Strona 1 z 121 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1205

Wątek: Kieliszek na kafelku

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.574
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria

    Kieliszek na kafelku

    Zamieszczam fotkę kieliszka na kafelku. Zamiarem moim jest pkazanie, ze można focić w domu w zastanych warunkach bez urządzania specjalnego studia. Do tego celu nie trzeba wypasionej lustrzanki, wystarczy jaki taki kompakt z trybami PASM.
    Fotka jest mdła, kolor kafelka wyjątkowo zimny, a jego połysk zbyt lodowaty. Niemniej jednak uważam, że warto próbowac. Ogladajac to zdjecie nalezy zadbac, aby na monitorze nie bylom niedostatku czerwieni, aby moc obejrzec wszystkie odcienie zolci na obrazie.
    Pzdr, TJ

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Re: Kieliszek na kafelku

    Cytat Zamieszczone przez Tadeusz Jankowski
    Zamieszczam fotkę kieliszka na kafelku. Zamiarem moim jest pkazanie, ze można focić w domu w zastanych warunkach bez urządzania specjalnego studia. Do tego celu nie trzeba wypasionej lustrzanki, wystarczy jaki taki kompakt z trybami PASM.
    Móc można, ale szczerze to efekt nie jest powalający :/

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.574
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Efekt nie jest powalajacy na tym konkretnym zdjeciu, ale celem moim bylo wskazanie na temat, na mozliwosci i co za tym idzie na myslenie pozytywne (nie koniecznie o tym zdjęciu) wlasnie o mozliwosciach.
    Pzdtr, TJ

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Tadeusz, zachęć może jakimś powalajacym efektem, dlaczego akurat wybrałeś niepowalający?

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Chyba zbyt głupi jestem... bo patrzę, myślę i nie mogę dojść do tego po jakiego diabła autor wstawił takiego megagniota pod ocenę?
    Czy to jakaś wyższa forma sztuki? Jak nośnik treblinek?

  6. #6
    Sylwek
    Gość
    Witam

    Panie Tadeuszu ja mam oddmiene zdanie od moich poprzedników. patrzę na ten kieliszek przyglądam się tej terakocie i dostrzegam, że cień kieliszka bardzo fajnie komponuje z wzorkim terakoty. Podoba mi się kadr na którym widać, iż światło pada z boku. W stopce kieliszka widać pięknie odbijający się kolor kieliszka tworzy to ciekawą całość. Najciekawsze w tym zdjęciu jest to iż kieliszek jest pusty ale patrząć na jego cień odnies można iż znajduje się w nim jakaś ciecz. Nie wiem czy to było zamierzone ale gratuluje uchwycenia tego złudzenia. ludzie czzy wy nie dostrzegacie piękna tego zdjęcia?


    Sylwek

    p.s do pięt nie dorastam panu Tadeuszowi w robieniu zdjęć.

    jeszcze raz gratuluje, ja osobiście coś w tym zdjeciu widze.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.574
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Dziekuje wszystkim za zajęcie stanowiska.

    Fotka została oceniona jako niepowalajaca, niezadowalająca przez dwóch forumowiczów i przez jednego jako megagniot, we wszystkich trzech przypadkach zakwestionowano poprzez implikację sensowność pokazywania jej na forum. Jestem innego zdania, jak napisalem powyzej, co do celowosci jej przedstawienia na forum.

    sylwek,
    Bardzo doceniam probe odczytania zdjecia, widze w tym sensowne podejscie. Niezaleznie od tego, ze niektore Twoje tezy są przesadnie pozytywne, to taka wypowiedz jest materialem do dyskusji lepszym niz ocena jednowyrazowa.

    Pzdr, TJ

  8. #8
    dinx6
    Gość
    ja też jakoś nie potrafię dostrzec sensowności pokazywania tego zdjęcia na forum a opinię Sylwka twierdząca o pięknie ukrytym traktuję jako zwykłe bicie piany. mimo wszystko, pracom Tadeusza Jankowskiego zawsze przyglądam się z uwagą.

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dinx6
    ja też jakoś nie potrafię dostrzec sensowności pokazywania tego zdjęcia na forum a opinię Sylwka twierdząca o pięknie ukrytym traktuję jako zwykłe bicie piany. mimo wszystko, pracom Tadeusza Jankowskiego zawsze przyglądam się z uwagą.
    podpisuje sie pod tym obiema łapcami z tym ze u mnie najwiekszy nacisk jest na obserwacje ciekawych komentarzy TJ

    pozdrawiam
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.574
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Nie zamiescilem tego zdjecia tylko i jedynie w celu poddania go ocenie, tylko po to, aby zwrocic uwage na temat. Sadzilem, ze wsrod tysiecy zarejestrowanych uzytkownikow forum znajda sie tacy, ktorych to zainspiruje do sprobowania domowego focenia. Dlatego napisalem, ze tego typu temat nie wymaga wypasionego sprzetu, mozna poslugiwac sie kompaktem, czyli jak sadze moze to dotyczyc wiekszosci forumowiczow. Niestety do tablicy zglosili sie lustrzankarze uksztaltowani i defetystyczni, ktorych stosunek do tematu mozna strescic jako "mozna, ale po co" oraz - "na temat gniotów nie dyskutuję". Przepraszam za forme, ale chcialem sie dobitnie wyrazić, aby byla jasnosc, co do moich intencji i mojego odbioru forumowego odzewu.
    Napomknę jeszcze, ze niestosownym jest kwestionowanie cudzych racji, w dodatku podpartych argumentami, słowami "bicie piany". Takie reakcje są często spotykane tylko w społeczeństwach przeddemokratycznych.
    Pzdr, TJ

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.