu skanerów, dających z negatywu obrazek ok. 5-9mgpix, wiadomo ze drozsze powinny byc lepsze , ale moze sa tańsze a równie dobre?
    Plusteki 7300/ 7400 to najtańsze NOWE skanery dedykowane jakie moją sens !

    Wynalazki typu:

    http://allegro.pl/skaner-do-zdjec-vi...303257026.html
    http://allegro.pl/eu3c-filmscan35-i-...310052275.html

    .. omijaj z daleka !

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Smardzewice
    Posty
    211
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    a cos takiego - rollei df-s 120 se ?
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    o tych plustekach tez myslałem ale to zakres 750-1000 zł
    Ostatnio edytowane przez danmacz ; 14.11.10 o 13:46 Powód: Automatyczne scalenie postów

  6. #6
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    611
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    ...ja bym nie wchodził w takie wynalazki Rollei , Yashika czy inne podobne stwory, które ostatnio się pojawiają. Mamią podglądem na LCD i innymi gadżetami, za jakość skanów z takich urządzeń nie ręczę!!

    Jeżeli chcesz mieć tanio kup epsona V200, V300, miałem i polecam ze względu na stosunek cena/jakość

    https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?album=4107&pos=1
    https://galeria.olympusclub.pl/displ...bum=4107&pos=2

    Fuji X-tra 200 skanowana właśnie tanim epsonem v200. Spokojnie można zrobić ze skanu tym skanerem odbitkę 20x30.

    pozdrawiam
    rumpel

  7. #7
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Słuchaj kolego rumpla! Sam wychachmęciłem od niego Epsona V200. Skanuję nim BW, a z koloru głównie superię. W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego na allego (przestali go produkować). Nie wiem, czy jest sens inwestować w w V300 czy w V350. Przemawia za nimi jedynie większa dostępność na rynku wtórnym; za 350ką dodatkowo automatyczny podajnik na negatywy. Jak już skakać na wyższą polkę, to V500 jest naprawdę świetnym zakupem (kurde, stoi toto u mnie w pracy na biurku i się marnuje przy skanowaniu dokumentów <sic!> ).
    A co do Plusteka - może to najtańsza alternatywa, ale ja tam bym tego nawet kijem nie dotknął.

    Pozdrawiam, heyahero

    PS. rumpel, jak z tym piwem?
    "There's no such thing as free titties"

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Smardzewice
    Posty
    211
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    widzę że te epsony , to skanery płaskie - a czy nie lepsze bedą tylko te deykowane dla filmu? Te płaskie maja wyzszą rozdzielczosc, ale czy jest to zwiazane z większa powierzchnia skanowania? Zaznaczam ze nie potrzebuje skanować zdjęć z odbitek, tylko i wyłącznie slajdy - na jakie parametry zwracać uwagę i jaka jest mniej więcej jakosc skanu z w/w skanerów(może jakieś przykładowe fotki ktoś ma)?

  9. #9
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    611
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Jeśli do slajdów, to najbardziej nadają się Minolty DiMAGE Scan .

    Slajdy są gęste i trudniej je prześwietlić, wyciągnąć szczegóły z cieni. Tu liczy się parametr Dmax , który w Minoltach sięga wartości 4,8 i jest to wszystko co potrzeba, by porządnie zeskanować slajd. Oczywiście innymi też zeskanujesz, ale już z gorszym rezultatem.
    Używaną Minoltę III udaje się czasem wyrwać w okolicach 700zł .

    Pozdrawiam
    rumpel
    Ostatnio edytowane przez rumpel ; 14.11.10 o 20:25

  10. #10
    Awatar Jester23
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rumpel Zobacz posta
    Slajdy są gęste i trudniej je prześwietlić, wyciągnąć szczegóły z cieni. Tu liczy się parametr Dmax , który w Minoltach sięga wartości 4,8
    Najlepsze bębny dociągały z dmax do 4. Czyli albo dmax w tej Minolcie mierzył dział marketingu, który nie umiał tego zmierzyć i liczył, że nikt się nie połapie, albo zmienili jednostki na trochę mniejsze...

    J

Podobne wątki

  1. Jak podłączyć skaner do negatywów?
    By Rafał Czarny in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28.12.10, 19:15
  2. Wywoływanie negatywów - ekonomiczny warsztat :-)
    By pat.p in forum Ciemnia analogowa
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 12.12.10, 23:22
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.09.09, 19:56
  4. Skanowanie negatywów z analoga.
    By voovoo2 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 14.10.08, 04:30
  5. Obróbka slajdów
    By Morlok in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 9.07.08, 04:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.