Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Mini studio

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    aby niemnożyć wątków pozwolę sobie podpiąć się do tematu.

    Mam podobną sytuację: pomieszczenie 40 m2 z czego kilkanaście metrów (4,5 x 4m) wydzielone tylko i wyłącznie na fotografię. Przestrzeń praktycznie pusta, sufit na 2,8m, białe ściany z 3 stron, 4 strona otwarta na resztę pomieszczenia.

    Fotografia ludzi i dodatkowo produktowa. Pomyślałem sobie, że najlepiej będzie ograniczyć sprzęt do minimum - na start 2 rozwijane tła (białe i szare) + 2 lampy 300W z małymi softboxami oraz stolik bezcieniowy. Jeżeli chodzi o częstotliwość użytkowania - focenie 1-2 razy w tygodniu po kilkadziesiąt strzałów.

    Jeżeli chodzi o lampy - chciałbym zakupić coś o przyzwoitej jakości, żywotności i trzymające parametry. Elfo wydaje się troszkę przydrogawe na tym etapie. Zainteresowały mnie lampki quantum r+300 digital - chyba w połączeniu z softboxami nie będę narzekał na nadmiar światła przy ich skręcaniu? Z tego co wyszukałem w sieci dobrze trzymają parametry i na jakość również nie można chyba narzekać?

    Czy poza panelem dotykowym występują jakieś znaczące różnice między serią R+ a T?

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Witam ponownie.

    Quantuum albo PowerLux będą w porządku. Niestety nie znam dokładnych różnic w seriach Quantuum-a bo używam Powerlux-ów.
    Tylko jedna uwaga, przy białych ścianach, w tak niewielkim pomieszczeniu będziesz miał wszystko: "zalane" światłem. Prawie brak cieni.
    Obowiązkowo: "wymurzynować". Najłatwiej rozwijać czarne albo jeszcze lepiej szare tła na ścianach. To już dużo daje. Gorzej z sufitem, bo trzebaby go przemalować. Na szczęście on wpływa w mniejszym stopniu, kiedy ściany są już OK.
    Pozdrawiam.

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Joki: dzięki za uwagę odnośnie ścian. Na dniach miejsce obejrzy inny fotograf - najwyżej ściany się w tym "kąciku foto" przemaluje - puszka farby to przy całej reszcie stosunkowo niewielki wydatek

Podobne wątki

  1. <0LYMPUS> Mju Mini czy 410 ?
    By Matilde in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21.11.05, 23:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.