Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Zamiana obozu...

  1. #1
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Zamiana obozu...

    Rozważam (na razie w myślach) możliwość zmiany obozu. Z olympusa na canona.

    Inne firmy raczej nie wchodza w gre z uwagi na to, ze moja partnerka fotografuje canonem i dalo by to mozliwosc wymieniania sie obiektywami lampami etc. a ona do Olympusa w zyciu nie przejdzie (do tej pory ja bylem rownie uparty)

    Aktualnie posiadam E-1 + Grip + FL-50 + 14-54 vI (ten wybiera sie do serwisu) + 14-45 (ten wybiera sie na allegro kiedy pierwszy wroci) + troche sprzetu na m42 + pare starych lamp (np metz cl45) i mase innego zlomu o ktorym juz zapomnialem.

    Jaki typ zdjec robie:
    1. Reportaże.
    2. Sport.
    3. Chcemy w miare mozliwosci mocniej wdepnac w fotografie slubna.
    4. Czasem zdjecia ilustracyjne do tekstow w gazecie.
    5. Widoczki, makro, portrety itp.

    Czego mi brakuje w tym co mam:
    1. Niezawodnosc (jak na razie jedyna rzecza ktora mi sie nie popsula jest 14-45 3.5-5.6 :/)
    2. Sprawny i szybki AF.
    3. Do kiepskiej jakosci na wysokim ISO sie przyzwyczailem i nauczylem to obchodzic ale jakby bylo to bym nie pogardzil.

    Moje wymagania:
    1. Pancernosc (nie chce sie martwic kazdym stuknieciem aparatu w tlumie ludzi np. wodoszczelnosc bardzo mi na razie nie byla nie zbedna ale jest mile widziana)
    2. Szybki AF.
    3. Waga nie ma znaczenia, rozmiar tez, mam na tyle duza lape, ze wrecz male jest nie wygodne.
    4. Wygoda i szybkosc uzytkowania.
    5. Mozliwosc stosunkowo taniego dalszego rozwoju uzbrojenia, chociaz to kwestie bardzo kontrowersyjne, gdzie jakie obiektywy sa lepsze i w bardziej rozsadnych cenach. Docelowo spogladam na najwyzsza polke ale to piesn przyszlosci wiec sprzet ze sredniej polki tez jest wazny.
    6. Z checia kupie cos uzywanego


    O czym mysle:
    Ze sprzedazy moich klamotow dostane moze z 2 500 zl przy dobrych lotach.
    Nie da to duzego pola manewru ale pomyslalem o:
    Canonie 1d/1dmkII - Da mi to wieksza matryce (latwiej o uzyskanie malej GO co przy aktualnych tredach slubnych trzeba uznac za +), lepsze ISO i AF. Oraz moje fotograficzne ego bedzie sie mialo znacznie lepiej. Jednak w cenie do 2500 ciezko cos znalesc i nie wiadomo w jakim bedzie stanie (1d na allegro od 1800zl, 1dmkII od 3000). W kwestii obiektywu trafie lata swietlne wstecz (wezme nie uzywanego kita (z analoga) od dziewczyny ktory stoi na polce), o ile sie orientowalem starszy 1d nie wspiera e-ttl II (co kolwiek to znaczy i jakie to ma znaczenie praktyczne) i jak chodzi o lampy blyskowe to bede musial uzywac roznych starych zabytkow ktore posiadam.

    Czy taka zamiana bedzie czegos warta, a moze rozwazyc jakis inny model? Czy moze nie przejmowac sie niczym i zbierac na 14-35?

  2. #2
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Nie wiem co odpowiedzieć po takiej analizie. Wiesz wszystko o swoich potrzebach. Ten wątek jest zbędny. Idź i kup to co sobie napisałeś.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Dzieki hades szala w kierunku zmiany systemu sie przechyla.

  4. #4
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    hmmm ten 1d/1dmkii raczej na półce nie stały... Osobiście bym się na nie nie porywał o ile nie mam 98% zaufania do osoby od której kupuję.

    Lepiej atakować jakieś d200/d300/5d - znacznie większa szansa na trafienie na niewytyraną puchę.
    Fl50 i 14-54 spokojnie upłynnisz... ale w sumie zostawiłbym sobie e-1 z 14-54 i miał spokój na trudniejsze sytuacje.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Za Grizzem, ciężko będzie znaleźć niezajeżdżony egzemplarz jedynki Canona. Amatorzy nie kupowali tych aparatów.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Używane 5D + sigma 20 mm f1,8 + canon 50 mm f1,8 = około 5000 zł. Zrobisz tym wszystko poza sportem, jasność 1,8, obraz o kilka pięter nad E-1.
    Do zawodowego fotografowania sportu - myślę że 2-3 razy więcej trzeba wydać.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar tomek s
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    386
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Jak się okazuje ładną 5-tke w rozsądnej cenie też nie tak łatwo dostać
    pzdr
    Było żółto, czerwono, a później Fuji wykończyła czerwona zaraza
    Jest też czarny aparacik z firmy od telewizorów

    foto Stankiewicz Tomasz


  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Niestety 5D to ulubiony sprzęt na kotlety, więc podobnie jak przy 1D ciężko o niezajechany egzemplarz. No i 5D to raczej przeciwny biegun względem E-1 pod kątem nieprzemakalności. Słyszałem o przypadkach 5D "załatwionych" poranną rosą ...

    Ile masz kasy na sprzęt poza tymi 2500zł za potencjalną sprzedaż Olka?
    Piszesz, że będziesz robił kotlety. Ja bez zapasu bałbym się brać zlecenie.

  9. #9
    pat.p
    Gość
    Witam.

    Pancerność, szybki AF i tolerancja na szumy na wyższym ISO... Rozważyłbym E3, 12-60 SWD i coś dłuższego... (50-200 SWD). Do kompletu Macro 50 i jesteś zabezpieczony na okazje, o których pisałeś.

    Z Canonami 5d i jedynkami może być ciężkawo... Wprawdzie wyższe ISO jest na nich super, ale można sobie z tym poradzić mając monopod, statyw i pewną rękę (E3 jest mniejsze i poręczniejsze od Canona).
    Niezawodność - to także ewentualny serwis. A ten w przypadku Olympusa wypada najlepiej w porównaniu z C i N.

    Pozdrawiam
    Pat

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    32
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pat.p Zobacz posta

    ...E3 jest mniejsze i poręczniejsze od Canona...
    Tego bym tak do końca nie powiedział, IMHO 5d nie jest tak znowu dużo większy od e3.

    Inną sprawą jest dorwanie takiego 5d z rozsądnym przebiegiem...

Podobne wątki

  1. Zamiana e-510 na e-3 lub e-5
    By Herbatniczek in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22.10.10, 12:17
  2. Zamiana E-410 na E-520, E-620
    By chmielus in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21.01.10, 21:03
  3. zamiana .orf na .nef .crw .dng
    By sirwiz in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.11.08, 12:53
  4. Zamiana e-300 na e-330
    By Rynio12 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 3.11.06, 20:23
  5. e-300 zamiana ? na e-1
    By sqidrafal in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17.10.06, 15:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.