Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74

Wątek: skaner do slajdów / negatywów , porada

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Smardzewice
    Posty
    211
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

  2. #12
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jester23 Zobacz posta
    Najlepsze bębny dociągały z dmax do 4. Czyli albo dmax w tej Minolcie mierzył dział marketingu, który nie umiał tego zmierzyć i liczył, że nikt się nie połapie, albo zmienili jednostki na trochę mniejsze...

    J
    Widać, że może nie marketing, a odpowiednie przeliczanie
    http://www.normankoren.com/scanners.html A tam jeszcze takie cuś:
    Dmax: the dynamic range, i.e., the maximum film density the scanner can respond to. Density is defined on a logarithmic scale as log10(fraction of light transmitted through the film). Dmax is typically between 3 (0.001 transmitted) for basic scanners and 4.8 (0.000016 transmitted) for premium scanners like the new Nikons. Scans are often noisy in areas of slides or negatives where the density is close to Dmax. You won't find much about scanner noise in manufacturer's specifications— you'll have to read about it in reviews. With certain scanners, VueScan can scan images repeatedly and use a technique called signal averaging to reduce noise. Slides are somewhat more sensitive to Dmax than negatives: Dmax = 3.6 should be sufficient for almost any slide; Dmax = 3.2 is OK for negatives and typical (but not all) slides.
    Nie wiem, ile Dmax mają te Minolty, ale widziałem, co mogą wyciągnąć z takiej Velvii 50ki - miód!

    Przy okazji - Epson 4990 wydaje się być dobrą inwestycją z wyższej półki. Popraw mnie rumpel, jeśli się mylę, bo zawsze toto mylę z 4490. V4990 to jeszcze "lampówka" podczas gdy V500 to chyba już "diodak".

    Ja tam skanowałem slajdy na v200 i jakoś dawało radę.
    @danmacz: Jak chcesz wyciągać więcej ze swoich skanów, aczkolwiek fizyki nie oszukasz, to rozejrzyj się za np. Vuescan'em czy SilverFast'em dla Epsona zamiast podstawowego programu do skanowania. Rzuć też okiem na tutoriale na Forum Pentaxa - przydaje sie jak diabli

    Pozdrawiam, heyahero

    PS. Co do wyciągania ze slajdów, to wcześniej trzeba jeszcze pamiętać, że slajd wybacza mniej błędów przy naświetlaniu niż negatyw, a i trudniej teraz znaleźć kogoś, kto ci go dobrze wywoła za rozsądną cenę.

    Cytat Zamieszczone przez danmacz Zobacz posta
    A coś takiego:
    http://allegro.onet.pl/listing.php/s...&category=4587
    Ostatnio edytowane przez heyahero ; 14.11.10 o 23:42
    "There's no such thing as free titties"

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Smardzewice
    Posty
    211
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    jeśli te Epsony są ok w tej cenie, to nie ma problemu , ale slyszałem ze niezłe też są Canony, w cenie do 500-600 zl tez jest ich sporo, co sądzicie?

  4. #14
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    611
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jester23 Zobacz posta
    Najlepsze bębny dociągały z dmax do 4. Czyli albo dmax w tej Minolcie mierzył dział marketingu, który nie umiał tego zmierzyć i liczył, że nikt się nie połapie, albo zmienili jednostki na trochę mniejsze...

    J
    To fakt bębny to inna para kaloszy, a jeszcze inna to skąd producenci biorą wartość Dmax ? Jakimi kryteriami się kierują przy jej określaniu ? Legendy Panie .

    W każdym bądź razie minolty pięknie sobie radzą ze slajdami.

    Cytat Zamieszczone przez heyahero Zobacz posta

    Przy okazji - Epson 4990 wydaje się być dobrą inwestycją z wyższej półki. Popraw mnie rumpel, jeśli się mylę, bo zawsze toto mylę z 4490. V4990 to jeszcze "lampówka" podczas gdy V500 to chyba już "diodak".
    Epson 4990 to piękny sprzęcik, lampowy to fakt, ale jak legendy mówią ponoć lampa lepsza do filmu cz-b niż dioda .
    To poprzednik Epsona V700, czyli płaski skaner najwyższej klasy z Dmax wycenianym przez Epsona na 4, podczas gdy V500 ma zaledwie 3,4.
    Z chęcią bym taki nabył po okazyjnej cenie, zwłaszcza że łyka za jednym zamachem 24 klatki małego obrazka.

    pozdrawiam
    rumpel
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez danmacz Zobacz posta
    jeśli te Epsony są ok w tej cenie, to nie ma problemu , ale slyszałem ze niezłe też są Canony, w cenie do 500-600 zl tez jest ich sporo, co sądzicie?
    Jeśli canon to tylko 8800f lub półka wysoka 9950f.

    Pozdrawiam
    rumpel
    Ostatnio edytowane przez rumpel ; 15.11.10 o 00:46 Powód: Automatyczne scalenie postów

  5. #15
    | OlyJedi Awatar motoko
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Szkocja
    Posty
    290
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez heyahero Zobacz posta
    A co do Plusteka - może to najtańsza alternatywa, ale ja tam bym tego nawet kijem nie dotknął.
    Pytanie: dlaczego?
    Oglądam różne sample i czytam testy modelu 7400 i źle nie jest.
    Miałeś i używałeś któryś z modeli?
    I cyfra i analog...




  6. #16
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    611
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez motoko Zobacz posta
    Pytanie: dlaczego?
    Oglądam różne sample i czytam testy modelu 7400 i źle nie jest.
    Miałeś i używałeś któryś z modeli?
    Kiepskim Plustekiem był model 7200, modele 7300, 7400 są już znacznie lepsze.

    Ma znacznie podniesioną realną rozdzielczość, a jako że to skaner dedykowany, daję dożo ostrzejsze skany niż płaszczaki. Proszę sobie porównać wyniki choćby z nowym płaskim Epsonem V600, Plustek rozkłada go na łopatki ostrością, a jest tańszy.

    http://www.filmscanner.info/en/Plust...cFilm7400.html

    - test Plusteka 7400 , jest też na tej stronie więcej testów skanerów, można sobie porównać.

    Jakbym kupował teraz przystępny cenowo skaner, to bym się wahał właśnie między Epsonem V500 a Plustekiem 7400.

    Pozdrawiam
    rumpel

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Misiaczek51
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    172
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rumpel Zobacz posta
    Kiepskim Plustekiem był model 7200, modele 7300, 7400 są już znacznie lepsze.

    Ma znacznie podniesioną realną rozdzielczość, a jako że to skaner dedykowany, daję dożo ostrzejsze skany niż płaszczaki. Proszę sobie porównać wyniki choćby z nowym płaskim Epsonem V600, Plustek rozkłada go na łopatki ostrością, a jest tańszy.

    http://www.filmscanner.info/en/Plust...cFilm7400.html

    - test Plusteka 7400 , jest też na tej stronie więcej testów skanerów, można sobie porównać.

    Jakbym kupował teraz przystępny cenowo skaner, to bym się wahał właśnie między Epsonem V500 a Plustekiem 7400.

    Pozdrawiam
    rumpel
    Co po deklarowanej rozdzielczości jak układ optyczny jest słaby. Wyraźnie to widać na fotce załączonej w teście. O jakości skanera decyduje wiele czynników a nie tylko Dmax i rozdzielczość. Osobiście nigdy nie kupiłbym skanera bez sprzętowo-programowego systemy usuwania rys ICE, żaden czysto programowy system nie dorównuje mu! Jeżeli masz do zeskanowania parę negatywów daj do porządnego zakładu (nie tam gdzie skanują na labie!).
    Druh Smiena Zenit Zorkij Practica Canon Oly 5050 8080, Nikon D90 + 18-105 + 70-300 VR +50/1.4

  8. #18
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    611
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Misiaczek51 Zobacz posta
    O jakości skanera decyduje wiele czynników a nie tylko Dmax i rozdzielczość.
    Dla mnie to najważniejsze czynniki decydujące o jakości skanu !
    Pierwszy decyduje o tym jakie przejścia tonalne uzyskamy i ile z cieni wyciągniemy, a drugi o tym na jaką odbitkę sobie mogę pozwolić.

    Cytat Zamieszczone przez Misiaczek51 Zobacz posta
    Osobiście nigdy nie kupiłbym skanera bez sprzętowo-programowego systemy usuwania rys ICE, żaden czysto programowy system nie dorównuje mu!
    Dla mnie to mało przydatny bajer, sprzętowe ICE działa tylko na negatywach kolorowych, co przy domowej cz-b fotografii się nie przyda. Miałem już sporo skanerów bez ICE, jakoś dobrze radziłem sobie ze stemplem w programie graficznym, robiąc później odbitki 30x40 z dobrym skutkiem.

    Ale każdemu według potrzeb - dla mnie najważniejsza jest jakość skanów, zwłaszcza że na negatywach nie robię setek klatek.
    Zresztą każdy porządny dedykowany skaner jak Minolta czy Nikon mają sprzętowe ICE, więc nie trzeba iść na kompromis.

    Uważam że Epson V500/V600 oraz Plustek 7400 do dobre skanery średniej półki i zadowolą prawie każdego, który amatorsko robi na kliszy.

    Pozdrawiam
    rumpel

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Smardzewice
    Posty
    211
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    a canon lide 700 lub canoscan 5600f
    są przystępny cenowo i mają sporą rozdzielczość.Miał ktoś z nimi do czynienia?
    E-3 z kitem,C-55, Canon T80 z kilkoma FD i AC oraz trochę antyków

  10. #20
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    611
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez danmacz Zobacz posta
    a canon lide 700 lub canoscan 5600f
    są przystępny cenowo i mają sporą rozdzielczość.Miał ktoś z nimi do czynienia?
    Nie kombinuj i nie zawracaj sobie tymi skanerami głowy, nie patrz też tylko w to, co piszą w folderach.

    Poczytaj fora, testy itp. - zasięgniesz wiedzy, doświadczeń innych. Jeśli ma być tanio, to tylko płaszczaki Epsona !

    rumpel

    PS

    podaj maila, to podeślę kilka skanów w dużej rozdzielczości z Epsona V200, a zobaczysz co można z taniego skanera wyciągnąć !
    Ostatnio edytowane przez rumpel ; 27.11.10 o 18:47

Podobne wątki

  1. Jak podłączyć skaner do negatywów?
    By Rafał Czarny in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28.12.10, 19:15
  2. Wywoływanie negatywów - ekonomiczny warsztat :-)
    By pat.p in forum Ciemnia analogowa
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 12.12.10, 23:22
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.09.09, 19:56
  4. Skanowanie negatywów z analoga.
    By voovoo2 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 14.10.08, 04:30
  5. Obróbka slajdów
    By Morlok in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 9.07.08, 04:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.