Strona 3 z 46 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 457

Wątek: Sigma SD1 (flagship) - 46Mpix i rozważania o matrycach i obiektywach

  1. #21
    rodzyn
    Gość

  2. #22
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez rodzyn Zobacz posta
    Dzięki. Cena IMO atrakcyjna. Pozostaje kwestia podstawowego zoomu z dolnym zakresem. Brakuje alternatywy dla plastikowego 17-50mm f/2,8.

    Pozdrawiam

  3. #23
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta
    Dzięki. Cena IMO atrakcyjna. Pozostaje kwestia podstawowego zoomu z dolnym zakresem. Brakuje alternatywy dla plastikowego 17-50mm f/2,8.

    Pozdrawiam
    na SD14 używam 17-70 2,8-4,5 i jest bez odpałów ale całkiem OK, z korpusem SD14 chwilę bawiłem się 18-200 OS i tu sprawował się nadspodziewanie dobrze biorąc pod uwagę kompromisy .
    W moim wypadku szkła docelowe to S 8-16 ( SD1 będzie 12-24), S 50/1,4?:S 85/1,4 i nowa zapowiedziana S 150 makro z OS oraz adapter na szkła OM dostępny za wodą :
    http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?...=STRK:MEWAX:IT
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 24.09.10 o 11:26

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Kaleb_82
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    212
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Oglądam sobie sample...z Foveona, eh kolory. Poezja.
    sprzęt: mózg + obskur(n)a kamera

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kaleb_82 Zobacz posta
    Oglądam sobie sample...z Foveona, eh kolory. Poezja.
    no nie wiem, jakoś ta czerwień mnie nie przekonuje (prosto z puszki), trzeba ją podbijać, a to dokłada szum

  6. #26
    jungli
    Gość
    dzemski

    lubie Cie, mielismy okazje sie spotkac tylko powiedz mi gdzie te szumy sa przy podbijaniu czerwonego? o jakim korpusie mowisz tym z TrueI czy TrueII? bo ten drugi to czerwieni ma az nadto wg mnie...

    foveona trzeba umiejetnie naswietlac (przeswietlac i jeszcze zalezy ktorego) true I mial problem z wyciaganiem z cienia, dlatego te puszke sie przeswietla srednio 0.3-0.7ev+, bo ze swiatel mozna spokojnie sciagnac o ile nie jedziemy na iso 50, trueII jest pozbawiony praktycznie wszelkich nalecialosci trueI, reguluje loteryjne naswietlanie, ma inne algorytmy do obrobki obrazu, awb nie szaleje, to wszystko to pikus, bo i tak w SPP wystarczy 30s dla laika, zeby to poprawic, soft prosty jak drut ale niesamowicie skuteczny lr sie chowa.

    Wciagnalem sie do tego stopnia w Sigme, ze o niczym innym nie mysle, a wisz dzemski, ze mialem na spotkaniu takze 5dmk2, wszystkie zabawki w C poszly pod topor, bo mnie kark od dzwigania bolal.

    Roznimy sie znaczaco w pogladach z niektorymi dlaczego? dlatego, ze oni gonia za nowinkami, ktorych nie potrafia wykorzystac, maja zeby miec, a dla mnie to tylko narzedzie do wykonowania wizji i to moj wybor.

    Pewnie, ze mk2 da mi lepsze iso ale nie da mi kolorow i 3d takiego jak foveon, a i z iso mozna sobie poradzic bez wiekszych problemow.

    Wiekszosc ludkow gada, a tak za bardzo chyba nie maja pojecia o czym, moze o testach na optycznych, moze o rozdzielczosciach, abberacjach i innych glupotach zamiast robic zdjecia i sie cieszyc.

    Prosze Was drodzy moi trole i postronni, wierzcie mi, ze w tych 4,6mpix foveona po zdublowaniu rodzialki dostajemy plik wynikowy w tifie 18mpix ktory nie odstaje od topowych puszek w innych systemach..

    Juz na koniec popatrzcie na test rytterfalka gdzie porownywal 5dmk2 z 100-300l do sd14 i big mamy 50-500 ktore to szklem lkowym zdecydowanie nie jest.

    Dzemski ciesze sie, ze sie spotkalismy, ciesze sie, ze uzywasz min lx3, ktorego tez kocham, mialem i na pewno do niego wroce kupujac go niby dla zony ciesze sie, ze wiesz co robisz i nie wciagasz sie 'chyba' w trolowanie.

    PS2
    Przyjezdzaj do 3miasta planujemy cos z Zibim

    euro,

    fakt intrygujace ale wyciagnac wiecej nie moge bo to pewnie polityka firmy nawet podczas ostatnich maili z japonia milczeli o sd1 ale dawali do zrozumienia, ze pracowali od 2 lat nad szklami i korpusami, sd15 nie uwazam za nowosc, to kotlet dosc dobrze poprawiony, sd1 tak i?.. no wlasnie i? w mailach milczenie oznacza przytakniecie wiec sadze, ze do wakacji 2011 pojawi sie jakis maluch pewnie z nowym foveonem...

    Tymczasem pazdziernik to dp1x, ktora zapewne nabede za dp1s z roznych powodow... oczywiscie jak Konsult zamowi, bo oni to yyyy dziwni sa...

    To nie koniec nowosci Sigmy i firma nie zostala pogrzebana, jasno dali do zrozumienia, ze ida w polke pro przynajmniej w szklarni choc moim skromnym zdaniem sd1 moze cholernie zdolowac imperatorow z obcych systemow.
    Ostatnio edytowane przez jungli ; 24.09.10 o 12:19

  7. #27
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    no nie wiem, jakoś ta czerwień mnie nie przekonuje (prosto z puszki), trzeba ją podbijać, a to dokłada szum
    Generalnie z wszystkich puszek wołanie 100 razy lepiej niż JPEGi , oraz ogromne możliwoći różnych kombinacji - koniecznie na Sigma Photo PRO 4 , natomiast wszystkie puszki z TRUE II mają już lepsze JPEGi
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 24.09.10 o 12:18

  8. #28
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez jungli Zobacz posta
    To nie koniec nowosci Sigmy i firma nie zostala pogrzebana, jasno dali do zrozumienia, ze ida w polke pro przynajmniej w szklarni choc moim skromnym zdaniem sd1 moze cholernie zdolowac imperatorow z obcych systemow.
    Jezeli jest jak piszesz no to fajnie - wymusi postęp. Jak wyjdzie Foveon FF (pewnie za parę lat) to na pewno się zainteresuje wynalazkiem.

    Na razie sampli brak.

  9. #29
    | OlyJedi Awatar Kaleb_82
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    212
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    no nie wiem, jakoś ta czerwień mnie nie przekonuje (prosto z puszki), trzeba ją podbijać, a to dokłada szum
    Eee? No właśnie mi się wydaje, że akurat czerwień jest aż za bardzo nasycona....

    sprzęt: mózg + obskur(n)a kamera

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Niestety jakość obrazu z Foveon na wysokich czułościach kuleje, i to nie tylko ze względu na szumy, ale głównie na rozjeżdżające się kolory i zielony zafarb.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25.09.10, 21:00
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.09.10, 19:00
  3. O filtrach AA, matrycach i uanologowieniu - dyskusja
    By Piotr_0602 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 308
    Ostatni post / autor: 6.10.09, 06:50
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 8.05.08, 16:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.