Strona 24 z 39 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 390

Wątek: E-5 - wrażenia z testu

  1. #231
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Malarstwo jest sztuką prymitywną, jeśli chodzi o wymogi sprzętowe. Już ludzie pierwotni malowali na ścianach jaskiń przy pomocy najprostszych narzędzi. Fotografia zaś powstała dzięki pewnym osiągnięciom technologicznym, bez których byłaby niemożliwa. I od technologii była, jest i będzie uzależniona.

    Fotografię porównałbym do muzyki. Nie znam muzyka, których nie chciałby grać na najlepszych instrumentach i twierdziłby, że np. dobre skrzypce brzmią tak samo, jak jakieś tanie chińskie pudło.
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 2.10.10 o 10:11
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #232
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Popadacie w skrajności.

    Jako alternatywę dla hi-endowej pogoni za sprzętem dajecie totalne olewanie, chińskie pudła i komórki VGA.

    A gdzie cały środek i zdrowy rozsądek? Taka rozmowa nie ma sensu.

  3. #233
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    354
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Malarstwo jest sztuką prymitywną, jeśli chodzi o wymogi sprzętowe. Już ludzie pierwotni malowali na ścianach jaskiń przy pomocy najprostszych narzędzi. Fotografia zaś powstała dzięki pewnym osiągnięciom technologicznym, bez których byłaby niemożliwa. I od technologii była, jest i będzie uzależniona.

    Fotografię porównałbym do muzyki. Nie znam muzyka, których nie chciałby grać na najlepszych instrumentach i twierdziłby, że np. dobre skrzypce brzmią tak samo, jak jakieś tanie chińskie pudło.
    Ze skrzypcami to dobre porównanie, bo w przypadku skrzypiec, bardzo często, im starsze tym lepsze

  4. #234
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Fotografię porównałbym do muzyki. Nie znam muzyka, których nie chciałby grać na najlepszych instrumentach i twierdziłby, że np. dobre skrzypce brzmią tak samo, jak jakieś tanie chińskie pudło.
    Takie porównania, bez konkretów jak np. nazwisko, są zupełnie pozbawione sensu. Bez konkretów można powiedzieć wszystko i jak niby z tym polemizować? A ja znam muzyka, który woli grać na kiepskim, tanim sprzęcie, bo właśnie takie brzmienie mu odpowiada. I, uwaga, mogę podać nazwisko. Pierwszym, który przychodzi mi do głowy, jest niejaki Jack White. Ponadto bas Marcusa Millera też został przez niego wybrany z powodu "gorszego" brzmienia, a kosztuje teraz dużo tylko dlatego, że po latach grania został przez Millera sygnowany.

    Fotografia nie jest uzależniona od technologii (zakładając, że materiału światłoczułego jako technologii nie traktujemy, choć raczej nią jest, bo nie o tym jest rozmowa). Od technologii jest uzależniona bezmyślność, gdyż owa technologia posiada zdolność czasowego maskowania bezmyślności. Na dłuższą metę jednak to, co się ostaje, to myśl.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  5. #235
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    483
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Jak tak was czytam to nie rozumiem dlaczego kupiliście sobie lustrzanki i różne obiektywy i lampy. Kompaktem też da się robić zdjęcia

  6. #236
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    :-)

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Malarstwo jest sztuką prymitywną, jeśli chodzi o wymogi sprzętowe. Już ludzie pierwotni malowali na ścianach jaskiń przy pomocy najprostszych narzędzi. Fotografia zaś powstała dzięki pewnym osiągnięciom technologicznym, bez których byłaby niemożliwa. I od technologii była, jest i będzie uzależniona.

    Fotografię porównałbym do muzyki. Nie znam muzyka, których nie chciałby grać na najlepszych instrumentach i twierdziłby, że np. dobre skrzypce brzmią tak samo, jak jakieś tanie chińskie pudło.
    z tą muzyką to bym się nie zgodził, piece Marshala miały w ogóle nie trafić do sprzedaży, gdyż mają wadę, potem się jednak okazało, że to zaleta i wadliwy dźwięk stał się wyznacznikiem dźwiękowym w progresywnym rocku. Błąd jaki popełnił Noel Redding stojąc na jednym z koncertów z basem za blisko pieca spowodował, że sprzężenie zwrotne stało się atutem Hendrixa. No i Grassbandy u nas mało popularne ale w Stanach a szczególnie w Nowym Orleanie to kwintesencja grania bluesa na byle czym. Najlepszy Biały gitarzysta wszech czasów Duan Allman grał ślizgiem nie stosując plastikowych czy metalowych naparstków tylko buteleczkę po codeinie, którą wcześniej ze smakiem opróżniał. I jeszcze jedno, kwintesencja muzyki jest na początku drogi większości artystów, w tedy gdy go nie stać na numerowane Fendery lecz meksykańskie kopie... Co do fotografii (bo odbiegłem znacznie od wątku za co przepraszam) to wszystko zależy od trendów jak to w 'sztuce' bywa i zauważyłem, że wcale nie chodzi o wyżyłowany sprzęt a wręcz odwrotnie. Kluczem do sukcesu na polskich portalach fotograficznych jest przeterminowane ORWO, skan z negatywu, ziarno i Holga... nie wspominając o otworkach... przepraszam za mój dług wywód i pozdrawiam.

  7. #237
    | OlyJedi Awatar Eliot
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    87
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez suchar Zobacz posta
    Takie porównania, bez konkretów jak np. nazwisko, są zupełnie pozbawione sensu. Bez konkretów można powiedzieć wszystko i jak niby z tym polemizować? A ja znam muzyka, który woli grać na kiepskim, tanim sprzęcie, bo właśnie takie brzmienie mu odpowiada. I, uwaga, mogę podać nazwisko. Pierwszym, który przychodzi mi do głowy, jest niejaki Jack White. Ponadto bas Marcusa Millera też został przez niego wybrany z powodu "gorszego" brzmienia, a kosztuje teraz dużo tylko dlatego, że po latach grania został przez Millera sygnowany.

    Fotografia nie jest uzależniona od technologii (zakładając, że materiału światłoczułego jako technologii nie traktujemy, choć raczej nią jest, bo nie o tym jest rozmowa). Od technologii jest uzależniona bezmyślność, gdyż owa technologia posiada zdolność czasowego maskowania bezmyślności. Na dłuższą metę jednak to, co się ostaje, to myśl.
    Sorka, dla mnie to nieporozumienie, nie jestem żadnym artystą i chciałbym mieć te
    same zwykłe zdjęcia rodzinne(które są łapaniem konkretnej chwili, nie pozowane) co mam, nieprzejarane i bez bandingu.
    Jeśli mam jakieś braki w technice robienia zdjęć to chciałbym żeby je wyrównała technologia dając mi takie możliwości.
    E510+ZD14-54+ZD50.2+m42

  8. #238
    Marcin510
    Gość
    w fotografi jak i w muzyce jest duzo fanaberi, sa firmy ktore robia drogie sprzety dla tych co maja kase i nie ma to nic wspolnego z lepsza fotografia czy muzyka

    po prostu kogos stac, ma kaprys to sobie kupuje chocby dla zabawy, dla gadzeciarstwa
    ale nie bedzie z tego powodu robil lepszych fotek czy muzyki

    a taki muzyk ktory ci mowi ze chcialby grac na najnowszysch sprzetach i ze to pomoze jego muzyce to nie muzyk tylko aspirujacy do muzyka
    i nie ma pojecia ze sprzet mu nic nie da

    ale dobrze jest miec marzenia
    gdyby ten ktos mial kupe kasy i je zrealizowal to moglby popasc w depresje ze to jednak nie tedy droga
    a tak ma przynajmiej cel, kupic najnowsze sprzety

    taki mamy dzis swiat, to sa zajawki, gadgety, ludzie sie nudza, kupuja sobie rozne rzeczy ale z tych powodow w cale nie robia lepszej muzyki czy zdjec

    jest mase forow na ktorych ludzie pokazuja tylko jak wygladaja ich prywatne studia, przescigaja sie w ilosci sprzetu itd
    ale to jak drogie ktos ma instrumenty zupelnie nie przeklada sie jak dobra muzyke robi
    tu chodzi o cos innego

    kiedys cena, to byl jakis wyznacznik mozliwosci, bo technika byla na takim pozomie ze super drogie sprzety rzeczywiscie dawaly najlepsze mozliwosci

    pierwsze samplery fairlight w latach 80tych kosztowaly po 100tys funtow, dzis byle laptop za 1000zl + klawiatura za 1500 wyprzedzaja to o epoke

    teraz taniocha mozna robic to o czym w owych czasach ludziom sie nie snilo
    w fotografi jest podobnie

  9. #239
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eliot Zobacz posta
    Sorka, dla mnie to nieporozumienie, nie jestem żadnym artystą i chciałbym mieć te
    same zwykłe zdjęcia rodzinne(które są łapaniem konkretnej chwili, nie pozowane) co mam, nieprzejarane i bez bandingu.
    Jeśli mam jakieś braki w technice robienia zdjęć to chciałbym żeby je wyrównała technologia dając mi takie możliwości.
    To zmień sobie sprzęt na taki, który Cię zadowala. A nie marudź, ze coś co masz (albo jeszcze wyższy stopień - coś czego nie masz) jest złe, brzydkie i w ogóle fe.

  10. #240
    | OlyJedi Awatar Misiaczek51
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    172
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sando Zobacz posta
    Jak tak was czytam to nie rozumiem dlaczego kupiliście sobie lustrzanki i różne obiektywy i lampy. Kompaktem też da się robić zdjęcia
    A komórką jakie super pejzaże..
    Oj przepraszam - w komórce trudno na manualu.
    Ostatnio edytowane przez Misiaczek51 ; 2.10.10 o 12:32
    Druh Smiena Zenit Zorkij Practica Canon Oly 5050 8080, Nikon D90 + 18-105 + 70-300 VR +50/1.4

Podobne wątki

  1. E-510 + 12-60 SWD wrażenia
    By imacandi in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 25.08.09, 16:37
  2. E-500 do testu (a E-300)
    By krishu in forum E-System
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21.08.06, 16:37
  3. Dead/hot pixels - wynik testu
    By qwerty in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27.10.03, 10:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.