Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Wybór pomiędzy dwoma statywami

  1. #21
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Zainteresuj sie oferta GoldPhoto, niedrogie, solidne i "prawie" jak manfrotto", bynajmniej poza cena nie zauwazylem roznicy. Sam uzywam zestawu GoldPhoto YH324+GoldPhoto YH420, a mam 181 cm i nie musze sie nigdzie schylac, kucac no chyba ze swiadomie chce to zrobic Stabilny jak jasny gwint, w terenie nie starszne mu jest nic wot robol do ciezkich zadan w ktorych sie znakomicie sprawdza. I wisialo na nim sporo ciezkich klamotow, lacznie z lustrzanymi obiektywami starej daty i nie bylo mowy o jakims dyskomforcie. pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  2. #22

    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Hässleholm
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jezeli mozna sie podpiac to chcialbym Was zapytac o statyw Velbon Luxi II
    http://allegro.pl/statyw-velbon-ultr...225300706.html

    Niedawno wyszla wlasnie ta druga wersja z glowica kulowa. Znacie ten sprzet?
    Duzo podrozuje, nosze solidny plecak, latam samolotami ze sprzetem foto (kazdy kg sie liczy), uzywam e3+e510 z typowymi szklami (z50, z14-54, z9-18, bedzie z50-200). Czy taki statyw bedzie dobrym podroznym wyborem jako akcesorium pomocnicze - wiekszosc naszych zdjec pewnie bedziemy nadal robic z reki.

  3. #23
    | OlyJedi Awatar szambonur
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Zakopane
    Posty
    221
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ja właśnie jestem po zakupach. Zmontowałem sobie taki zestawik http://www.foto-tip.pl/sklep/statyw_...27-p-1790.html i do tego http://www.foto-tip.pl/sklep/glowica...420-p-528.html Jest ciężko i stabilnie i o to mi chodziło...

  4. #24
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    @Szambonur: ja mam glowice i jest mega zajefajne... Radze przed skrekreceniem przesmarowac gwinty pokretel po tym zabiegu nawet moj synek roczny nie ma problemow z kreceniem Natomiast nog nie znam, wygladaja na solidne, ja wybralem rowniez trojnog GoldPhoto i jestem zadowolony mooocno. pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  5. #25

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Poznań/Przeźmierowo
    Posty
    143
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    To mi teraz namieszaliście
    Pozdrawiam,
    Paweł Bartniczak

  6. #26
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siaful Zobacz posta
    To mi teraz namieszaliście
    Widzisz, bo to jest tak: byłem nastawiony na zakup MF 55 XPROB polazłem do sklepu pomacałem wszystkie trójnogi jakie mieli: MF,sliki i inne cuda i kupiłem jak pisałem MF 190XPROB- wniosek? pomacać dobrze przed zakupem. Pójdź z aparatem i najcięższym szkłem jakie Masz i przymierzaj się.
    Powodzenia
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  7. #27
    | OlyJedi Awatar kurokial
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    755
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siaful Zobacz posta
    3,8 kg
    Uważam, że masę taką bez problemu mogę nosić w ręce nawet bez pokrowca. Czyli masa slika nie jest mi straszna
    Weź jakiś ciężarek dopasuj do 3,8 i idź z nim na całodzienny plenerek to stwierdzisz inaczej
    zZz

  8. #28

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Poznań/Przeźmierowo
    Posty
    143
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    Widzisz, bo to jest tak: byłem nastawiony na zakup MF 55 XPROB polazłem do sklepu pomacałem wszystkie trójnogi jakie mieli: MF,sliki i inne cuda i kupiłem jak pisałem MF 190XPROB- wniosek? pomacać dobrze przed zakupem. Pójdź z aparatem i najcięższym szkłem jakie Masz i przymierzaj się.
    Hmm...zrobiłbym to dawno ale jakoś nie znalazłem w Poznaniu sklepów z takimi statywami

    Cytat Zamieszczone przez kurokial Zobacz posta
    Weź jakiś ciężarek dopasuj do 3,8 i idź z nim na całodzienny plenerek to stwierdzisz inaczej
    Ciekawy sposób...który już przerobiłem na zasadzie łażenia z plecakiem, w którym miałem aparat i kilka obiektywów, jedzenie oraz parę książek a w ręce niosłem statyw oświetleniowy,parasolkę i jakieś tam duperele. Ciężko było, ale dałem radę. Zresztą wiem, że to będzie męczące, ale jeśli nie mam siana to wolę mieć ciężki statyw i się męczyć z jego noszeniem niż mieć statyw lekki i się wkurzać, że jest niestabilny. Waga jest dla mnie mało ważna.

    "Jezeli mozna sie podpiac to chcialbym Was zapytac o statyw Velbon Luxi II
    http://allegro.pl/statyw-velbon-ultr...225300706.html"

    Ja nic na temat tego statywu Ci nie powiem poza tym, że z wielu wątków jakie przeczytałem dowiedziałem się, że im więcej sekcji ma statyw tym gorzej dla jego stabilności. Ten z aukcji ma 4.
    Pozdrawiam,
    Paweł Bartniczak

  9. #29
    | OlyJedi Awatar szambonur
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Zakopane
    Posty
    221
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    @Szambonur: ja mam glowice i jest mega zajefajne... Radze przed skrekreceniem przesmarowac gwinty pokretel po tym zabiegu nawet moj synek roczny nie ma problemow z kreceniem Natomiast nog nie znam, wygladaja na solidne, ja wybralem rowniez trojnog GoldPhoto i jestem zadowolony mooocno. pozdro
    No właśnie dzisiaj pierwszy raz na niej fociłem i rzeczywiście siły trzeba trochę użyć co by to skręcać, nawet miałem jutro dzwonić do sprzedawcy czy to aby normalne... przesmaruje gwint i zobaczę jak jutro będzie się spisywać...

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Weź też pod uwagę czy da się płasko położyć - przyjdzie Ci ochota na focenie tele z poziomu ziemi, na leżaka, to nie będziesz musiał kombinować.
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

Podobne wątki

  1. Różnice pomiędzy Helios 44M a 44M-4
    By marcinpolniak in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18.05.08, 09:45
  2. dylemat pomiędzy sp 550 a sp 560
    By kociub in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 5.03.08, 16:39
  3. Różnice praktyczne pomiędzy ZD 14-42 a 14-45
    By dziobolek in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 5.07.07, 18:49
  4. róznice pomiędzy c-745 a c-750
    By negros in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20.06.04, 20:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.