Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: awaria E-30 czy brak wiedzy obsługującego ?

  1. #1
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    awaria E-30 czy brak wiedzy obsługującego ?

    Moja E-30 ma następującą usterkę?
    Po podłączeniu kablem USB do komputera na wyświetlaczu wyłącza się ekran menu, wyświetla poczekaj chwilę i zapada ciemność. Po odłączeniu kabla wyświetla się okno ustawień.
    Od strony komputera: ustawiam transfer, wyszukuje ,wyświetla komunikat oprogramowanie nie znalazło ....Olympus, czy chcesz wyszukać ponownie?
    Na tym samym kablu EP-1, e-520, e-420 komunikują się bez problemu, ta sama karta po przełożeniu do każdego z wymienionych aparatów jest odczytywana bez problemów. Windows zgłasza instalowanie sterowników ( bez oprogramowania Olympusa), ale nie pokazuje karty jako dysku.
    Sprawdzałem na XP, Windows 7 32 i 64 bit z oprogramowaniem antywirusowym Norton 360, Kapersky 2010, Mc Afee.

    Moje pytanie brzmi - czy jest to złe ustawienie aparatu, czy awaria portu USB w aparacie, poprawić zabezpieczenia, ustawienia, czy do serwisu?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam AP.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 24.09.10 o 21:07
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar magnum
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    531
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Sprawdź domyślne ustawienia w aparacie po podpięciu kabla - gdzieś w menu to jest.

  3. #3
    darkelf
    Gość
    Widzialem kiedys takie coś, ale nie pamiętam z czym bylo związane. Ja podłączam aparat do PC, pojawia się menu i wybieram to pierwsze i działa. Instalacja po stronie komputera chyba nie ma znaczenia (korzystam z Linuksa).

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar magnum
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    531
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Można ustawić domyślną wartość która będzie wybierana po podpięciu kabla, wtedy komunikatu nie będzie. Może jest wybrana jakaś inna opcja jako domyślna np. drukowanie. Strona 98 instrukcji.

  5. #5
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Dziękuję na razie, sprawdzę i jutro się odezwę co udało mi się ustalić.
    -------------------------------------------------------------------
    Aparat był ustawiony w menu - zakladka PC na opcję steruj - zmieniłem na auto i działa, właśnie ściągam zdjęcia kabelkiem na dysk. Kluczyk1/kluczyk D/ wyśw. .../PC. Kupiłem aparat demonstracyjny ze znikomym przebiegiem i nie zresetowałem ustawień do fabrycznych. Spodziewałem sie, że może być zalożona jakaś blokada przed skasowaniem/skopiowaniem zdjęć, nie doszukałem się ustawień USB w menu. Raz jeszcze dziękuję.
    (+ poleciał).
    Ostatnio edytowane przez apz ; 24.09.10 o 23:51
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Awaria E1
    By dorian in forum E-System
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 12.11.07, 15:52
  2. Awaria ZD 14-54 ?
    By Hal in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14.07.07, 10:47
  3. awaria c-150 !!
    By wzgw in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15.11.05, 22:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.