Strona 33 z 121 PierwszyPierwszy ... 2331323334354383 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 1206

Wątek: Kieliszek na kafelku

  1. #321
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Rah,
    Piszesz, ze znaczna część jest w nieostrości i to przeszkadza w odbiorze. Zgadzam sie z Tobą. Moim zdaniem, w takim ujęciu jak moje, pomieszczenie całego zwoju w strefie ostrości wymagałoby liczby przysłony dużo większej niż maksymalna w moim aparacie.
    Przepały są i również moim zdaniem przeszkadzają, chociaż nie sa to typowe przepały z prostego niedoświetlenia, a bliki. Taki pasek oświetlony miękkim swiatłem mógłby być lepszy. Próbowałem. Nie dałem rady - wyszło nijako. Chyba jestem słaba tancerka.
    Pzdr, TJ

  2. #322
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    270
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Tadeusz Jankowski
    ...Taki pasek oświetlony miękkim swiatłem mógłby być lepszy. Próbowałem. Nie dałem rady - wyszło nijako. Chyba jestem słaba tancerka.
    Pzdr, TJ
    Eeee tam. Masz pomysł. Próbujesz, ale nie jest tak jak chcesz. Zostawiasz i wklejasz to co masz. Po prostu brakuje ci cierpliwości. Kontynuuj próby, aż będzie tak, jak chcesz, wcale nie musi być najlepiej, bo to kwestaia subiektywnej oceny. Ma się tobie podobać i cię satysfakcjonować. Tymczasem sam przyznajesz, że nie jest tak, jak chciałeś. Fakt, że łatwiej jest oceniać i radzić niż zrobić to wszystko samemu

  3. #323
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Wklejam 2 kwiatki. Nieco inne kolorki niż na fotce Prymulka 1 powyżej - ostrzejsze żółć i fiolet w zestawie. Ten żółty wzór na płatkach jest nieostro zarysowany w naturze, tak było na fotografowanym kwiatku.
    Pzdr, TJ

    Prymulka 2

    Prymulka 3

  4. #324
    rocco
    Gość
    Ostatne zdjecie bardzo mi się podoba.
    Kwiat wypełnia cały kadr a piękna, żółta gwiazda usytuowana jest centralnie pośród symetrycznie rozlożonych, kontrastujących z nią mocno, płatków.
    Bardzo udany kadr, prawie abstrakcyjny i zachwycajacy kolorami i formą.

  5. #325
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Rocco,

    Ale pochwaliłes - na 100 %. Niemniej jednak uwazam, że krytyka jest potrzebna, aby delikwent, czyli ja, nie popadł w zarozumiałość. Dodam od siebie (krytycznie), że kwiat na drugiej fotce jest ujęty troszeczkę z boku, pod kątem, jest zwrócony lekko w prawo na zdjęciu, więc przydało by się nieco więcej przestrzeni z prawej.
    Albo sfotografować centralnie i wtedy pełna symetria i brak obrotu w prawo lub lewo. Nie dało się, chociaż usilnie próbowałem osiagnąć tę pełną symetrie i tak oświetlić, aby płatki były położone dokładniej po przekątnych.
    Na przeszkodzie stanęły: zbyt mały rozmiar kwiata, zbyt wygięte płatki - nie tworzące płaszczyzny, trudności z doprowadzeniem światła pomiędzy obiektyw a kwiat - to były duże zbliżenia.
    Inna sprawa, to niemożność osiągnięcia bardzo dobrej ostrości na płatkach, np. takiej, jak na monecie, znaczku pocztowym lub banknocie. Przynajmniej moje aparaty tego nie mogły, kwiat zawsze widzą, jak owad - rozmyty, o ile owad w ogóle swoim facetkowym okiem jest w stanie zobaczyć jakieś szczegóły. Jakiś ultrafiolet, polaryzacja, czy śtućne nawozy? Nie wiem, może coś źle robię?
    Pzdr, TJ

  6. #326
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar asfoto_p
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    okolice Tczewa
    Posty
    544
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Oba myślę że dobre. Do 2 za Rocco świetna poukładane.
    ZAPRASZAM E510 14-42 & 40-150, Nikon D7000 & 17-50 Vr

  7. #327
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    270
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Kwiaty rzeczywiście świetne. Kwiat w kwiecie, świetnie złapane. Mi się podoba tak, jak to pokazałeś. W pierwszym chyba ostrość jest bardziej na słupkach, a w drugim na płatkach i ten obraz bardziej mi się podoba.

  8. #328
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Zastanawia mnie fenomen tego wątku. Gratuluję Ci, Tadeuszu cierpliwości, wytrwałości i pasji.

    pozdrawiam

  9. #329
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Dziękuję wszystkim za przyjrzenie się fotkom i komentarze.
    Cytat Zamieszczone przez asfoto_p
    Oba myślę że dobre. Do 2 za Rocco świetna poukładane.
    Tak myślałem, że fotka druga będzie się bardziej podobać. Pierwsza jest trochę nierównowagowo skadrowana - prawie kwadrat i słabe estetyczne uzasadnienie dla takigo formatu. Ze względu na silne boczne światło od prawej należało by w prostokąt ująć, ale nie starczyło płatków w rogach, wychodzilo tam brzydkie, zakłócające tło.
    Cytat Zamieszczone przez rah
    Kwiaty rzeczywiście świetne. Kwiat w kwiecie, świetnie złapane. Mi się podoba tak, jak to pokazałeś. W pierwszym chyba ostrość jest bardziej na słupkach, a w drugim na płatkach i ten obraz bardziej mi się podoba.
    Bardzo mnie cieszy okreslenie "kwiat w kwiecie" - to chciałem pokazać. Dopiero po wykonaniu fotki zauwazyłem, że ten "wewnętrzny" żółty kwiat ma struklturę "na zakładkę".

    Po przyjrzeniu się obu fotkom, moim zdaniem na obu jest ostrość na słupkach i na płatkach, chociaż niezadowalająca, szczegolnie żółte pole nie dalo sie ostro złapać, a krawędzie miseczki w środku są bardziej rozmyte niż by to wynikało z ich ewentualnego wyjścia poza GO - tutaj nieznacznego.
    Cytat Zamieszczone przez PrzemQ_09
    Zastanawia mnie fenomen tego wątku. Gratuluję Ci, Tadeuszu cierpliwości, wytrwałości i pasji.

    pozdrawiam
    Dziękuję. Zabieranie głosu na temat zdjęć może, choć nie musi, prowadzić do pożytecznych dyskusji.

    Pzdr, TJ

  10. #330
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Wstawiam różę ósmomarcową. Można jechać, jeżeli ktoś się zdecyduje, to proszę o odpowiedzi:
    1) Kompozycja, czy nie należałoby przechylić róży w prawo?
    2) Czy nie za mało światła?
    3) Czy tło właściwe?
    4) Głębia ostrości, czy właściwe jej położenie, czy nie lepiej ją przesunąć w kierunku pierwszego planu?
    5) Ogólna ostrość.
    6) Czy fotka jest ogólnie jakaś, czy nijaka?

    Uważam, że czegoś bym się mógł nauczyć.

    Pzdr, TJ

    Róża ósmomarcowa

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.