Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 185

Wątek: Pzyszłość E systemu w najbliższych latach

  1. #1
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Pzyszłość E systemu w najbliższych latach

    Odpowiedzi na pytania użytkowników brytyjskiego serwisu biofos.com udzielone przez Toshi Terada, szefa rozwoju DSLR Olympus po ukazaniu się E-5 (w formie pytań i odpowiedzi.)
    http://biofos.com/esystem/q&a_terada.html

    Odpowiedzi jak Olympus widzi przyszłe body i przyszłość obiektywów 4/3 ?


    tłumaczenie /Google


    PS. Do moderatora: Wrzuć to właściwego działu wg. uznania.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 16.10.10 o 15:47
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #2
    Marcin510
    Gość
    facet sie placze w zeznaniach

    na pytanie ze wielu uzytkownikwo czuje sie pozuconych facet odpowiada ze przeciez maja E5

    na kolejne pytanie ze e5 ma kosztowac 1500 funtow, a e3 z obiektywm 12-69 kosztowal 1700funtow facet odpowiada ze aby sprostac profesjonalnemu poziomowi e5 tyle musi kosztowac

    na kolejne pytanie
    facet odpowiada ze
    "Yes, we will produce E-5 mainly for E-system users, step-up users to E-5 and switch users from E-3. "

    czyli ze e5 jest dla glownie dla uzytkownikow e3 aby zrobili wymiane

    to sie kupy nie trzyma, bo przeciez wiekszosc uzytkownikow 4/3 to nie sa posiadacze e3, to nie sa profesjonalisci i nie sa w stanie wydac tak duzej lasy zmieniajac e520 na e5 jak maja d7000 za duzo mniej

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mazowiecka Wioska
    Posty
    417
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Aby do wiosny. Pożyjemy zobaczymy.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    fakt, politykę to olek ma samobójczą, robią wszystko by nowi klienci omijali go z daleka... za kilka lat jak nie wypuszczą następcy E3 lub E620, to zostaną tylko ci co mają kasę by kupować kolejne puchy z olkowej najwyższej półki...wydaje mi się że ten kto zaczyna przygodę z fotografią nie wejdzie w E system... chyba że faktycznie mikro jest tak rozwojowe że lustra nie będą już potrzebne i cała dotychczasowa optyka podpięta do 'm' da jeszcze lepsze efekty... choć z drugiej strony nie wyobrażam sobie polowania nad Biebrzą na bataliony z przypiętą ZD 300 do EPL 3...
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    *miało być następcy E30
    Ostatnio edytowane przez jagger ; 16.10.10 o 19:56 Powód: Automatyczne scalenie postów

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Ełk
    Posty
    355
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Brak klapania lustrem,może byc zaletą przy fotografi przyrodniczej.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Adamss68 Zobacz posta
    Brak klapania lustrem,może byc zaletą przy fotografi przyrodniczej.
    Jest zaletą, jest.
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez moose Zobacz posta
    Jest zaletą, jest.
    ja jakoś nie mogę się przyzwyczaić by bez wizjera się wpatrywać, podgląd live czy elektroniczny wizjer jakoś na razie mnie nie przekonują... choć pewno kiedyś nie będę miał wyjścia...

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Posty
    301
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Zdaje mi się, że Olek zatoczył koło. Tylko pytanie jakie, mniejsze czy większe.

    Bo może być tak, że 4/3 z lustrem zostanie i będzie produkowane, ale w segmencie wyższym od micro4/3, czyli też i droższym, co zwiastuje cena nowego E-5. Jeśli tak, to 4/3 będzie ekskluzywnym klubem dla bogatych, którzy zapragną nie tylko jakości na małej matrycy, ale też dużych wymiarów korpusów i całego tego wypasu, który inni (N i C) dają w swoich puszkach za trochę mniej. W tym sensie Olek wraca do tego, od czego zaczął się E-system, czyli najwyższego modelu, wysokiej jakości i całej tej nieco elitarnej otoczki.

    Ale może Olek zatoczył się był właśnie w koło swoich własnych mniemań o sobie i teraz tylko czekać końca 4/3, czyli jak w systemie OM. Zostanie dalej kursujący microbus 43 jako jedyny w Olku zdolny do zaspokojenia nieustannie rosnących oczekiwań.

    Rynek gna do przodu jak oszalały i nasyca się jednocześnie, a wyścig 4/3 z np. D7000 przestaje mieć sens - warto zdobyć nisze, o jakich krążą legendy... Może dzięki temu powróci Kodak, może będzie wersja z matrycą BW, lub wymienne matryce, może wreszcie będzie dalmierz w 4/3? Wszystko o czym marzycie, ale inni boją się zrealizować gdzie indziej...

  9. #9
    | OlyJedi Awatar AdSR
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    161
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    ja jakoś nie mogę się przyzwyczaić by bez wizjera się wpatrywać, podgląd live czy elektroniczny wizjer jakoś na razie mnie nie przekonują... choć pewno kiedyś nie będę miał wyjścia...
    Też lubię wizjer z matówką, ale w 4/3 to jest straszna malizna. EVF nie ma tego problemu, a ponadto pozwala ocenić ekspozycję przed zrobieniem zdjęcia.

    Mnie się wydaje, że Olympus ucieka konkurencji do przodu, tylko zupełnie nie umie o tym mówić. Poza tym oni chyba patrzą dość mocno na rynek japoński, a tam penetracja systemów bez lustra jest większa, niż na zachodzie.
    Bo w życiu trzeba być twardym, jak bułka z Biedronki.
    Flickr | Panoramio

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mazowiecka Wioska
    Posty
    417
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez emc2 Zobacz posta
    ... Może dzięki temu powróci Kodak, ...
    Ale on nie powrócił on jest i to jako najbardziej rozpoznawalna fotograficzna marka w Polsce. Jest na pierwszym miejscu.

Podobne wątki

  1. Rozwój matryc w ostatnich latach
    By Tobik in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 8.01.11, 21:35
  2. Pierwsze po latach
    By voovoo2 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 6.02.10, 01:46
  3. Po 32 latach
    By ravc770 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 29.05.08, 23:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.