Strona 47 z 121 PierwszyPierwszy ... 3745464748495797 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 1206

Wątek: Kieliszek na kafelku

  1. #461
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    149
    Moja galeria
    Także jestem za pierwszym ponieważ zdecydowała o tym ilość czułek wewnątrz kielicha które swym kształtem futurystycznie emanują.
    pozdrawiam Wiejo

  2. #462
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar masakrer
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Denia -Costa Blanca
    Posty
    2.667
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    No to sie nie wylamie i tez powiem pierwsze.
    Podoba mi sie takie spojzenie w glab kielicha i wylaniajace sie z niego czulki.
    Jesli przesladuje cie pokusa, uciekaj powoli aby mogla cie dogonic

  3. #463
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.590
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Karol, Wiejo, Maskrer,

    Dziękuje za czujne, przenikliwe rzucenie okiem na fotki.
    Rzuce taka propozycję - to są fotki milosne - żar, jasnośc ognia w głębi, ornamentalne drobinki erotyzmu, atrybutalne zespolenie zalotności, otwartości, pożądania ze stałością, prężnością.
    Oczywiście jest to ideologia dorobiona post factum.

    Pzdr, TJ

  4. #464
    | OlyJedi Awatar Piotr Grześ
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    2.209
    Siła reputacji
    49
    Moja galeria
    "Oczywiście jest to ideologia dorobiona post factum."

    Ale jakże pięknie dorobiona. Pozdrawiam. Dawno Cię Tadeuszu nie było.
    E-3, E-300, ZD 14-54,ZD 40-150, ZD 35, ZD 50, ZD 70-300, ZD 50-200, ZD 9-18, ZD 35-100, EC-14 FL-36, FL-50R

  5. #465
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Miło Cię widzieć Tadeuszu. Zawsze z przyjemnością się czyta Twoje posty. Pozdrawiam
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  6. #466
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.590
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Piotr Grześ,

    Dziękuję za zrozumienie.

    Podzielę się moimi wrażeniami z focenia amatorskiego.

    1) Każdy rodzaj fotografowania, aby dał jakikolwiek choć do rzucenia okiem plon, wymaga koncentracji na maksa w planowaniu kadru i światła oraz wykonania wielu podejść (seriami) do tematu różniących się mimalnie ujęciem, ekspozycją, oświetleniem w serii (u mnie jest to zwykle kilkadziesiąt do 150 pstryknięć), aby mieć szeroki materiał do selekcji.

    Między innymi ten czynnik generuje potrzebę posiadania jak najwyższej klasy aparatury, aby sprzęt nie rozpraszał. Nie mam na myśli sięgania do Leici (ki) lub Hasselblada, lecz sprzęt znośnej jakości, dający wysoką elastyczność w użytkowaniu oraz ergonomiczny.

    2) Podczas zdjęciowania, gdy zakołacze mi się w glowie jakiś nowy pomysł i wciągnie realizacja, to głupie ustawianie statywu lub grzebanie w menu tak rozprasza, że rozglądam sie za czymś wzmacniającym, czy jest przygotowane pod ręką. Jakakolwiek najdrobniejsza niedomoga sprzetu, np. zawieszenie się aparatu, lub niepłynne chodzenie głowicy, wywołuje pianę na ustach (żartuję).

    3) Podczas 1 - 1,5 godzinnej sesji) robię krótkie przerwy koncepcyjno odprężeniowe, ale nie na tyle długie, abym wypadł z uderzenia. Dla mnie sesja foto jest jak akt miłosny - krzywa pnie się w górę, pomysły rozbłyskują, pragnienie narasta, i... nastepuje kulminacja (lub nie). W każdym razie po zejściu w dół, zebym nie wiadomo jak sie spinał, to już nic atrakcyjnego nie wymodzę.
    Proszę o nie snucie analogii z sentencją Millera. Fotografia, to zbyt subtelne hobby, aby brać do serca i rozumu tak brutalne powiedzonka.

    Mysikrólik,

    Miło Ciebie słyszeć i oceniać Twoje focenie, które dla mnie jest rodzajem myślenia o świecie.

    Pzdr, TJ
    Ostatnio edytowane przez Tadeusz Jankowski ; 8.06.10 o 14:33

  7. #467
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.590
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Reportaz z dożynek.

    Przesadziłem, 10 fotek, to dużo. Nie chodzi mi o ocenianie poszczególnych zdjęć, tylko o pokazanie mojej wersji podejścia do tematu i zastanowienie sie, czy fotograf amator jest w stanie porwać sie na sprawozdanie z imprezy publicznej.
    Początkowo nastawiłem sie na momenty oficjalne, szybko jednak zdałem sobie sprawę z tego, że przerasta to moją kreatywność w przedstawianiu otaczającego mnie świata i postanowiłem szukać podtematów na obrzeżach, czyli docierać do ludzi. Niektóre foteczki sa słabsze, lecz zamieściłem, aby była ciągłość.
    Pzdr, TJ

    D1. Kiedy wreszcie wyjdą.

    D2. Pełna gotowość, za chwilę ruszamy.

    D3. Chybotliwy wieniec

    D4. Laikat i kler

    D5. Dozynkowe kołacze. Panie na zdjęciu sa troszke spięte, rozmawiałem z nimi przy rozdawaniu chleba - okazały się bardzo miłe i pragmatyczne.

    D6. Każdy musi znaleźć swoje miejsce

    D7. Zasłuchani i zapatrzeni w orkiestry dęte

    D8. Security tez człowiek, rzuci okiem i posłucha

    D9. Chlebem człowiek zyje

    D10. Nie samym chlebem ludzie żyją
    Ostatnio edytowane przez Tadeusz Jankowski ; 28.08.10 o 13:59

  8. #468
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.590
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Zamieszczam dwie fotki wykonane małpką, pokazujące jesienną wierzbę w słońcu. Do zerknięcia okiem. Światło na złotych listkach, światło na chropawych konarach.

    Pzdr, TJ

    Wb1

    Wb2

  9. #469
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.590
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Zamieszczam 2 foteczki wykonane małpką. Do rzucenia okiem.
    Pzdr, TJ

    Swiatło i cień

    Hospicjum

  10. #470
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Swiatlo i cien-bardzo trudne ujecie,jednak pokazales,ze malpka tez potrafi.Oczywiscie z Twoim udzialem bez ktorego sie napewno nie obylo.
    Respekt.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.