Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Moduł Bluetooth dla m4/3?

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar MartinP
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    215
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Moduł Bluetooth dla m4/3?

    Wujek Olek szykuje coś ciekawego dla PEN'ów...
    http://www.fotomaniak.pl/31735/modul...-m43-olympusa/
    przyznam szczerze że takie bezprzewodowe wysyłanie plików do kompa było by fajną spawą.
    E-520 i inne foto szpeje

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    354
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Jakoś nie wierzę, że to moduł BT ma być. Nie widzę za bardzo zastosowania tego np do przesyłania danych. Sam kabel jest dużo szybszy i na pewno mniej bateriożerny.

    Bardziej prawdopodobne, że to GPS. Zdecydowanie byłoby to dużo przydatniejsze niż BT.

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Jakie zastosowanie mógłby mieć moduł BT w aparatach cyfrowych? Z pewnością jako pierwsze, przychodzi na myśl geotagowanie. Oczywiście jest to trochę okrężna droga, gdyż oprócz modułu potrzebowalibyśmy dodatkowo urządzenie GPS.
    To by sens miało, chociaż znacznie prościej byłoby wstawić w aparat po prostu odbiornik GPS, chociażby jak w Nikonie P6000. Jest pytanie o czułość takich wbudowanych odbiorników i szybkość łapania fixa. Jak jest zbliżona do odbiorników w nawigacjach samochodowych, to nieciekawie, chciałbym wyciągnąć aparat i zrobić fotę, a nie wyciągnąć aparat i czekać na fixa. Tu przesłanie przez BT takich danych z komórki miałoby sens - bo ta, wspomagana danymi z sieci GSM (A-GPS) łapie fixa w kilka/kilkanaście sekund, zresztą może śledzić lokalizację non stop. Z tym, że jakbym miał przesyłać takie dane między aparatem a komórką przez BT, to równie dobrze mogę zrobić fotę komórką, lub zapisać w niej tzw. waypoint i potem nadpisać te dane na foty, jak jest potrzeba.
    BTW sprawny odbiornik GPS w Penie by się przydał, zresztą swego czasu były głosy, że Oly pracuje nad tym.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  4. #4
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MartinP Zobacz posta
    przyznam szczerze że takie bezprzewodowe wysyłanie plików do kompa było by fajną spawą.
    Nowy Pentax K-R ma już IrDA, Bluetooth byłby tym bardziej fajny,
    choć nie wiem jak z prądożernością takiego rozwiązania, ale fajnie gdyby było.
    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    To by sens miało, chociaż znacznie prościej byłoby wstawić w aparat po prostu odbiornik GPS, chociażby jak w Nikonie P6000.
    Słyszałem opinie, że ten jest mało dokładny, może lepiej właśnie, by przez BT dać możliwość dokładniejszego geotagowania zewnętrznemu odbiornikowi GPS... choć obu na raz rozwiązaniom (jak w niektórych komórkach) także nie jestem przeciwny...
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar MartinP
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    215
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    dobry bluetooth ma 100m zasięgu, zobaczcie ile dobrego mógł by wnieść do świata akcesoriów takich jak lampy, wyzwalacze, zdalny lv i wiele innych. W fotografii była by to furtka do nowego świata.
    E-520 i inne foto szpeje

  6. #6
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jacek00 Zobacz posta
    Jakoś nie wierzę, że to moduł BT ma być. Nie widzę za bardzo zastosowania tego np do przesyłania danych. Sam kabel jest dużo szybszy i na pewno mniej bateriożerny.
    Popatrz na docelowego uzytkownika pena - sinozębny, to bajka... gpsika sobie podłączysz - albo skorzystasz tego z telefonu. Fotke na szybko prześlesz na telefon i do znajomego. W domu nie musisz kabla wytargować (bt3 ma transfer do 5MB/s to juz bardzo uzywalne jest)

  7. #7
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Jeżeli BT, to dlaczego nie WiFi? Tego by mi było szkoda.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    wifi jest upierdliwe...

    bt włączasz i działa z róznymi użądzeniami... a wifi?

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jeśli zrobią (oczywiście wiem, że nie zrobią...) bezprzewodowe sterowanie przez BT i wyzwalanie lamp, to byłby czad. Stosowanie czegoś takiego zamiast kabla albo do wysyłania fotek na komórkę to byłby jedynie taki gadżecik-pierdółka, marnujący prawdziwy potencjał tej technologii.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #10
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Jeżeli BT, to dlaczego nie WiFi? Tego by mi było szkoda.
    Bo by zaraz zaczęli narzekać, że nie da się sprawdzić poczty w kafejce PENem.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.