Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Mini studio

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Fot.Krzysiek
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    OPR
    Posty
    88
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    No mysle ze ze skonstruowaniem takiego beautydisha nie bede mial problemu



    Znalazłem teszcze taki dosć ciekawy zestaw http://allegro.pl/2x-fv300s-prof-zes...266108378.html


    I teraz nie wiem co wybrać
    E-30 + ZD12-60SWD + ZD50-200SWD + ZD50 + Metz 48 AF-1

  2. #12
    darkelf
    Gość
    Ja mam pomieszczenie gdzieś tak 3m x 6m, używam lamp studyjnych za kilkaset złotych, dobre w nich jest to, że mają mocowanie bowens i można nakładać beauty dish, softboxy czy strumienicę. Lampa studyjna daje Ci światło modelujące - widzisz jak rozłożą się cienie, to dużo daje.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fot.Krzysiek Zobacz posta
    [...]

    Znalazłem teszcze taki dosć ciekawy zestaw http://allegro.pl/2x-fv300s-prof-zes...266108378.html


    I teraz nie wiem co wybrać
    Możesz brać w ciemno, naprawdę dobrze się sprawdzają.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Witam serdecznie.

    Tylko, że w tym zestawie są lampy z mocowaniem Bowensa a softbox-y z uniwersalnym. Kompletnie bez sensu. No i 300Ws to za dużo na taki mały pokój.
    Za te pieniądze skompletujesz spokojnie 2 200-tki Powerlux-a
    http://www.funsports.pl/p,pl,682,pow...00+nowosc.html
    800zł.
    Dwa statywy, takie jak w tym zestawie np:
    http://allegro.pl/statyw-oswietlenio...261983496.html
    150zł.
    Dwa softbox-y z mocowaniem Bowensa, o takim samym rozmiarze jak w zestawie:
    http://allegro.pl/profesjonalny-soft...261535501.html
    200zł.
    Porządny wyzwalacz na 2,4GHz:
    http://cgi.ebay.pl/Yongnuo-RF-602-Bl...item2c581292ce
    150zł. ale widziałem tez aukcje poniżej 100zł.
    Razem 1300zł. a z lampami 300Ws 1500zł, czyli własciwie za tyle samo tylko lepszy i dopasowany do siebie sprzęt.
    Co do BeautyDish, to fajna sprawa o ile wie się jak to używać, bo sam na początku byłem bardzo zawiedziony.
    Pozdrawiam.

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Fot.Krzysiek
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    OPR
    Posty
    88
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Joki Zobacz posta
    Witam serdecznie.

    Tylko, że w tym zestawie są lampy z mocowaniem Bowensa a softbox-y z uniwersalnym. Kompletnie bez sensu. No i 300Ws to za dużo na taki mały pokój.

    Co do BeautyDish, to fajna sprawa o ile wie się jak to używać, bo sam na początku byłem bardzo zawiedziony.
    Pozdrawiam.
    A czym te mocowania sie róznią lub w czym to przeszkadza?


    Nigdy sie Beautydishem nie bawilem wiec chetnie poczytam kilka rad
    E-30 + ZD12-60SWD + ZD50-200SWD + ZD50 + Metz 48 AF-1

  6. #16
    darkelf
    Gość
    Mocowanie Bowensa daje Ci to, ze nakladasz softbox i dziala, a z uniwersalnym chyba trzeba sie chwile nameczyc. Ja wybralem lampy z bowensem aby wszystkie akcesoria pasowaly.

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    Mocowanie Bowensa daje Ci to, ze nakladasz softbox i dziala, a z uniwersalnym chyba trzeba sie chwile nameczyc. Ja wybralem lampy z bowensem aby wszystkie akcesoria pasowaly.
    W przypadku zestawu FV też zakładasz soft box i działa. Różnica polega na tym, że trzeba poświęcić kilka sekund na pokręcenie śrubkami blokującymi soft box na lampie. Nie jest to w jakiś szczególny sposób uciążliwe czy trudne.
    Rozwiązanie natomiast nie jest bez sensu. Mając soft box z mocowaniem uniwersalnym możesz go użyć z każdą (albo przynajmniej prawie każdą) lampą studyjną. Natomiast lampy FV dają możliwość stosowania z nimi osprzętu i z takim i z takim mocowaniem, dobierasz do nich wedle chęci i możliwości.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    Lampa studyjna daje Ci światło modelujące - widzisz jak rozłożą się cienie, to dużo daje.
    To dużo dawało w fotografii analogowej. Cyfrówka robisz pstryk i wszystko widzisz na monitorku (co trzeba podkręcić, jak przesunąć itd.)

    Cyfra ułatwiła fotografowanie w fenomenalny sposób.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  9. #19
    darkelf
    Gość
    No właśnie korzystając z tego, że mogę od razu zrobić zdjęcie i zobaczyć histogram w ten sposób dobieram przysłonę przy oświetleniu studyjnym - normalnie powinienem pewnie korzystać ze światłomierza, a tak ustawiam przysłonę na oko i potem zmieniam w zależności od tego jak wygląda histogram. Ale bez pilotów sobie pracy niezbyt wyobrażam.

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    No właśnie korzystając z tego, że mogę od razu zrobić zdjęcie i zobaczyć histogram w ten sposób dobieram przysłonę przy oświetleniu studyjnym - normalnie powinienem pewnie korzystać ze światłomierza, a tak ustawiam przysłonę na oko i potem zmieniam w zależności od tego jak wygląda histogram. Ale bez pilotów sobie pracy niezbyt wyobrażam.
    Bez pilotów postępujesz identycznie. Pstryk, patrzysz na monitorek, poprawiasz ustawienie i moc lamp aż do oczekiwanego skutku.

    Mimo, że mam do dyspozycji duże studio, sporo lamp, softboxy itd., jednak dla siebie do domowego studia zainwestowalbym w klamoty do strobingu (i tak zresztą zrobiłem). Zakochałem się w tej filozofii fotografowania. W małym studiu (czyli w moim pokoju) z powodzeniem dają radę. Mobilność takich zestawów bezcenna.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Podobne wątki

  1. <0LYMPUS> Mju Mini czy 410 ?
    By Matilde in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21.11.05, 23:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.