Strona 51 z 121 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1205

Wątek: Kieliszek na kafelku

  1. #501
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Za Janeczkiem
    pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  2. #502
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.574
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    @janeczek, @kasprzyk,

    Dziękuje za dobre słowo.

    Doklejam kilka fotek. Na trzech fotkach zespół Miecznikowskiego z Bitwy na głosy. Śledziłem w TVP2 ten wieloodcinkowy program i podziwiałem młode talenty i to jak wspaniale, twórczo, odmiennie zagospodarował każdy z artystów swoja grupę. Ileż tych talenciarzy jest w Polszcze, ludzi z napędem.
    Na fotkach przedstawiam zespoł, który odpadł chyba w 4 rundzie. Wygrała chyba Mlynkowa.

    Brakowało ISO oraz dynamiki, ale poniewaz nie mozna mieć wszystkiego, więc proszę o rzucenie okiem na to co zdołałem chwycić obiektywem. Trochę niedostateczne obrazki, ale widać chyba zaangażowanie młodych śpiewaków.

    Dodam jeszcze jedna kwestię, o nadziei fotografa na dobre zdjęcie w trakcie sesji.

    W trakcie strzelania obiecywałem sobie wiele po pewnych ujęciach - o, tu trafione będzie, o tu będzie klimacik i kompozycja, o, tu światełko zagrało, aktorzy w pełnej krasie.

    Zasiadam do komputera i... klapa.
    To nie to, o, tutaj, jak mogłem tak sknocić, no, beznadzieja, itd, itd, krew pot i łzy zamienioine w szarzyznę, prościznę, chaos w przekazie i kompozycji.
    Ile razy nie foce, tyla razy ta reguła się sprawdza. A najlepsze (te poniżej są najmniej złe!)okazują się najczęściej foteczki, na które nie liczyłem, pstryknięte ot tak, rutynowo. Ciekawe, czy tylko ja tak mam?

    Pzdr, TJ

    SF 5

    SF 6

    SF 7

    SF8

  3. #503
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.574
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Wklejam kilka fotek wykonanych małpką z końcówki zimy tegorocznej. Do rzucenia okiem.
    Pzdr, TJ

    Rd1

    Rd2

    Rd3

    Rd4

  4. #504
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.574
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Dalsze 4 fotki z końcówki zimy. Dwie ostatnie fotki, to poszukiwania w dziale abstrakcja. Trudna rzecz.

    Pzdr, TJ

    RD 5

    RD 6

    RD 7

    RD8

  5. #505
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria

    Odp: Kieliszek na kafelku

    RD 3- 5 zacnie się prezentują - imponująca maszyneria - i moje skojarzenie to stare mazurskie śluzy.

    Pozdrawiam.AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #506
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria

    Odp: Kieliszek na kafelku

    przyjemna kolorowa ale za to zimna przyroda, do niej mi nie śpieszno
    pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  7. #507
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.574
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria

    Odp: Kieliszek na kafelku

    Apz, Kasprzyk,
    Dziękuję za zajęcie stanowiska.

    Apz-owi za skojarzenie z mazurskimi śluzami, moim zdaniem jak najbardziej trafne.
    Jak fotografować maszynerię, to jest pytanie, w słońcu, sniegu, w desczu, to jest zadanie.

    Kasprzykowi za dostrzeżenie zimowej przyrody, a w niej rzadkości - kolorów.

    Wklejam dwie foteczki z małpki, zgodne z tytułem wątku, czyli ciągłym ćwiczeniem się na rzeczach niepozornych, niezauważalnych, próbowanie ukręcenia bata z... piasku.
    Foteczki technicznie średnie, wykonywane z ręki, ale wklejam je, bo wydaje mi się, że są migotliwe.

    Pzdr, TJ

    RD 9

    RD 10
    Ostatnio edytowane przez Tadeusz Jankowski ; 17.08.11 o 23:49

  8. #508
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Kieliszek na kafelku

    Ta malpka,jaka by nie byla,idealnie kolory odwzorowuje.Chyba,ze to Ty suwakami ustawiasz.W kazdym razie kolor idealny.Na kiepskim quato nic nie wrzeszczy,ze cos nie tak.Oczywiscie te przy dziennym swietle.

  9. #509
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.574
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria

    Odp: Kieliszek na kafelku

    Mirek,
    Mam wrażenie, że masz rację, ale małpka miała ułatwione zadanie, odwzorowaniu koloru sprzyjała sytuacja oświetleniowa, dobry przedzał czasowy (popołudnie, gdy słońce jeszcze nie żółknie i czerwienieje), białe chmury (50% zachmurzenia) dające kolor referencyjny dla WB małpki oraz tłumiące udział zimnego błękitu w kadrze.
    Pzdr, TJ

  10. #510
    | OlyJedi Awatar rol6
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Skórzewo/Poznań
    Posty
    1.550
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Kieliszek na kafelku

    Słonecznik (RD 10) bardzo mi się podoba. Super kolory.
    OMD, kilka puszek i wiadro słoików

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.