Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: Wybór pomiędzy dwoma statywami

  1. #11
    | OlyJedi Awatar merti
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    kajś miedzy Hanysomi a Góralomi
    Posty
    543
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    A może ten by cię zainteresował Velbon Sherpa 800R. Sam go zamówiłem bo miałem już dość studiowania czy to Slik Czy GoldPhoto czy coś tam innego...
    E-420 +14-300 oraz inne szpeje
    From The Earth

  2. #12
    Alleg_pl
    Gość
    ja moge polecic Slik'a 400DX.
    Dzielnie trzyma D200 z gripem i różnymi szkłami. pozatym naprawde jakosc wykonania, wielki plus.

  3. #13
    darkelf
    Gość
    Nie wiem po co Ci takie mocne statywy, przeciez e-system jest lekki. Uzywam Slika 340, jest świetny.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar merti
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    kajś miedzy Hanysomi a Góralomi
    Posty
    543
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    @darkelf - choćby ze względu na olkową lufę. Przecież to 620g, które ciągnie wszystko w dół,a ja nie chciał bym za chiny zaryzykować jeśli to mój pierwszy poważny, drogi sprzęt. W przypadku ZD 70-300mm szkoda że nie pomyśleli o możliwości zamontowania dodatkowego uchwytu statywowego.Dlatego wolę zminimalizować przedwcześcnie staty jakbym miał potem płakać nad rozbitym obiektywem.
    Wogóle to się dziwię producentom że zrezygnowali z tak prostej rzeczy w dużych obiektywach jak stopka/wypustka do mocowania na statywie...
    E-420 +14-300 oraz inne szpeje
    From The Earth

  5. #15

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Poznań/Przeźmierowo
    Posty
    143
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Sherpa przestałem brać pod uwagę na samym początku. Chociaż ten model jest ciekawy i jakościowo i cenowo.

    Mi tak mocny statyw jest potrzebny tylko i wyłączne z jednego powodu: marzę aby kiedyś zająć się fotografią na poważnie, a więc nie wiadomo jaki sprzęt będę używał. Wolę kupić raz a porządnie, niż potem tracić po raz kolejny siano. Wiem, że za takie pieniądze nie kupię nic cudownego ale na kilka lat na pewno mi starczy.

    Chyba zdecydowałem się na slika, manfrotto jednak jest mniejszy a mi noszenie ciężkiego slika nie jest straszne, no i do obrony będę coś miał na nocnych eskapadach
    Pozdrawiam,
    Paweł Bartniczak

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    325
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    hej

    posiadam slika pro500DX i cóż mogę powiedzieć, postał już troszkę w strumykach, poleżał w piachu, mróz przeżył i wszystko działa, żadna szybkozłączka nie pękła; jest bardzo stabilny ( sztywny) - używałem go z podpiętym e-3 z gripem +50-200;

    jedyny mankament ( ale to kwestia zasobności portfela) to waga - dziś pewnie dołożyłbym do węglowych rurek

    pozdrawiam

  7. #17
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Witaj !
    Cytat Zamieszczone przez siaful Zobacz posta
    Nad tym modelem również się zastanawiałem, ale skreśliłem go z listy z powodu tego, że nie jest on za wysoki. Max to 146 cm- max czyli po wyciągnięciu kolumny centralnej, a nawet w manfrotto po jej wyciągnięciu statyw się chwieje.
    Mam 188cm i żadnych problemów z robieniem zdjęć, a rzadko wyciągam kolumnę centralną
    Cytat Zamieszczone przez siaful Zobacz posta
    Dlaczego uważasz, że seria 55 do studia?
    dla tego że jest ciężki waga ok. 2,4 a 190-tka 1,8 po złożeniu 55-tka 65cm 190tka 57cm poganiasz trochę, Sam zobaczysz jak ta prozaiczne wartości nabierają znaczenia.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  8. #18

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Poznań/Przeźmierowo
    Posty
    143
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Hmm...czyli ciężar ma znaczenie....
    Szczerze mówiąc to wychodzę z założenia, że idąc na foty nocne w poznaniu będę zabierał aparat, kilka obiektywów, wężyk no i statyw. Statyw w ręce, reszta na plecach. Wydaje mi się, że poruszanie się z takim sprzętem nie sprawi mi problemu. Właściwie dużo razy poruszałem się z podobnym zestawem jak jeździłem na sesje w plenerze. Zamiast statywu do aparatu był wtedy statyw oświetleniowy i parasolka.Było ciężko ale bez przesady.

    Po to właśnie stworzyłem ten wątek - żeby rozwiać moje wątpliwości co do wagi statywu i wysokości jaką potrzebuję.
    Tak więc pomyślę jeszcze, popatrzę na ceny i wezmę Wasze rady pod uwagę.
    Ale już w weekend statyw będę chyba miał, więc pierwszy w tym sezonie wypad nocny chyba będzie

    Dziękuję bardzo za rady. Teraz wiem, że Slik'a mogę brać bez zastanowienia. Jedynie doszły inne opcje, które ja mylnie skreśliłem z listy możliwości. Dzięki raz jeszcze
    Pozdrawiam,
    Paweł Bartniczak

  9. #19
    Alleg_pl
    Gość
    moim zdaniem problem wagi statywu rozwiazuje sensowny plecak foto z mocowaniem do statywu. i problem z głowy.. xD

  10. #20

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Poznań/Przeźmierowo
    Posty
    143
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    W pracy mam statyw manfrotto 455B, duży i ciężki. Przed chwilą go zważyłem i masa statywu razem z głowicą wynosi dokładnie 3,8 kg
    Uważam, że masę taką bez problemu mogę nosić w ręce nawet bez pokrowca. Czyli masa slika nie jest mi straszna

    Swoją drogą, chętnie zakupiłbym ten właśnie model manfrotto, tylko nigdzie go nie znalazłem
    Pozdrawiam,
    Paweł Bartniczak

Podobne wątki

  1. Różnice pomiędzy Helios 44M a 44M-4
    By marcinpolniak in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18.05.08, 09:45
  2. dylemat pomiędzy sp 550 a sp 560
    By kociub in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 5.03.08, 16:39
  3. Różnice praktyczne pomiędzy ZD 14-42 a 14-45
    By dziobolek in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 5.07.07, 18:49
  4. róznice pomiędzy c-745 a c-750
    By negros in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20.06.04, 20:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.