Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60

Wątek: Olympus SP510UZ czy może FUJI S6500 ?

  1. #51
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jul 2004
    Mieszka w
    Travel world ;)
    Posty
    640
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ziemia01
    Cytat Zamieszczone przez kondi
    Cytat Zamieszczone przez Belzebub
    a jestem ciekaw jak z ta gwarancja w koncu wyszlo?? bo chyba byl to dla ciebie powzny minus???
    Gwarancja wszędzie 1 rok (szkoda:/), lub UE 2 lata, ale zaczym Polska wejdzie do Unii*...to ho ho.

    *Podobno polskie serwisy nie respektują gw. np. niemieckich, pomimo, że POWINNY.
    masz na myśli Olympusa czy Fuji?
    Bo Olympus podobno respektuje gwarancje np. niemiecką
    Fuji.

    Olympus daje 2 lata gw.PL ale czy respektuje "podobno" gw. DE - nie wiem. Musialaby sie wypowiedziec osoba, ktora miala do czynienia z reklamacja z gw. DE w PL.
    Podróże Fotografia | SnowBoard

    -> Olympus c-4000 (był) / Fuji s6500fd (jest obecnie)

  2. #52

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    218
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    hmm, dzisiaj luknełem na dokończony juz test olka SP-550 http://www.dcresource.com/reviews/ol...ew/index.shtml , najbardziej interesowały mnie szumy , ech , kurna jednak Fuji zdecydowanie lepiej wypada , nawet taki " głupi " kompakt jak F30/31
    c-5060 , A710IS , 1000D + kit 18-55IS , c50mm1.8 II

  3. #53
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    gdyby nie szum, powiedziałbym że pozostałe ułomności Olympusa są na tyle mało istotne że, prawie ich nie ma. Może dodałbym do tego funkcjonowanie AF ale...bez przesady, są lepsi ale są i gorsi w tym temacie...
    Szum to niestety bolączka bo bezpośrednio wpływa na jakość obrazu, błędy AF można niwelować robiąc duble itd...mniejszego ISO nie zastosuję jeśli nie mam światła....

  4. #54

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    218
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    lessie - zgadzam sie z toba , cicho miałem nadzieje że chociaż iso 400 będzie w miarę ok
    c-5060 , A710IS , 1000D + kit 18-55IS , c50mm1.8 II

  5. #55
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    twardzi jesteście... nie kupiłbym chyba żadnego aparatu z upakowaniem powyżej 6MPIX na 1/1.8" albo 1/1.7". FUJI w wielu aparatach nie przekracza tej granicy i jest OK.

    jeśli chodzi o OLKA, to C-55 należał do ostatnich, które spełniają to kryterium.

  6. #56
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yacek
    hmm, dzisiaj luknełem na dokończony juz test olka SP-550 http://www.dcresource.com/reviews/ol...ew/index.shtml , najbardziej interesowały mnie szumy , ech , kurna jednak Fuji zdecydowanie lepiej wypada , nawet taki " głupi " kompakt jak F30/31
    Moze i tak ale oraz jest plastik-fantastik. Pieknie wygladzony i wyostrzony. Porownywalem fotki z F30 i E1. Do albumu rodzinnego foty z Fuji beda super. Robia wrazenie. Kolory, kontrast. Ale jak zobaczysz crop'a to dziekuje ale postoje.
    ...był Olek jest A6000

  7. #57
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jul 2004
    Mieszka w
    Travel world ;)
    Posty
    640
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kisi
    Ale jak zobaczysz crop'a to dziekuje ale postoje.
    Co to jest "crop"

    Pozdrawiam,
    Podróże Fotografia | SnowBoard

    -> Olympus c-4000 (był) / Fuji s6500fd (jest obecnie)

  8. #58
    | OlyJedi Awatar ziemia01
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    2.200
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Jeśłi się nie mylę kolega miał na myśli wycięcie 1:1 czyli powiększenie w 100 %

  9. #59
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jul 2004
    Mieszka w
    Travel world ;)
    Posty
    640
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Witam po przerwie,

    Fuji s6500fd już mam. Po pierwszych testach mogę powiedzieć iż jestem zadowolony, choć w mocnym słońcu, aparat sporo abberuje. Wydawać by się mogło !?! że poczciwy Olek c-4000 mniej abberował, ale w przeciwieństwie do szumów, nie ma porównania.

    Pierwsze fotki wykonane Fuji, po mocnej kompresji (z 3MB do 60-80kB) dostępne są na mojej podróżniczej www, link bezp. http://www.podroze.kondi.pl/podroze-wiosna-10.php

    Jak widać, na 3 i 4tej fotce, robionej wprost pod słońce, widać spore abberacje. Ponadto wszystkie fotki zrobione w Auto z WB Auto, ISO 100 lub 200 (zmieniałem w zależności od światła). Po zmniejszeniu na potrzeby www, nie wyostrzane. Sporo fotek zrobionych z zoomem. Przyznam iż jestem zadowolony, bowiem nie udało mi się zrobic zdjęcia totalnie poruszonego, na max zoom. Co prawda pogoda dopisała, co jest b.ważne, ale mimo wszystko, przeglądając fotki z 10x z Panasonica FZ50 przy słonecznej pogodzie, z wyłączonym antywstrząsem - Fuji wypada o niebo lepiej, chyba, że kumpel nie umiał utrzymać aparatu...choć czasy naświetlania - znikome w Auto.

    Pozdrawiam i zapraszam.
    Podróże Fotografia | SnowBoard

    -> Olympus c-4000 (był) / Fuji s6500fd (jest obecnie)

  10. #60
    | OlyJedi Awatar krzysiek1902
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    SŁUPSK
    Posty
    85
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Pamiętaj że gwarancja na sprzęt i wszystko inne w Polsce wynosi 2 lata. W tym przypadku FUJI gwarancji daje 1 rok ale paragon czy fakturę trzyma się 2 lata i wtedy sprzedawca w tym drugim roku odpowiada za usterki. W razie problemów od takich kłopotów jest Urząd ochrony konsumentów. PS. nawet po miesiącu użytkowania gdy coś nawali można skorzystać z paragonu, i oddać sprzęt do sklepu,gwarancji nie musisz pokazywać. W ciągu ostatnich 6 lat reklamowałem różne towary ze 20 razy i zawsze wygrywałem -HITEM był telewizor Samsung 29 cali za 2400 zł. w ciągu dwóch miesięcy oddałem po wielkiej burzy dwa samsungi i zrezygnowałem całkowicie na rzecz innej marki.
    Narazie pusto.

    Laureat konkursu VIRTUAL PHOTO RALLY 2006/zdobywca dwóch nagród.

Podobne wątki

  1. Fuji s6500 vs Olympus... jaki? ;-)
    By agenciara in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12.12.09, 18:46
  2. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26.03.07, 11:00
  3. Olympus Sp510UZ
    By eViloR in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11.01.07, 11:17
  4. Czy ktoś moze zetknął się z Fuji S6500fd ?
    By zibi1303 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 6.11.06, 23:10
  5. Olympus czy Fuji ?
    By dar in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 2.08.06, 18:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.