Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: aparat na uroczystosci ?

  1. #1

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    66
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    aparat na uroczystosci ?

    witam jestem w sekcji fotograficznej w szkole i mam pytanie ? Obecnie na stanie posiadam lumixa lx3 i chcialbym sie zapytac czy dalby rade na uroczystosciach szkolnych ? Bo nie wiem a bardzo mi zalezy aby zdjecia bylo wyrazne i super jakosci ! A jak nie to powiedzcie co lepiej kupic za podobna cene: canon eos 50d (uzywka body),olek (e3 uzywka body),nikon d90 z 18-55
    lumix lx3+metz 48 af-1,olympus e410

  2. #2
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    D 90 plus szkło plus lampa

  3. #3
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Trochę zależy to od Twoich umiejętności i tego jak oświetlone są miejsca tych uroczystości.
    Dodatkowa zewnętrzna lampa błyskowa na pewno się przyda.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Raven_Design
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Zawiercie
    Posty
    207
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Kompletuj sobie zestaw pod profil, jaki Cię interesuje. To znaczy to, czym się chcesz zająć.

    Jeżeli rzeczywiście reporterką - korpus z możliwie najwyższą do zaakceptowania wartością ISO, bezwzględnie lampa, obiektyw szerokokątny, krótkie tele, "stałka" 35 lub 50 mm.

    Wybór puszki to jednocześnie wybór systemu. W każdym znajdziesz te elementy składowe. Kwestia gustu i umiejętnego wykorzystania tego, co się ma.

    Pozdrawiam.
    .

  5. #5
    | OlyJedi Awatar format
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    215
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Proponuje epickiego Olympusa E-5.
    C5D 1740L 50/1.4 70200/2.8 Nissin Di866
    formaciany fotoblog .:. fotoziutek
    "TruePic V+ (..) redukuje (..) efekt mory, które niekorzystnie wpływają na jakość obrazu w gorszych systemach"

  6. #6
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez komputerimac Zobacz posta
    witam jestem w sekcji fotograficznej w szkole i mam pytanie ? Obecnie na stanie posiadam lumixa lx3 i chcialbym sie zapytac czy dalby rade na uroczystosciach szkolnych ? Bo nie wiem a bardzo mi zalezy aby zdjecia bylo wyrazne i super jakosci ! A jak nie to powiedzcie co lepiej kupic za podobna cene: canon eos 50d (uzywka body),olek (e3 uzywka body),nikon d90 z 18-55
    A ja zapytam czy spróbowałeś fotografować jakąś uroczystość?

    Ja zaryzykuje i powiem, że ten lumix dałby radę. Nie znam aparatu. Ale sprawdziłem sobie co to jest. Jak widzę ma nawet stopkę do lampy. No to można powalczyć.

    Proponuje by nie strzelać z armaty, ale podejść do tematu od strony praktycznej. Obłożenie się sprzętem to najprostsza droga do uśpienia zdrowego rozsądku. Zrób cokolwiek w warunkach szkolnych. Np. reportaż ze szkolnego korytarza. Zakładam, że potrafisz się posługiwać aparatem i nie zdajesz się jedynie na automatykę (twoja deklaracja przynależności do sekcji foto chyba coś znaczy). Zrób - przekonasz się. A jak zrobisz to zobacz czego Tobie ewentualnie brakuje ze sprzętu. Kupisz to co uzupełni braki jakie zauważysz.

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    hades dobrze radzi, ja bym powalczył tym sprzetem, nie boj sie podchodzic blisko i patrzaj na swiatło, skad pada, ewentualna lampa pomoze w extremalnych warunkach lecz nie trzymaj jej na aparacie tylko w ręce... najlepiej po lewej i wysoko

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Szkolne uroczystości... to lx3 spokojnie da radę.
    Rób zdjęcia i sam się zorientujesz po czasie, czego Ci brakuje.

  9. #9
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    ...wysoko, dodaj do niej stofen i kabelek do połączenia z aparatem. Taki dopisek ode mnie.

  10. #10

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    66
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    obiektyw do uroczystosci szkolnych.

    Podjalem ostateczna decyzje sprzedaje olka 410 i przesiadam sie na system canona (50d) (chociaz okla tez lubie "olkowcy nie pobijcie mnie za to oi potrzebuje obiektywu.Chcialbym na niego wydac do 500 zl i znalazlem 50 makro canona.Jak myslicie czy sprawdzila by sie na uroczystkosciach szkolnych ? (jestem w sekcj foto) albo jaki obiektyw polecacie i czy kit da rade ?
    lumix lx3+metz 48 af-1,olympus e410

Podobne wątki

  1. fotografowanie szkolnej uroczystosci...
    By HrabiaMiod in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23.12.06, 08:11
  2. Aparat Mam aparat olympus d-545 zoom.
    By corincori in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.08.05, 13:02
  3. Aparat do 300 zł
    By Agnieszka in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25.06.05, 12:07
  4. Aparat hp 620
    By tidia in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25.01.05, 23:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.