Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: Photokina 2010

  1. #1
    darkelf
    Gość

    Photokina 2010

    Ja niemiecki nie rozumiec, wiec oto tlumaczenie google:

    http://translate.google.pl/translate...z-photokina%2F

    czyli: najwazniejszy jest teraz PEN, ale E-5 nie jest koncem 4/3, nie wiadomo czy stalki maja byc dla m4/3 czy tez dla 4/3

  2. #2
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    ...nie wiadomo czy stalki maja byc dla m4/3 czy tez dla 4/3
    Zum PEN System...
    Czyli raczej dla PENów, niż dla 4/3.
    "There's no such thing as free titties"

  3. #3
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    [...]ale E-5 nie jest koncem 4/3[...]
    Za http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11541

    "Na najbardziej nurtujące wszystkich pytanie - czy Olympus E-5 to ostatnia lustrzanka w ofercie japońskiego producenta, nie udzielono jednoznacznej odpowiedzi."

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Gundi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Muszyna / Kraków
    Posty
    927
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta
    Za http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11541

    "Na najbardziej nurtujące wszystkich pytanie - czy Olympus E-5 to ostatnia lustrzanka w ofercie japońskiego producenta, nie udzielono jednoznacznej odpowiedzi."
    ...+
    Przedstawiciel Olympusa zapowiedział, że firma będzie korzystać z obu systemów w razie potrzeby, czyli zależnie od popularności
    na rynku.
    Na jedno wychodzi? Wiadomo że prą na PENy.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Osobiście uważam, że Olympus bardzo chce być pionierem w wywaleniu lustra z typowych lustrzanek, czyli w tym przypadku korpusów 4/3 i stąd nieporozumienia. Ostatnia lustrzanka nie oznacza końca systemu, tylko ostatni aparat z lustrem. Pewnie w końcu zrobią hybrydowy AF w dość dużym korpusie z mocowaniem m4/3 i w pełni funkcjonalnym fazowym AF z obiektywami 4/3 przez adapter.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Ruff
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    164
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wesoły Miś Zobacz posta
    Osobiście uważam, że Olympus bardzo chce być pionierem w wywaleniu lustra z typowych lustrzanek, czyli w tym przypadku korpusów 4/3(...)
    No to się ciut spóźnili... Sony już wypuściło bezlustrowe lustrzanki...
    Alpha SLT-A55V i SLT-A33... I nie podnoście mi tu argumentów, że tam jednak lustro jest, bo wiadomo że jest tam ono tylko po to, żeby można było skorzystać z fazowego AFu (do niczego innego nie służy, bo wizjer jest elektroniczny a lustro nie musi się podnosić żeby odsłonić matrycę, więc z typowym zachowaniem i działaniem lustra w lustrzance ma niewiele wspólnego), bo jak na razie ten po kontraście fazowemu nie dorównuje, więc po co kombinować na siłę i wypuszczać coś z marnym AFem ??

    Olek zaczyna być z tyłu nie tyle z jakoscia obrazowania ale i z innowacyjnością...
    Pozdr - Ruff
    (Olympus E-30 + 12-60 + 70-300 + 50 + 3xFL36R)
    przemekrafa.com

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wesoły Miś Zobacz posta
    Osobiście uważam, że Olympus bardzo chce być pionierem w wywaleniu lustra z typowych lustrzanek, czyli w tym przypadku korpusów 4/3 i stąd nieporozumienia. Ostatnia lustrzanka nie oznacza końca systemu, tylko ostatni aparat z lustrem. Pewnie w końcu zrobią hybrydowy AF w dość dużym korpusie z mocowaniem m4/3 i w pełni funkcjonalnym fazowym AF z obiektywami 4/3 przez adapter.
    bardzo jestem ciekaw jak poradzą sobie właśnie z szkłami 4/3 w EVIL-ach.
    To mnie najbardziej niepokoi i dlatego wstrzymałem się z zakupem ZD 7-14.

  8. #8
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Na jedno wychodzi?
    Dla mnie stwierdzenie... "Przedstawiciel Olympusa zapowiedział, że firma będzie korzystać z obu systemów w razie potrzeby, czyli zależnie od popularności na rynku." ...oznacza, że jeśli na system 4/3 nie będzie chętnych, to straci zainteresowanie firmy na rzecz m4/3. Tylko jak 4/3 ma się popularyzować skoro system nie jest rozwijany? Zauważ, że już nie padają zdecydowane deklaracje, co do rozwoju 4/3.

    Wychodzi, że E-5 ma być koniem pociągowym 4/3. O nowych obiektywach cisza. Jedyną osobą na świecie, która posiada informacje o najbliższych premierach w 4/3 jest C+

    Chyba nikt nie ma wątpliwości, że m4/3 będzie popularniejsze od 4/3 i czym, to będzie skutkowało. Optymiści zapewne zinterpretują tekst inaczej.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez EuroLiberty ; 20.09.10 o 14:33

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    bardzo jestem ciekaw jak poradzą sobie właśnie z szkłami 4/3 w EVIL-ach.
    To mnie najbardziej niepokoi i dlatego wstrzymałem się z zakupem ZD 7-14.
    Sam też jestem "wstrzymany" z zakupami szkieł do 4/3. Zdaje się, że scenariusze mogą być dwa: albo 4/3 zostanie zarzucony na rzecz m4/3, albo oba systemy zostaną połączone jakimś nowym rozwiązaniem. Na razie patrzę na to optymistycznie, bo niby czemu nie?

  10. #10
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Wesoły Miś Zobacz posta
    [...]albo oba systemy zostaną połączone jakimś nowym rozwiązaniem. Na razie patrzę na to optymistycznie, bo niby czemu nie?
    Całkiem możliwe, ale jak widać po Tobie i koledze droplet brak konkretów powstrzymuje przed zakupami nawet e-systemowców. Skoro nie będą przychodzić nowi, a starzy będą się wykruszać, to o jakiej przyszłości e-systemu może być mowa?

    Przyznam, że rozumiem poczynania Olympusa. Firma ma przynosić zyski. m4/3 jest tym, co może je zagwarantować.

    PS. Miło słyszeć, że Olympus chce wprowadzić zaawansowany kompakt. Kompaktem z matrycą 4/3, opcjonalnym EVF i obiektywem 25/2,0 o jakości ZD 50 Macro byłbym zainteresowany.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez EuroLiberty ; 20.09.10 o 14:34

Podobne wątki

  1. Photokina - cóż to za galeria?
    By Rinho in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.11.08, 06:29
  2. Photokina 2006
    By RadioErewan in forum E-System
    Odpowiedzi: 223
    Ostatni post / autor: 9.10.06, 18:27
  3. PHOTOKINA
    By Aleksander in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 2.11.04, 22:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.