Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: E-510 Znikneły zdjęcia/CF Protect

  1. #1
    | OlyJedi Awatar J.Graph
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Józefów/Warszawa
    Posty
    975
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    E-510 Znikneły zdjęcia/CF Protect

    Witam.

    Właśnie wróciłem z wyjazdu ... napstrykałem sporo zdjęć ...
    Podczas powrotu zrobiłem ze 3 zdjęcia po czym gdy chciałem je obejrzeć aparat wariował ... po chwili sie okazało że na aparacie zostały zdjęcia tylko z pierwszego dnia podróży i te 3 które zrobiłem jako ostatnie ...

    Podczas przeglądania zdjęć w aparacie każde jest z kluczykiem ... dodatkowo w prawym dolnym rogu na LCD tam gdzie powinna być liczba zdjęć widnieje czerwony napis PROTECT ... Chodzi o karte CF ...
    Nie moge dalej zrobić żadnego zdjęcia ...

    Na kompie wygląda to nieciekawie ... zapodam screena ...
    Zdenerwowałem sie i to bardzo ... Bardzo mi zależy na tych fotkach ...
    Da sie coś z tym zrobić ?? Co sie w ogóle stało ??

    W wizjerze mryga cały czas "P CARD"

    Po włączeniu aparatu na ułamek sekundy pojawia sie ilość zdjęć 415 (faktyczny stan) a zaraz potem PROTECT ...

    Uszkodzonych plików nie da sie przegrać do komputeraz ani zmienić ich nazwy ...

    Pozdrawiam.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OOOOOO.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	274,7 KB
ID:	38905  
    Ostatnio edytowane przez J.Graph ; 12.09.10 o 20:03

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Quentin35
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Żagań
    Posty
    529
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Może spróbuj użyć Pc File Inspector Recovery http://www.dobreprogramy.pl/PC-Inspe...ows,11565.html

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    619
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    To co pokazujesz na obrazku nie wygląda dobrze. Chyba kamera miała problem z zapisem na karcie. Nie wydaje mi się żeby było co odzyskiwać, ale można spróbować (oczywiście).
    Jakiś scandisk zrobiłeś na tej CF?
    Pozdrawiam, Andrzej.
    E-30 | ZD 12-60 | ZD 50-200 SWD | ZD 70-300 | Sigma 105 | Falcon 8 | sporo manualnych stałek M42

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    329
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

  5. #5
    | OlyJedi Awatar J.Graph
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Józefów/Warszawa
    Posty
    975
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Scandiska robiłem widowsowego tylko ... nie chciałem za bardzo wnikać żeby nie popsuć bardziej (najpierw chciałem sie z wami skonsultować) ...

    Może i był jakis problem z zapisaniem na karcie ale przez całe 3 dni aparat działał wyjątkowo dobrze ... Pstrzykałem, oglądałem itd ... zero problemów ... dziś coś sie zkwasiło ...

    Zaraz sprawdze tego Inspectora ...
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Quentin35 Zobacz posta
    Pc File Inspector Recovery
    Program odzyskuje pliki ale tylko miniaturki 1,4MB z czego rozmiar jest 10MpiX ...
    Na pełnym rozmiarze jest tylko pasek na góze kadru ...

    Zainstalowałem PC Inspector Smart Recovery ... poszło ... zdjęcia wracają ...


    Teraz tylko pozostaje pytanie co sie mogło stać ... popatrzyłem na zdjęcia które już sie odzyskały i widze że pojawiły sie także zdjęcia sprzed 2 tygodni ... czyli jednak więcej zdjęc mi znikneło z karty niz mi sie zdawało ...
    Czyżby to była wina karty ?? Śmierdzi mi to błędem podobnym do pendrajwów ... z tą różnicą że tutaj działa system plików i są pojedyńćze nieuszkodzone pliki ...

    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje
    ja z tych nerwów byłem lekko ograniczony ...
    Rozdałem zasłużone plusiki
    Ostatnio edytowane przez J.Graph ; 12.09.10 o 23:53 Powód: Automatyczne scalenie postów

  6. #6
    | OlyJedi Awatar GoBo
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Silesia
    Posty
    377
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez J.Graph Zobacz posta
    i widze że pojawiły sie także zdjęcia sprzed 2 tygodni ... czyli jednak więcej zdjęc mi znikneło z karty niz mi sie zdawało ...
    Błędny wniosek. Może ci odzyskać zdjęcia nawet sprzed roku. Stare pliki, jeśli tylko nie były nadpisane to ciągle są na karcie.
    Proponuję sformatować potem kartę w aparacie, pobawić się trochę i jeśli problem się powtórzy to ja bym nie ryzykował i kupił nową (CF często mają długą gwarancję)
    Polecam się

  7. #7
    | OlyJedi Awatar J.Graph
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Józefów/Warszawa
    Posty
    975
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez GoBo Zobacz posta
    Błędny wniosek. Może ci odzyskać zdjęcia nawet sprzed roku. Stare pliki, jeśli tylko nie były nadpisane to ciągle są na karcie.

    Masz racje ... sam nie pamiętam co kasowałęm z karty a co nie

    Strasznie mnie to zdziwiło ponieważ mam Olka już ponad 2 lata i nie było z nim najmniejszych problemów ...
    Co ciekawe po odzyskaniu zdjęć z karty i włożeniu jej do aparatu (wszystko wygląda tak jak na screenie) karta znowu zaczeła działać ... No cóż ... strzele formata i sie pobawie ... zobaczymy czy problem wróci ...

    Podziękował po raz drugi
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Pomocy! E-510 i PROTECT na ekranie...
    By fobianka in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 5.08.09, 19:59
  2. Pomocy write protect!!!
    By madziaa91 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.04.08, 08:11
  3. Problem z "write protect" pomocy!!!
    By dres in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 7.03.05, 14:33
  4. bardzo prosze o pomoc - c-150 - write protect
    By Yanoosic in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14.08.04, 00:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.