Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: proszę o ocenę-krytykę,pochwałę... ;)

  1. #1
    Awatar nakoma31
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Dąbrówka
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    proszę o ocenę-krytykę,pochwałę... ;)

    Witam,sprzęt jaki posiadam to Olympus sp560uz.Dodaję kilka zdjęć i proszę o ocenę.Mam jedno pytanie,czy kadruję zbyt ciasno?Kiedy próbuję złapać więcej przestrzeni,na moich zdjęciach,główny motyw staje się niewyraźny i od razu mocno oddalony,czy lustrzanka z odpowiednim obiektywem rozwiąże ten problem?Mam nadzieję,że wiadomo o co mi chodzi, chociażby zdjęcie nr 1,gdybym chciała złapać więcej w koło,dziewczynka byłaby mała jak biedronka :/
    1)2)3)4)

  2. #2
    | OlyJedi Awatar madziazywczak
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    411
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    ja osobiście lubię ciasne kadry - tylko że ja na portretach się nie znam

    ostatnie bardzo fajne - tylko szkoda że "kolorowankę" zrobiłeś.
    trzecie mimo że przerysowane też mi się podoba
    "Zdradliwa wena, raz jest a raz jej nie ma"
    http://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=73327

  3. #3
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Dawid
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Pomorze :)
    Posty
    2.226
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Wymienna optyka = zakres ogniskowych jaki chcesz
    Zdjęcie z latawcem fajne tylko kolorowanka mi nie leży

  4. #4
    | OlyJedi Awatar acidmk
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Mokotów
    Posty
    1.065
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Witaj w klubie

    Jak dla mnie to trzecie super. Fajnie że jest w BW.
    Czwarte podoba mi się właśnie tak jak je obrobiłaś, wcale ta kolorowanka nie razi, opowiada historię Bomba

    Dawaj następne
    POzdrawiam
    Acidmk
    Mój wątek, moja Sicilia na forum oraz w necie LaBellaSicilia.pl oraz moje www

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    3 i 4 bardzo fajne co do czwatrego to wlasnie ta kolorowanka mi nie lezy, ale fotka bardzo fajna.

    sprawa nr.2 lustrzanka nie rozwiaze zadnych twoich problemow, wszystko jest kwestia kadrowania,uczenia sie i opanowania aparatu, ogladaj zdjecia ,poczytaj cos,cwicz kombinuj,co do fotki nr 1 np. jesli bys sie polozyla/kucnela na trawie przed dzieckiem widziala bys wszystko z innej perspektywy i wtedy efekt jaki chcesz uzyskac mogl by ci wyjsc,ps. dzieci zawze fotografujemy z ich poziomu.

    jesli chcialas pokazac to dziecko bardzo widoczne na pierwszym planie a zarazem pokazac jakas doza przestrzen ktora ja otacza,to musiala bys podejsc blisko dziecka z krutka ogniskowa i wtedy kabinowac,poczytaj o kadrowaniu i perspektywie,przyda sie.pzdr.
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  6. #6
    Awatar nakoma31
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Dąbrówka
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    dziekuję za opinie w dodatku jak szybko odpowiadacie,to miłe
    judasz-zawsze robię zdjęcia z poziomu dziecka,chyba,ze jest szybsze ode mnie i nagle wstanie to już wiem,ale dziękuje ogromnie za rady,może powinnam się położyć jak robiłam pierwsze zdjęcie,a ja tylko kucnęłam.poczytam o kadrowaniu,bo to chyba mój główny problem :/ chociaż chyba lobię ciasne kadry,czy to źle?
    madziazywczak-dlaczego to zdjęcie jest wg ciebie przerysowane?może ja nie rozumiem co to znaczy więc proszę o wytłumaczenie coś jest nieproporcjonalne?zdjęcie zrobiłam z poziomu dziecka,aparat trzymałam prosto...
    zdjęcie numer 4- tak ma być... jeśli miałabym coś zmienić to byłoby oryginalne w kolorze,ale całe BW nie,latawiec wtedy w ogóle nie rzuca się w oczy,a tak jak napisł acidmkteraz "opowiada historię" i dziękuję za uznanie,może kolorowanki są kiczowate dla niektórych,ale mi w tym zdjęciu pasuje jak najbardziej

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    to nie zle ,ja tez lubie ciasne kadry.
    ps.mysle ze 4 zdjecie powinnas do galeri wsadzic,pzdr.
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nakoma31 Zobacz posta
    madziazywczak-dlaczego to zdjęcie jest wg ciebie przerysowane?może ja nie rozumiem co to znaczy więc proszę o wytłumaczenie coś jest nieproporcjonalne?zdjęcie zrobiłam z poziomu dziecka,aparat trzymałam prosto...
    Pytanie nie do mnie,ale w miare mojej skromnej wiedzy postaram Ci sie wytlumaczyc.To nie chodzi o poziom,prosto....Tu chodzi o ogniskowa obiektywu.Popatrz na to przerysowane ujecie trzymajac jajko obok w reku.To chodzi o ten "efekt" jaki tu uzyskalas.Jestem na 1000000% pewny,ze dziecko nie ma takiej formy glowy.

  9. #9
    Awatar nakoma31
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Dąbrówka
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    ps.mysle ze 4 zdjecie powinnas do galeri wsadzic,pzdr.
    uuu,judasz(ale masz nick ) szczerze?czy taki diabetyk z Ciebie? może to zrobię
    Mirek54 to znaczy,że zrobiłam jej jajowatą głowę? ja aż tak tego nie widzę,ale może dlatego,że to moje dziecko i wiadomo...
    może napiszcie mi coś więcej o przerysowywaniu,więcej szczegółów,dlaczego tak wyszło i co zmienić by tak nie było w przyszłości, będę wdzięczna,z tego co napisał mirek zaczynam rozumieć,ale może tak bardziej łopatologią
    Ostatnio edytowane przez nakoma31 ; 1.10.10 o 12:57

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nakoma31 Zobacz posta
    uuu,judasz(ale masz nick ) szczerze?czy taki diabetyk z Ciebie? może to zrobię
    wrzucaj fotke do galerii ,zobaczymy co sie bedzie dzialo,mi sie ono chole...... podoba.
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

Podobne wątki

  1. Proszę o konstruktywną krytykę :)
    By bury22 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 30.08.10, 17:37
  2. Proszę o krytykę i rady.
    By Nekro101 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 22.09.09, 09:56
  3. Pierwsze kroki - proszę o krytykę.
    By Dianka in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4.05.09, 16:02
  4. Proszę o konstruktywną krytykę :)
    By piotr147 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13.10.07, 18:45
  5. Prosze o ocene .. i krytykę ...
    By nems in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19.10.05, 15:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.