Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: Moje żarcie

  1. #1

    Moje żarcie

    To moje początki w jedzeniu (tzn fotografowaniu jedzenia ))

    Jeżeli jest wśród Was ktoś, kto zna się na temacie i udzieli rad w kwestii oświetlania - będę wdzięczny.

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Swego czasu sporo bywałam na gazetowej Galerii potraw. Tam najwięcej jest pasjonatów PRZYRZĄDZANIA jedzenia, często zdjęcia są tylko dodatkiem, próbą pokazania efektu.
    Jeśli sam gotujesz, jest to Twoją pasją, a oprócz tego masz zamiar TAK to fotografować - efekt będzie powójnie smakowity

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    ale ci GO wyszlo pewnie jasne szkielko...
    Jakis czas temu slyszalem ze jedna firma robila na zamowienie bardzo slabe lampy blyskowe do fotografowania jedzenia. Tylko po to zeby ladnie oswietlaly kopozycje na talerzu gdzie ostrosc byla na pierwszym "przedmiocie" a za nia juz bylo pieknie rozmazane.
    Czym oswietlasz?

    4 najlepsze!
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    82
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    5 - podoba mi się, lubię takie nietypowe ujęcia.
    E-M5 12-40 60

  5. #5
    dzięki

    oświetlam 2 markoflashami ze stopki (na jednym softbox, a na drugim kubeł z plastrem miodu) + blenda kołowa srebrna.
    Z tego co pamiętam to szkło zamykałem do prawie 9-10

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    acha no to teraz wyszlo ze nie mam o takim foceniu pojecia... albo te talerze sa mega duze :P

    Tak czy owak fajne fotki.... czekam na nastepne no a teraz ide jesc (to wszytko przez ciebie bo zglodnialem :P)

    pozdro
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Jeronimo
    czekam na nastepne no a teraz ide jesc (to wszytko przez ciebie bo zglodnialem :P)
    pozdro
    no to jest dla mnie komplement

    wrzucam następne zatem. Mniej mi się podobają bo są błędy w oświetleniu...
    ale... napracowałem się nad nimi, więc pokażę. Może jako instruktaż jak można zepsuć zdjęcie spaghetti

    1.

    2.

    3.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Tak się składa, że obie te potrawy mam w swojej galerii. Na pewno gorzej wykonane technicznie ale... chyba bardziej apetyczne. Ciekawam czy w tym przypadku jedzenie traktujesz tylko jako "martwą naturę" - jest pretekstem do zabawy ze światłem i sprzętem, czy też na odwrót? Czy masz zamiar coś z tymi zdjeciami robić? Bo foty fajne... ale szczerze mówiąc ten sos do spaghetti wygląda jak z torebki albo wręcz keczup z przyprawami, zaś pomidor w sałatce szklany i jałowy. Jeśli produkt jest kiepski dobre zdjecie nie zawsze go uratuje.
    Może podam Ci linka do moich "żarć" coby podkreślić o co mi chodzi:
    mozarella i spaghetti.

  9. #9
    Twoje produkty ładniejsze - bez 2 zdań.

    Oświetlenie u Ciebie też inne. Na sałatce mi się podoba. Okno prawda?

    Ja eksperymentuję od soboty z jedzeniem - szukam złotego środka. Fotki robię i wrzucam na stocki zdjęciowe (Shutterstock, Fotolię i I-stock). Oprócz tego czasem coś "normalnie" sprzedam...

    Widzę, że taką sałatkę lepiej zaświecić z jednej strony, miękko i mocno - wtedy wychodzi bardziej zdecydowana.

    EDIT: jeśli chodzi o sos to boloński... Pudliszki...

  10. #10
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Bardzo apetyczne fotki. Patrząc na nie myślę o przekąszeniu czegoś. Podoba mi się.
    mente et malleo

Podobne wątki

  1. Moje foty i tylko moje
    By Saboor in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 883
    Ostatni post / autor: 30.07.16, 15:14
  2. Moje miejsca - moje fotki
    By zibi1303 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 24.10.09, 05:56
  3. Moje początki
    By jack64 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 22.07.09, 21:54
  4. moje.
    By damnian in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18.07.08, 10:34
  5. Moje fotki
    By voovoo2 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.04.07, 07:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.