Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Czy potraficie jeszcze normalnie patrzeć na zdjęcia? [wieczór 16]

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria

    Czy potraficie jeszcze normalnie patrzeć na zdjęcia? [wieczór 16]

    Jak w temacie. Mam wrażenie, że jestem totalnie zmanierowany. Nie potrafię "niefotograficznym" okiem spojrzeć i ocenić zdjęcia. Patrzę w oko dopatrując się jak zdjęcie było świecone (odbicia blend, błyskaczy itp.). Analizuję cienie, kompozycję, obróbkę itp, itd.

    Doszedłem do wniosku, że czyni mnie to kaleką. Nie umiem normalnie odbierać zdjęć. Normalnie, czyli tak jak ktoś, kto nie jest zapalonym fotografistą. Nie potrafię nawet zdjęć rodzinnych, albumowych oglądać "normalnie".

    Wy też macie z tym problem?
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Nie mam z tym problemu.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar geo
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    widzę Morze
    Posty
    737
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    ciekawy temat nawet bardzo widać to w komentarzach w galerii.

    Ja na zdjęcie patrzę jak na ładną kobietę, jak na obraz który przyciąga, kompletnie nie zastanawiam się jak było i czym było świecone. Czasami obróbka to jedyne nad czym się zastanawiam. Moim zdanie zbyt wnikliwe analizowanie elementów zdjęcia rozwadnia całość a zdjęcie należy odbierać jako całość. Ile to razy pisano mnóstwo tekstu o jednym elemencie zdjęcie że taki, że owaki. I o dziwo autorzy tych wywodów prawie wcale nie odnosza sie do zdjęcia jako całości ....
    Ostatnio edytowane przez geo ; 6.10.10 o 19:05
    A7II słoiki
    jerzykulesza.zenfolio.com

  4. #4
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Też tak miałem i zależy od ''dnia'' ale ogólnie mi to przechodzi i odbieram jako ''całość'' bez większych czy mniejszych namysów nad techniką...
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Poznań/Przeźmierowo
    Posty
    143
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Mam podobnie do Rafała, jednak wpierw odbieram fotografię całościowo, w sposób niezmącony przez zajmowanie się fotografią. Kiedy zdjęcie mi się podoba wtedy zaczynam analizować. Ale jeśli chodzi o zdjęcia rodzinne...na te patrzeć nie mogę Zresztą nigdy nie mogłem, nawet jak się fotografią nie interesowałem jeszcze.
    Pozdrawiam,
    Paweł Bartniczak

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Lolita
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Za siedmioma lasami...
    Posty
    4.021
    Siła reputacji
    194
    Moja galeria
    Rafał, spoko. Mam tak samo Może nie tak wnikliwie się zastanawiam ale zawsze. A nie daj Boże by coś nie trzymało pionu i leciało w lewo, prawo itp. No mam stwierdzam zryty beret na tym punkcie Dzięki helmuthowi apropo
    Lola vel Sharlotta >>Sekretarka Prezesa TWA<< <3 Pierwszy zmarzluch forumowy <3
    Nie jestem starą babcią Zlotowiczka: 7

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Prawie nigdy tak nie patrzę na zdjęcie w kategoriach technikaliów. Albo się podoba albo się nie podoba albo jest o niczym (i zazwyczaj się nie podoba).

    Ale zdarzają się zdjęcia, które interesują mnie "technicznie", a więc bardziej niż zdjęcie interesuje mnie sposób jego wykonania. Rzadko, ale zdarza się. Ostatnio miałem tak przy zdjęciach komandosów S4INTa.
    Ostatnio edytowane przez mariush ; 6.10.10 o 19:35

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar MartinP
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    215
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Mi znajomi przestali pokazywać zdjęcia bo zawsze patrzyłem na nie najpierw na zasadzie ładne lub nie a za chwilę do ładnych dopowiadałem "ale tu mogło by być ...." więc jestem spaczony fotograficznie
    E-520 i inne foto szpeje

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Peter1976
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    okolice Przemyśla
    Posty
    649
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Mam to samo, jak tylko znajomi pokazują fotki z wakacji to zaczynam coś pogryzać bo mnie język swędzi, żeby coś powiedzieć. A to stopy ucięte, a to fotka o niczym, tudzież mydło nieostre itp.Siedzę więc cicho by nie zburzyć atmosfery zachwytu u właścicieli fotek


  10. #10
    | OlyJedi Awatar Quentin35
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Żagań
    Posty
    529
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Nie ma problemu z "normalnym" patrzeniem na zdjęcia. Wynika to pewnie z faktu zdecydowanie mniejszego doświadczenia w dziedzinie fotografii i co za tym idzie nie szukania "błędów w sztuce". Zdjęcie albo mi się podoba albo nie i tyle. Czasami czytając tu opinie na temat zdjęć i znajdowania w nich różnych niedociągnięć zastanawiam się czy faktycznie pokazywać swoje Później człowiek spędza długie godziny nad obróbką i poprawą zdjęć i to chyba potrafi zabijać całą radość fotografowania.

Podobne wątki

  1. Po co robisz zdjęcia? [wieczór 3]
    By aga_piet in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 114
    Ostatni post / autor: 12.08.15, 19:11
  2. Zdjęcia nie tylko dla siebie [wieczór 6]
    By Ania_ in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 2.11.09, 13:07
  3. mroźny wieczór
    By nib in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 7.03.06, 13:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.