Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 193

Wątek: laptop dla amatora fot...

  1. #21
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Do wszystkiego można się przyzwyczaić, nawet do laptopa. Mnie to trudno przychodzi, ale na szczęście nie muszę. Do laptopa mozna dzisiaj wsadzić już bardzo wiele, nawet dla wymagających, ale monitory w nich nadają się tylko do oglądania zdjeć.. (Napisałem to jednej z naszych Olykoleżanek, to obraziła się)
    Dobry monitor to niestety koszt od 3 tys. w zwyż. Za dobe "pudło" takie do 3D, HDRów, obróbki filmów też trzeba dać z 5 tys.. A to tylko srednia półka... Powodzenia.

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    ale monitory w nich nadają się tylko do oglądania zdjeć.. (Napisałem to jednej z naszych Olykoleżanek, to obraziła się)
    Dobry monitor to niestety koszt od 3 tys. w zwyż. Za dobe "pudło" takie do 3D, HDRów, obróbki filmów też trzeba dać z 5 tys.. A to tylko srednia półka... Powodzenia.
    A ja Ci plusa za to dam,ciekawe czy na mnie tez sie obrazi

  3. #23
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Do wszystkiego można się przyzwyczaić, nawet do laptopa. Mnie to trudno przychodzi, ale na szczęście nie muszę. Do laptopa mozna dzisiaj wsadzić już bardzo wiele, nawet dla wymagających, ale monitory w nich nadają się tylko do oglądania zdjeć...
    Hmmm to zależy... tzn. powiem to tak,
    ja obrabiam fotki na Lenovo T61 i nie mam z tym żadnych problemów.
    Co oznacza że na moje potrzeby jest OK, a w tym wypadku przekłada się to
    na zgodność wydruków z tym co widzę na ekranie.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Plumek
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    882
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Bo najważniejsze to mieć najwyższej klasy aparat, najwyższej klasy szkło, legalnego PSa i monitor też profesjonalny. Potem nic - tylko galerię sztuki otwierać, bo foty godne Helmuta Newtona tudzież jemu podobnych na takim sprzęcie same się zrobią

    Idze, idze bajoku (nie wiem, jak to będzie w liczbie mnogiej, ale spokojnie - to nie jest obraźliwe, gdyby ktoś po krakowsku nie pojmował)!

    Swoje fotki wrzucam na Insta

  5. #25
    | OlyJedi Awatar yoggie
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Londyn (Putney)
    Posty
    91
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez macieknr1 Zobacz posta
    http://cgi.ebay.ie/New-Dell-Laptop-C...ht_3370wt_1139http://cgi.ebay.ie/New-Dell-Laptop-C...ht_3370wt_1139 ok zastanawiam się nad tym sprzętem polecony dodam przez znajomego informatyka zbadam okolice i powęsze troche po okolicy , może znajde jakiś ciekawy stacjonarny sprzęt .Interesuje mnie hdr i sprzęt musi być ,, jako taki pozdrówki
    jezeli to cos zmienia, to ja tez jestem tzw. informatykiem i odradzam Ci zakup laptopa do obrobki zdjec. To jest wporzo sprzet do przegladania netu, czytania maili, napisania czegos w edytorze tekstu. Od biedy mozna film obejrzec albo muzyki posluchac, ale do profesjonalnej obrobki zdjec - nie-e.
    Statystycznie rzecz biorąc ja i mój pies mamy po trzy nogi.
    ***
    Moja galeria i fotoblog: http://jarekdziedzic.com/

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Plumek
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    882
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Ciekawie się tu gada, więc zapraszam do wzięcia udziału w sondzie o monitorach:

    Na czym obrabiasz swoje zdjęcia?


    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez macieknr1 Zobacz posta
    jaki laptop dla fotografa amatora ma cie jakieś pomysły cena tak do 2500 tys złotych . Do zabawy z fotami obecny sprzet nie pozwala mi na wiele .
    Cytat Zamieszczone przez yoggie Zobacz posta
    jezeli to cos zmienia, to ja tez jestem tzw. informatykiem i odradzam Ci zakup laptopa do obrobki zdjec. To jest wporzo sprzet do przegladania netu, czytania maili, napisania czegos w edytorze tekstu. Od biedy mozna film obejrzec albo muzyki posluchac, ale do profesjonalnej obrobki zdjec - nie-e.
    Czy ktoś tu umie czytać ze zrozumieniem?
    Ostatnio edytowane przez Plumek ; 2.11.10 o 19:05 Powód: Automatyczne scalenie postów

    Swoje fotki wrzucam na Insta

  7. #27
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yoggie Zobacz posta
    jezeli to cos zmienia, to ja tez jestem tzw. informatykiem i odradzam Ci zakup laptopa do obrobki zdjec. To jest wporzo sprzet do przegladania netu, czytania maili, napisania czegos w edytorze tekstu. Od biedy mozna film obejrzec albo muzyki posluchac...
    To chyba masz na myśli netbooki...

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  8. #28
    | OlyJedi Awatar yoggie
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Londyn (Putney)
    Posty
    91
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    A jak spisują się przenośne jabłuszka w obróbce fotografii ?

    Nikt w moim otoczeniu nie ma takiego komputera.

    Pozdrawiam AP.
    W UK produkty apple'a sa duzo bardziej popularne niz w Polsce, wiec mialem troche z nimi stycznosci. Sa ladnie zaprojektowane i horrendalnie drogie jak na parametry ktore oferuja. Glownym rynkiem docelowym dla macow sa artysci ktorzy nie radza sobie z obsluga windowsa czy linuxa i przy okazji chca miec cool wygladajacy sprzet. Maki sa latwe w obsludze.

    Z drugiej strony powoduje to ze jak taki sprzet w rece dostanie osoba nieco obyta z technologia, to sprzet, a raczej jedynie sluszne oprogramowanie dolaczone do sprzetu zaczyna cie ograniczac. Mowiac przenosnie, to jest cos w rodzaju zabronienia uzywania nozy dlatego ze mozna sie nim uciac, bez znaczenia jest tu fakt jak bardzo noz moze byc uzyteczny do np ukrojenia kromki chleba.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    To chyba masz na myśli netbooki...

    Pozdrówka!
    Chyba nie, bo netbook to sie nadaje od biedy do przegladania internetu, jak juz nie masz nic innego pod reka, nawet laptopa A o jakimkolwiek komforcie pracy przy uzywaniu aplikacji biurowych mozna na netbooku zapomniec, glownie z powodu za malej klawiatury i rownie malego ekranu.
    Ostatnio edytowane przez yoggie ; 2.11.10 o 19:36 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Statystycznie rzecz biorąc ja i mój pies mamy po trzy nogi.
    ***
    Moja galeria i fotoblog: http://jarekdziedzic.com/

  9. #29
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    A ja Ci plusa za to dam,ciekawe czy na mnie tez sie obrazi

    dawaj plusa. Jestem za, zobaczymy. A końcu plusy są złe tylko u Wasermana Pozdrawiam
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Plumek.. w liczbie mnogiej pewnie będzie a idźcie , idźcie bajoki.
    Ostatnio edytowane przez Krakman ; 2.11.10 o 23:45 Powód: Automatyczne scalenie postów

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Plumek
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    882
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Od biedy do przeglądania netu to się nadaje smartfon.

    Nie na darmo się mówi, ze szewc bez butów chodzi hehe To tak, jak szpitalem najlepiej zarządza nie lekarz specjalista lecz menadżer, a oprogramowanie np. dla telefonów piszą osoby, które korzystają z komórki - jak muszą, a i to niechętnie...

    P.S. Chcecie się dowiedzieć więcej o Macu? Polecam mojego kumpla - AppleBlog - choć mnie nie udało Mu się namówić na przesiadkę z peceta
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Plumek.. w liczbie mnogiej pewnie będzie a idźcie , idźcie bajoki.
    No chyba nie... "Idźcie" - to już nie jest po krakowsku... Bo to jest po polsku - od: "idź" - nawet nie od "idźże", a gdzie dopiero od: "idze"! "Bajoki" się zgadzają
    Ostatnio edytowane przez Plumek ; 2.11.10 o 23:51 Powód: Automatyczne scalenie postów

    Swoje fotki wrzucam na Insta

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.