Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Olympus studio

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Olympus studio

    witam. Mam pytanie odnośnie programu olympus studio. Przy wyświetlaniu Rawów w oknie odnoszę wrażenie, że po sekundzie od otwarcia pojedynczego zdjęcia nakładany jest automatycznie jakiś soft lub blur, wygląda to tak, jakby program automatycznie odszumiał. W aparacie mam powyłączane wszystkie korekcje zakłóceń by RAW był jak najbardziej surowy a w olympus studio program robi mi taki syf, szczególnie widać to na sierści zwierząt lub w makro na skrzydłach np motyli gdzie pyłek jest bardzo drobny, przez sekundę jest ostry jak brzytwa a potem automatyczne zmiękczenie... Podobnie jest też na dedykowanym olumpus master... jest jakaś opcja wyłączenia tego? czy po prostu te programy mają taką wadę że ingerują w RAW ? Dodam że dzieje się to przy RAWach z E30, które muszę tam wywoływać bo corel ich nie czyta , gdy pracuję na Rawach z E400, które wywołuję w Corel paint pro shop X2, corel nie robi mi takiego syfu, więc ewidentnie wina jest mz w olkowych programach. pozdrawiam Sławek.
    Ostatnio edytowane przez jagger ; 23.10.10 o 14:40

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    22
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cześć.
    Nie wiem czy to jest to, o co Ci chodziło, ale spróbuj tak: jak otworzysz RAWa po prawej w menu wejdź w zakładkę RAW, filtr zakłóceń i z "tak jak w oryginale" zmień na "wyłączone". Mam nadzieję, że pomogłem.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ucek Zobacz posta
    Cześć.
    Nie wiem czy to jest to, o co Ci chodziło, ale spróbuj tak: jak otworzysz RAWa po prawej w menu wejdź w zakładkę RAW, filtr zakłóceń i z "tak jak w oryginale" zmień na "wyłączone". Mam nadzieję, że pomogłem.
    próbowałem tak jak radziłeś, niestety bez różnicy, zauważyłem również że i histogram się zmienia irytująca sprawa...

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Nic tam nie jest nakładane, nie wiem czy mówimy o tym samym ale jak wyświetlam RAW'a to najpierw jest wyświetlany taki hmm ( jak to opisać) nieprzystosowany do rozdzielczości, mało ostry itp. Dopiero chwile potem rozpoczyna się jakby "przeskalowywanie", partiami od lewego górnego rogu i obraz zyskuje naturalne szczegóły ( wyraźnie to zobaczysz gdy szybk przełączysz się w podgląd 1:1 ). A histogram zmieniany jest na tyle aby zmieścił się porządnie w ramce. Ot tyle spisku
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    tak chyba o to chodzi, tylko że mi się wydaje że po przeskalowaniu obrazek traci na jakości a dokładnie na ostrości...

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Ja właśnie na odwrót, żeby ocenić czy jest ostro muszę zaczekać aż skończy. Co jest nieco irytujące bo gdy np. chcę tego rawa usunąć to muszę czekać aż skończy go mielić.

    Ale jeśli piszesz o utracie szczegółów to tak jak byś miał włączony filtr zakłóceń, no ale skoro nie masz to nie umiem pomóc.
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    może to wina ekranu, obrabiam na laptopie... i to przeskalowanie może na nim mniej korzystnie wyglądać...

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Karampuk
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Włocławek - miasto nad Wisłą
    Posty
    538
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    A propo Olympus Studio 2 czy ktoś wie co się stało z tym programem, bo jak by wyparował ze wszystkich stron internetowych Olympusa. Nawet pani z serwisu nie mogła mi wskazać gdzie on aktualnie jest? Czy ktoś dysponuje "instalką" wersji próbnej? Moja niestety przepadła wraz z "twardzielem". Zostały mi tylko numerki rejestracyjne na mailu.
    Wyklikane z mobilka

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

  10. #10
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    ... i tu https://www.olympus-consumer.com/en/.../download.html.

    Trzeba wypełnić i powinno się wejść do strefy dla zarejestrowanych. Ewentualnie podać login.

Podobne wątki

  1. Następca Olympus Master i Olympus Studio?
    By Amigo! in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 9.06.10, 20:36
  2. Olympus studio 2
    By Pieciek in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 4.06.09, 12:11
  3. Olympus Studio 2 - jak się po nim poruszać
    By irupo in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17.08.07, 23:36
  4. olympus 730 i studio
    By luks in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21.06.03, 12:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.