Strona 2 z 121 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1205

Wątek: Kieliszek na kafelku

  1. #11
    dinx6
    Gość
    Tadeuszu,

    używając terminu "bicie piany" nie zamierzałem kwestionować racji Sylwka a jedynie (co jasno wynika z postu) wyraziłem swój pogląd na ich temat. mam wrażenie, że demokracja polega m.in. na swobodzie głoszenia poglądów. co też czynię.

    Żeby była jasność, Sylwek doszukuje się w tej fotografii piękna, podczas gdy Twoją intencją nie było jego ukazanie. Dlatego uznałem słowa Sylwka za "bicie piany" i sąd ten podtrzymuję.

    Poniekąd fakt, że on widzi w tym zdjęciu piękno świadczy o jego poczuciu estetyki. Dla mnie dość osobliwym, delikatnie powiedziawszy.

    Będę uparty. Nadal nie rozumiem Twoich intencji w odniesieniu do tej, konkretnej fotografii. Jak stwierdzasz:

    Sadzilem, ze wsrod tysiecy zarejestrowanych uzytkownikow forum znajda sie tacy, ktorych to zainspiruje do sprobowania domowego focenia. Dlatego napisalem, ze tego typu temat nie wymaga wypasionego sprzetu, mozna poslugiwac sie kompaktem
    Nie sądzisz, że o wiele silniejszą inspiracją byłoby dla takich osób zdjęcie ciekawe technicznie, o wysokich walorach estetycznych? Wydaje mi się, że argument "można to zrobić" jest zbyt miałki. To oczywiście tylko i wyłącznie moja opinia.

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.574
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Dinx,
    Wyważamy otwarte drzwi. Jest przecież jasne, ze im lepsze jest zdjęcie, tym wieksza inspiracja.
    Odnoszę takie wrażenie, że zdaniem dyskutantow w tym wątkuku zasada - "słabe zdjęcie - nie ma o czym rozmawiać" ma charakter bezwzględny.
    Jeśli chodzi o, mówiąc wzniośle, demokratyczny dyskurs, to moim zdaniem polemika z poglądami innych nie powinna się ograniczać do skrótów myślowych typu "bicie piany", tylko powinna zawierać w miare możliwości jakąś kontrargumentację. Tego typu zwrot jak najbardziej nadaje się do podsumowania, lecz nie powinen być jednocześnie wstępem, rozwinięciem i zakończeniem polemiki.
    Pzdr, TJ

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Tadeusz Jankowski
    Zamieszczam fotkę kieliszka na kafelku. Zamiarem moim jest pokazanie, ze można focić w domu w zastanych warunkach bez urządzania specjalnego studia. Do tego celu nie trzeba wypasionej lustrzanki, wystarczy jaki taki kompakt z trybami PASM.
    Fotka jest mdła, kolor kafelka wyjątkowo zimny, a jego połysk zbyt lodowaty.
    Tadeusz, gdybyś umieścił w tym wątku UDANE zdjęcie (a nie jak piszesz - mdłe) - pewnie byś udowodnił że kompaktem można focić w domu bez wypasionego studia. Interesuje mnie dlaczego nie poprzesz swojej teorii UDANYM PRZYKŁADEM? Tylko o to mi chodzi. Nie chcę oceniać zdjęcia - sam to zrobiłeś.
    Jako przykład, że można robić ciekawe eksperymenty w domu podam linka na inne forum, gdzie ostatnio takież się przewijały: Fotografia łokciowo-kolankowa
    Sama sporo ekspetymentuję w domu i wiem, że lustrzanka nie jest do tego niezbędna.
    Z poważaniem
    Aga mit kompakt

  4. #14
    Sylwek
    Gość
    Witam

    Jeszcze raz zabiorę głos w tej sprawie, bo widzę iż pewne odpowiedzi dotyczą moich poglądów. Chcę wyjasnić wszystkim iż moja opinia o zdjęciu Pana Tadeusza jest szczera i nie zawiera żadnych podtekstów, żadnego szyderstwa itp. Wiem, że każdy z nas ma inne spojrzenie na to co nas otacza - i to jest wspaniałe. Słuchajcie nie mogę "bić piany" i nie mam żadnych pretensji co do tych zdjęć, gdyżjak sami wiecie moje zdjęcia są czasami tak okropne i beznadziejne, że nie powinny znaleźć się na forum - przynajmniej ktoś raz tak wspomniał na forum i chwała mu za to, bo faktycznie choćczasami mam ochotę cośwam przedstawić to jednak nie rozbiętego tak jak wy profesjonaliści. Panowie dziękuję Panu Tadeuszowi, iż odniósł się swoim zdjęciem do osób z aparatami kompaktowymi. Swoim zdjęciem pokazał, że można robić ciekawe fotografie także kompaktami. Wiem, że lustrzanka to inny sytem i zawsze ostrość zdjęciach robionych nimi będzie bardziej zadawalająca niż kompaktem, zresztą ciągle to słyszę od was "mała głębia ostrości, nieostre itp" Wracjąc do zdjęcia Pana Tadeusza to chcę tylko powiedzieć, iż dla mnie to zdjęcie jest jakąś próbą podjęcia trudnej sztuki a mianowicie fotografia szkła a mimo wszystko w domowych warunkach ta fotografia wyszła całkiem nieźle. Zobaczie moje zdjecia jakie to gnioty tam można powiedziec "zdjęcie do niczego". Ja nadal potrzymuje opinie, że zdjęcie Pana Tadeusza jest warte obejrzenia i szukania w nim czegoś nowego. A jeszcze jedno, nie bądźmy na siebie żli inie kłóćmy się przecież jesteśmy jedną wspólną rodzina Olympusa. Zobacznie nigdy nie zrozumie nas Nikonowiec ani Canonowiec czemu wybraliśmy Olympusa. Bądźmy dla siebie życzliwi ale oczywiście krytyka musi być dzięki temu wciaż się uczymy.

    Pozdrawiam

    Zadowolony z forum
    Sylwek

  5. #15
    Sylwek
    Gość
    przepraszam za styl i kupe błędów ale szybko pisałem.Ww pracy nie mam czasu, aby to poprawiać.


    Przepraszam

    Sylwek

  6. #16
    dinx6
    Gość
    Sylwek, sympatyczny z Ciebie gość, ale niepotrzebnie wpadasz w histerię. Nikt nie powiedział, że lustrzanka daje lepsze efekty niż kompakt. Efekt zależy w pierwszej kolejności od fotografa, dopiero w drugiej od sprzętu który używa. Znam kogoś, kto swym kompakcikiem potrafi zrobić takie zdjęcia, że czasem zapiera dech. Mówię poważnie. Temu komuś nie są potrzebne drogie szkła, sprytne puszki itp. Czasem dobry sprzęt wręcz przeszkadza, mam tu na myśli technicznych onanistów którzy więcej uwagi poświęcają np. szumom, niż temu co faktycznie potrafią wydobyć ze swych puszek.

    BTW- Olki nie robią lepszych zdjęć niż Canony czy Nikony. Nie ma najlepszego aparatu na świecie. Są tylko lepsi i gorsi fotografowie.

    Zgadzam się z Agapiet, UDANY PRZYKŁAD nie potrzebowałby żadnych słów poparcia.

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    TJ czekam na nastepne kieliszkowe klimaty :-)

    jedno jest niezmienne.... niezaleznie jaka fotka bedzie pokazana zawsze bedzie duzo fajnych komentarzy

    blagam ludzie tylko nie robcie tu dyskusji nad temat wyzszosci lustrzanki czy kompaktu albo o systemach...

    pozdrawia
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.574
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Agapiet,

    Nie gloszę żadnej teori. Zamieszczając swoją fotke zaproponowalem ją potraktować jako przykładową, pokazujacą mozliwosc wejścia w temat dla tych, ktorzy się z tym nie zetknęli. Forum ma setki aktywnych uczestnikow, na pewno są wśród nich i tacy. A to, ze ta fotka nie jest wejściem smoka, to sie wszyscy ze soba zgadzamy.

    Patrząc na nią z wysokiej pozycji mozna ją nazwać gniotem, tez tak można. Moje podejście do tematu różni się od opinii większości tym, że ja w przypadku zapuszczonego przeze mnie wątku nie widzę potrzeby wspinania się na wyżyny. Uważam, że ta konkretna fotka jakościowo jest wystarczjąca, aby skierować uwagę na temat domowego focenia.

    Moje oczekiwania były następujące:
    Cieszył bym się, gdyby ocena tego zdjęcia pozostała kwestią drugorzedną, a kwestia fotografowania domowego tematem do drążenia. Na przykład można by zaproponowac poeksperymentowanie z różnymi podłożami, nie musza to być kafle, np. posadzka kamienna, podłoża papierowe - jakie do szkła - z połyskiem, matowe, kolorowe, białe, szare, może karton, itd., inne podłoża sztuczne, tkaniny, itd., jakie przedmioty w warunkach domowych najlepiej nadają się do focenia - duże, małe, kieliszki, dzbanuszki, figurki, a moze nie tylko szklo, jakie światło, itd.
    Nie mam na myśli odsyłania do poradników, a raczej dzielenie sie doswiadczeniami, wymianę opinii, ogolnie rzecz biorac - fotka, jako punkt wyjścia.

    Pzdr, TJ

  9. #19
    dinx6
    Gość
    Tadeuszu, proponuję poprosić moda o przeniesienie tego wątku do działu "Porady dotyczące fotografii" i jest po problemie. Sam wstawiłeś ją w tabeli "Ocena zdjęć" i stąd pewnie podobne reakcje.

    Temat uważam za ciekawy i godny nakręcania.

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.574
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Uwazam, ze w dziale "Ocena zdjęć" zdjęcia zamieszcza się własnie nie tylko po to, aby uzyskac ocenę (do tego raczej służy Galeria), ale aby podyskutowac odnośnie różnych aspektow fotek, w tym wymienic opinie dotyczące podejscia do fotografowania danego tematu, jak i dotyczące interpretacji, czytania zdjęć.
    Przyznam, ze nie jestem zwolennikiem sztywnego reagowania, czyli jak fotka w dziale "Ocena", to tylko oceniam - i tyle. Zawsze mam nadzieję na coś więcej.
    Jeśli chodzi o niniejszy wątek, to uważam, że powoli ulega wyczerpaniu, właśnie ze względu na stereotypowe podejście - tylko ocena i nic więcej.
    Pzdr, TJ

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.