Strona 2 z 46 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 457

Wątek: Sigma SD1 (flagship) - 46Mpix i rozważania o matrycach i obiektywach

  1. #11
    rodzyn
    Gość
    W DP1s już jest trochę lepiej ale procesor to TRUE jak w SD14 , ale prawie skończyło się w DP2s i posprzątane ma być w nadchodzącym DP1x- dwa ostatnie na TRUE II jak w SD16

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta
    PS. Sprawdziłem listę obiektywów i mocno średni wybór
    A czego Ci brakuje? Bo mnie trudno sobie wyobrazić w tej chwili takie szkło które byłoby mi potrzebne i nie było go w ofercie Sigmy.
    Zapraszam do albumu i galerii

  3. #13
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    A czego Ci brakuje? Bo mnie trudno sobie wyobrazić w tej chwili takie szkło które byłoby mi potrzebne i nie było go w ofercie Sigmy.
    Za 17-50mm f/2,8 trzeba zapłacić 3k PLN. Optycznie obiektyw ok, ale pod względem budowy tani plastik. Innego o podobnym zakresie, a lepszej budowie nie dostanę. Is it?

    Pozdrawiam

  4. #14
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez C+ Zobacz posta
    Układ punktów AF coś mi przypomina I do tego wszystkie 11 krzyżowe.
    Cytat Zamieszczone przez andytown Zobacz posta
    Myślę ze olek za rozsądne pieniądze podzielił się swoim AF, i dobrze bo do była bolączka serii Sxx
    Hmmm, chyba tak - piszą "twin-cross" czyli podwójne krzyżowe - wypisz wymaluj jak w Olkach. Może faktycznie zahandlowali, ciekawym interesem dla klientów byłby układ AF za matrycę .
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Wielka zmarnowana szansa...
    Zamiast umieszczać te piksele pod sobą można było zrobić bayera i odstawić konkurencję na kilometry. A tak będziemy mieć obraz porównywalny z lustrzankami z cropem, za to z nieużytecznym 400iso. Dziwny zarząd, któremu się wydaje, że ludziom można wszystko wmówić.

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Jakoś się samplami nie chwalą, czyli pokazali drewaniaka pewnie W sklepach będzie za 2 lata jak dobrze pójdzie. AF ewidentnie z E3/E5.

  7. #17
    jungli
    Gość
    Dystrybucja w lutym 2011

    Sampli nie bylo, byly wydruki, oczywiscie chodzilo tylko o to, zeby zabic klina konkurencji, musi troche potrwac zanim opanuja tak duza matryce i chocby szumy na szczescie te sa ziarniste, iso pewnie dalej do 400 potem spadek dynamiki tak drastyczny ze hoho, na szczescie jest duza nadzieja, ze poradzili sobie z af, ktory byl gorszy od starego pentaxa, jak bedzie ten z olka, a wszystko na to skazuje, to bedzie rewelacja.

    Konkurencja dostanie solidnego kopa w zad jak poradza sobie z poprzednimi bolaczkami, o obrazek sie nie martwie, bo przy tej technologii ostrosc i detal pozabija hassele, z moich rozmow mailowych z Kazuto Yamaki i Sinzo Fukui wynika, ze sigma zaciagnela pasa po kryzysie i mamy tego efekty w postaci 8-16 i 85 1.4, teraz sd1, no i trzymaja cos w zanadrzu, to na bank tylko nie chca jeszcze powiedziec, pewnie to bedzie jakis nastepca serii dp.

    Obrazek bedzie o wiele lepszy od ff o kropie juz nie wspomne, niektorzy zyja tu w iluzorycznym swiecie i niewiedzy jak dziala i co moze foveon.

    godspeed

  8. #18
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    No tak czyli super obraz ale na niskim ISO
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  9. #19
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez zibi1303 Zobacz posta
    No tak czyli super obraz ale na niskim ISO
    I tak w Bayerze dla dobrego DRu trzeba używać najniższego ISO, natomiast w 99% standartowych zastosowań, szumy nie są żadnym rzeczywistym problemem , bardziej marketngowo - smęcącym.
    A Sigama z DRem Fevona na łep bije DR Bayerów nawet na iso 100.
    Podobnie szczegół - przed samym Fevonem jest tylko filtr podczerwieni dodatkowo umieszczony przed lustrem i nic dodatkowego nie zabiera ostrości szkieł , jak dodatkowe szajsy w Bayerze , najsłabsze szkła przez to na Fevonie są zdecydowanie "ostrzejsze" jak na innych korpusach z Bayerem.
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 24.09.10 o 10:52

  10. #20
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Dziwny zarząd, któremu się wydaje, że ludziom można wszystko wmówić.
    O ile pamięć mnie nie zawodzi SIGMA jest firmą rodzinną. Jak Browning. I zarządzają nią dobrze skoro utrzymują się na rynku.

    Cytat Zamieszczone przez jungli Zobacz posta
    Dystrybucja w lutym 2011[...]
    Znasz cenę sugerowaną?

    Cytat Zamieszczone przez jungli Zobacz posta
    [...]przy tej technologii ostrosc i detal pozabija[...]
    W, to nie wątpię.

    Cytat Zamieszczone przez jungli Zobacz posta
    [...]i 85 1.4[...]
    Jest dostępny, bo w ofercie sklepów go nie widzę?

    Cytat Zamieszczone przez jungli Zobacz posta
    [...]no i trzymaja cos w zanadrzu, to na bank tylko nie chca jeszcze powiedziec, pewnie to bedzie jakis nastepca serii dp.[...]
    Intrygujące.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25.09.10, 21:00
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.09.10, 19:00
  3. O filtrach AA, matrycach i uanologowieniu - dyskusja
    By Piotr_0602 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 308
    Ostatni post / autor: 6.10.09, 06:50
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 8.05.08, 16:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.