Strona 59 z 60 PierwszyPierwszy ... 94957585960 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 600

Wątek: Fuji X100/X100S/X100T/X100F/X100V

  1. #581
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Fajnie, że jeszcze ludziom chce się pisać - już mam dość tych bzdurnych filmików na youtube :/. Dzięki za recenzję!

    Co do aparatów typu kompakt - nie bardzo rozumiem, czemu ludzie je kupują - nie lepiej kupić jakieś maleństwo typu Olympus M10.x z 17mm 1.8 i udawać, że ma się kompakta?

    (A Fuji sobie kiedyś kupię jeśli szczęście dalej mi w życiu będzie sprzyjać - bo mam wrażenie, że bym oszczędził sobie pół życia dzięki im profilom JPGów).

  2. #582
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Dzięki Wam za opinie

    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Co do aparatów typu kompakt - nie bardzo rozumiem, czemu ludzie je kupują - nie lepiej kupić jakieś maleństwo typu Olympus M10.x z 17mm 1.8 i udawać, że ma się kompakta?
    Jeśli chcesz zmieniać obiektywy, to oczywiście lepiej. Ale jeśli nie chcesz, to kompakt będzie jeszcze mniejszy i lżejszy, zazwyczaj będzie miał wbudowany filtr ND i cichą migawkę, a uszczelniony będzie dużo tańszy niż uszczelniony bezlusterkowiec z uszczelnionym obiektywem (mam taki zestaw Olka: E-M5 III z m.ZD 20 f/1,4 - łącznie to ponad 1000 zł więcej).
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #583

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ciekawa recenzja, warto pisac swoje spostrzezenia, zawsze sie to komuś moze przydać, a to juz dużo lub wiecej.niż dużo w skomercjolizowanym swiecie, gdzie panuje albo pustosłowie, albo entuzjastyczna jednostronna opinia pisana na zlecenie.
    Nawet najmniejszy aparat z wymiennym obiektywem {np. panas Gm1 lub gm5..mam takie} nie zastąpi aparatu kompaktowego, są pewne istotne jakl dla mnie różnice.
    Najwiecej zdjęć zrobilem właśnie nie wypasioną lustrzanką z super obiektywami, ale kompaktem i zarówno w czasach analogowej kliszy, jak i cyfry .
    Miałem kiedyś fuji x-100, może przyszedł czas na x-100v, albo chętniej na x-100v2 ze stabilizacją itp.

  4. #584
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    @andrzejeko
    A jakie to wg Ciebie istotne różnice?

  5. #585

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    @andrzejeko
    A jakie to wg Ciebie istotne różnice?
    Migawka centralna.Obiektyw, który nie wystaje tak mocno, jak doczepiony a przez to łatwiej miesci sie kompakt np. w kieszeni, kompakty z zoomem np. ekw. 24-70 lub 24-200 , ktore chowaja sie do wnetrza korpusu a zoom doczepiany, wielka różnica itp.Każdy może sobie wziąć do ręki np. takie Fuji x-100v i zadecydować, czy mu pasuje czy nie, kwestia gustu,potrzeb itp.

  6. #586
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Najwiecej zdjęć zrobilem właśnie nie wypasioną lustrzanką z super obiektywami, ale kompaktem i zarówno w czasach analogowej kliszy, jak i cyfry .
    .
    Wiesz co, to może być kwestią tego że ten kompakt miałeś po prostu najczęściej przy sobie kiedy robiłeś zdjęcia, a nie dlatego że był to lepszy aparat.
    Na tej samej zasadzie przez ostatnie 10 lat zrobiłem więcej zdjęć telefonem niż 20+ innymi aparatami które posiadam / posiadałem w przeszłości. Właśnie dlatego że telefon miałem zawsze w kieszeni, a "wypasioną lustrzankę" niekoniecznie...

  7. #587

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    W Fuji jest jedna fajna rzecz której mi brakuje w Olku gdy brak krótkich czasów migawki mechanicznej przełącza się automatycznie na elektroniczną. Plus z tego jest taki że gdy nagle masz masę światła na jasnym obiektywie nie prześwietlisz zdjęcia. Z ciekawostek to również na obiektywach manualnych jest potwierdzenie ostrości sygnałem dźwiękowym.
    Drobne rzeczy ale sądzę że przydatne i nie zastrzeżone patentem.

  8. #588

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Wiesz co, to może być kwestią tego że ten kompakt miałeś po prostu najczęściej przy sobie kiedy robiłeś zdjęcia, a nie dlatego że był to lepszy aparat.
    Na tej samej zasadzie przez ostatnie 10 lat zrobiłem więcej zdjęć telefonem niż 20+ innymi aparatami które posiadam / posiadałem w przeszłości. Właśnie dlatego że telefon miałem zawsze w kieszeni, a "wypasioną lustrzankę" niekoniecznie...
    Pewnie, ze tak.Nigdzie nie napisałem , że kompakt robi "lepsze" zdjęcia, niż wół roboczy w postaci lustrzanki i dedykowanych obiektywów bo to bylby jak dla mnie absurd.itp.Dlatego wolalem nosić kompakt ze względu i na gabaryty i na to, ze ludzie nie czuja sie tak "napastowani" fotografem z malym aparatem a nie dużą lufa wycelowana w nich itp.

  9. #589
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    @epicture

    Ciekawostka (?): ostatnio na fejsie pojawiał mi się a adnotacją "sponsorowane" link do Twojego artykułu. I teraz oczywiście rodzą się pytania: czy fejs łapie moją aktywność z niniejszego forum czy może ten artykuł pojawiał się z racji mojej obecności na grupach foto na fejsie?

    I pytanie 2, jeśli nie tajemnica - czy zarabiasz jakoś na blogu?

  10. #590
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Ciekawostka (?): ostatnio na fejsie pojawiał mi się a adnotacją "sponsorowane" link do Twojego artykułu. I teraz oczywiście rodzą się pytania: czy fejs łapie moją aktywność z niniejszego forum czy może ten artykuł pojawiał się z racji mojej obecności na grupach foto na fejsie?
    "Sponsorowane" jest dlatego, że zapłaciłem zawrotną kwotę 35 zł, żeby przez 7 dni post ten wyświetlał się odbiorcom o sprecyzowanych zainteresowaniach. Facebook raczej nie wie, że zaglądasz na to forum (choć Google już pewnie to wie), ale wie, w jakie rzeczy klikasz na FB.

    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    I pytanie 2, jeśli nie tajemnica - czy zarabiasz jakoś na blogu?
    Ani grosza na tym nie zarobiłem. Reklam ani tekstów sponsorowanych tam nie ma i nigdy nie będzie. Jedyne co, to czasem może mam dzięki temu łatwiejszy dostęp do wypożyczeń sprzętu, ale tutaj sytuacja mocno się pogorszyła - z Fuji mam na pieńku, Canon przestał odpisywać, Panas wysłał mi zasyfiony sprzęt niezdatny do użytku, więc dla własnego bezpieczeństwa nie jestem zainteresowany pożyczaniem od nich czegokolwiek, Sony i Nikon mnie olewają, a jedynie z Olkiem współpraca układa się dobrze.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Fuji x100f czy Olympus pen f
    By Mr_Crowley in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14.03.20, 11:01
  2. Fuji X100 - jako 1 aparat?
    By erol in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11.09.15, 11:32
  3. [OlyTest] E-P5 vs X100s (czyli pojedynek w stylu retro)
    By Jan_S in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 132
    Ostatni post / autor: 31.05.14, 10:18
  4. E-P3 czy X100?
    By Kamol3 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 14.11.12, 00:31
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.09.10, 19:40

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.