Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [Wrocław]Ranek

  1. #1
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    [Wrocław]Ranek

    Pierwsze wideo, dzisiaj, rano, sklecone + podkład... (szału nie ma, ale fradja jest). Może wrzucę jeszcze jeden z wczorajszego popołudnia... Chyba stabilizacja wszystko zepsuła.

    było sobie życie

  2. #2
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Obejrzałem. Potem obejrzałem drugi raz. I mam takie spostrzeżenia:

    Ujęcie 0.00-0.40. Można by zrobić odjazd zoomem z rzeki i pokazać przebłyskujące słońce w drzewach, tak by pokazały się bliki w obiektywie.
    Ujęcie 0.40-0.51 trochę zaskakuje pojawieniem się. Pokazuje się niespodziewanie. Nic go nie zapowiada. Mogłoby się pojawiać przenikaniem z poprzedniego ujęcia. Wygląda trochę jak test przed następnymi podobnymi. Właściwie to wyciąłbym je.
    Ujęcia 0.51-1.01. Wyciąłbym albo pokazał je na samym początku. Zaczynając od ujęcia z brzegiem rzeki, później most, a dopiero wtedy to ujęcie które zaczyna film.
    Ujęcie 1.01-1.13 powinno skończyć się w 1.06, albo zacząć się od 1.06. Trzeba by się zdecydować czy pokazać przejście między planami czy panoramę.
    Ujęcie 1.13-1.30 - w sumie fajne. Brak mu tylko płynności.
    Panorama 1.30-2.01 nie widzi mi się. Ucięło wieże kościołów w środku panoramy i rzekę na dole. Należałoby zrobić odjazd zoomem tak by w kadrze zmieścił się już drugi kościół na trasie panoramy. Panoramę zakończyłbym powoli zwalniając panoramowanie na katedrze.
    Ujęcie 2.01-2.12 - odrobię mało zdecydowane. Brak mu płynności. Ten nagły, lekki skok do góry psuje ujęcie.
    Panorama ku górze, 2.21-2.36, należałoby ją skończyć 3 sekundowym postojem w 2.28. Druga możliwość to 2-3 sekundowe wyjście "do białego" od 2.31.
    Ujęcie 2.37-2.59 podoba się. Zawsze mi tego brakowało w kamerach płytkiej głębi ostrości. Choć operowanie ostrością mogłoby być trochę bardziej zdecydowane co do przejścia ostrością od bliskiego do dalekiego planu. Tak jakby ostrość odrobinę błądziła.
    Świetne ujęcia z wodą. Też trochę mało zdecydowane co do przejścia ostrością między planami, ale powiedzmy, że nie są aż tak męczące. Spadające krople na końcu wymiatają.
    Film mógłby się skończyć wyjściem do czarnej planszy z rokiem i miejscem.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Długa droga przed Tobą okraszona potem, krwią i łzami.

  4. #4
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez C+ Zobacz posta
    Długa droga przed Tobą okraszona potem, krwią i łzami.
    Ale każdy krok na niej przybliża do końcowego sukcesu.

    Ujęcia parkowe rzeczne i deszczowe ? podobają mi się

    Nie robiłem filmów, nie montowałem. EP1 leży w domu od stycznia, może trzeba będzie popróbować samemu.

    Jakich używałeś szkiełek ?

    Pozdrawiam AP.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 31.10.10 o 22:08 Powód: Automatyczne scalenie postów
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #5
    | OlyJedi Awatar ehosonda
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    WRO
    Posty
    276
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    fajowa sprawa

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Dolny śląsk
    Posty
    623
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ciekawy film ale statyw ci za cięzko chodził i było widać "skoki" obrazu (za szybko poruszałeś głowicą albo za wolno )

    jeśli bawisz się ustawianiem Go to wpierw bym polecał ustawić ostrość na 2 plan a później przestawić go na pierwszy pan

    ale ogólnie fajnie się oglądało
    Jestem taką marionetką nieasertywną
    "Pojęcie szumu jest pojęciem względnym."

  7. #7
    | OlyJedi Awatar krokko
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    40
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    ciekawe ujęcia, miejsca.
    oglądałem z poziomu robocopa który chodzi jak terminator, więcej płynności, rozruszaj statyw, naoliw go czy coś albo mniej pij
    E-520 + OWNUSER BH-E51 + 14-54 I + 40-150 + Samyang AE 85 mm f/1.4 IF UMC Aspherical + Metz 48 AF-1 + uczenie się

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Popieram wypowiedź o drodze.
    Na początek wyeliminowałbym wszystkie panoramowania.
    A przed rozpoczęciem zdjęć wymyśliłbym jakiś mały scenariusz.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar leszekkl
    Dołączył
    Jun 2011
    Mieszka w
    Lubartów
    Posty
    599
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: [Wrocław]Ranek

    Końcówka nie jest zła, (to drżenie to wina kamery) Powodzenia.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Ar2
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    413
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: [Wrocław]Ranek

    Wrocław jest piękny. Uwielbiam to miasto

    Osobiście nie kręcę filmów, ale kiedyś na necie znalazłem ciekawy sposób na wyeliminowanie skoków podczas kręcenia filmów z aparatek/kamerą zamocowaną na statywie. Może się przyda:

Podobne wątki

  1. Mój Wrocław
    By Ania_ in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 8.10.09, 12:12
  2. Wrocław zdjęcia
    By niwi in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.03.09, 22:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.