Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 109

Wątek: Co kupić do "kamerowania" ?

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar pmfoto
    Dołączył
    Aug 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    74
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Wydaje mi się (może mam staroświeckie podejście) że aparat jest do robienia zdjęć a kamera do kręcenia filmów... Nie inwestował bym w aparat z funkcją kręcenia filmów tylko w porządna kamerę fullHD.
    OM1

  2. #12
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez pmfoto Zobacz posta
    Wydaje mi się (może mam staroświeckie podejście) że aparat jest do robienia zdjęć a kamera do kręcenia filmów... Nie inwestował bym w aparat z funkcją kręcenia filmów tylko w porządna kamerę fullHD.
    Zdefiniuj porządna kamerę fullHD, oraz podaj zakres cenowy urządzeń które porównujesz.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar pmfoto
    Dołączył
    Aug 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    74
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Zdefiniuj porządna kamerę fullHD, oraz podaj zakres cenowy urządzeń które porównujesz.
    Zależy to od zasobności kieszeni kupującego a nie został określony przedział cenowy przez mariush-a.

    Pozdr.
    OM1

  4. #14
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez pmfoto Zobacz posta
    Zależy to od zasobności kieszeni kupującego a nie został określony przedział cenowy przez mariush-a.
    To może w inna stronę. Pokaz kamerę w cenie Canona 550D która nagrywa lepszy jakościowo obraz.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Poczekaj na Olympusa E-5
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar pmfoto
    Dołączył
    Aug 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    74
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    To może w inna stronę. Pokaz kamerę w cenie Canona 550D która nagrywa lepszy jakościowo obraz.
    Do zastosowań rodzinnych jak kolega pisał w pierwszym poście - zastanowił bym się w ogóle, czy warto pakować 4-5 tysięcy w sprzęt (strzelam) - body + szkło (bo też trzeba to doliczyć). Nie widziałem filmów z tego canona ale skoro piszesz, że ma świetny jakościowo obraz to dolicz do tego też świetne szkło bo samo body świetnego obrazu nie da.

    Zastanawia mnie też ergonomia korpusu przy kręceniu filmów. Imho nie będzie to zbytnio wygodne w "trzymaniu".

    Tak banalna funkcja jak zoom przy nagrywaniu filmów jest całkiem przydatna a dobry jasny zoom do korpusu raczej bedzie sporym wydatkiem, wydaje mi się też , że nie wystarczy jedno szkiełko bo nie trafi się z rozsądnym przedziałem ogniskowych przy jednym szkle. Trzeba wiec bedzie kupic co najmniej dwa. W kamerze masz to na pokładzie, może nie będzie to optycznie rewelacja, ale do rodzinnego "kotleta" wystarczy.

    PS - kamery też mają funkcję robienia zdjęć. A jakoś fotografowie wybierają do tego celu aparaty fotograficzne.
    OM1

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pmfoto Zobacz posta
    Nie widziałem filmów z tego canona
    To zobacz, bo warto (łatwo znaleźć, mogą być też te z 7D to samo). Powyżej dałem przykład z D300s, o wiele gorszego w kwestii filmowania od 550D. Jak pokażesz mi kamerkę HD o podobnych możliwościach w kwestii panowania nad GO oraz szumem, w cenie do 5 tysi to będę naujbardziej zdziwionym fotografem na świecie.

    ale skoro piszesz, że ma świetny jakościowo obraz to dolicz do tego też świetne szkło bo samo body świetnego obrazu nie da.
    Nie zapominaj, że mariush ma już odpowiednie obiektywy

    Zastanawia mnie też ergonomia korpusu przy kręceniu filmów. Imho nie będzie to zbytnio wygodne w "trzymaniu".
    Da się, zwłaszcza po inwestycji w okolicy 600 zł (wizjer + prosty statyw naramienny).

    PS - kamery też mają funkcję robienia zdjęć. A jakoś fotografowie wybierają do tego celu aparaty fotograficzne.
    bo mają tą funkcję gównianą jakościowo -w odróżnieniu od filmów rejestrowanych przez lustrzanki.

  8. #18
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez pmfoto Zobacz posta
    Do zastosowań rodzinnych jak kolega pisał w pierwszym poście - zastanowił bym się w ogóle, czy warto pakować 4-5 tysięcy w sprzęt (strzelam) - body + szkło (bo też trzeba to doliczyć).
    No to muszę być szaleńcem, skoro do tego celu (głownie, ale nie tylko) kupiłem 5D. Przyznam się ze filmowanie mnie interesowało, ale ze względu na badziewny sprzęt w segmencie zaawansowany-amator, odpuszczałem temat.

    Cytat Zamieszczone przez pmfoto Zobacz posta
    Nie widziałem filmów z tego canona
    Tutaj jak widac pies jest pogrzebany,

    Cytat Zamieszczone przez pmfoto Zobacz posta
    ale skoro piszesz, że ma świetny jakościowo obraz to dolicz do tego też świetne szkło bo samo body świetnego obrazu nie da.
    mariush zapewne dysponuje szklarnia do 5D, a z ciekawostek powiem ze na poczatku nagrywalem filmy uzywajac czasami pentacona 29mm 2.8 i jakosc byla wrecz rewelacyjna.
    Cena takiego obiektywu to około 60 zl.



    Cytat Zamieszczone przez pmfoto Zobacz posta
    Zastanawia mnie też ergonomia korpusu przy kręceniu filmów. Imho nie będzie to zbytnio wygodne w "trzymaniu".
    Odpowiedni doczepiany wizjerek i ergonomia się dramatycznie poprawia.


    Cytat Zamieszczone przez pmfoto Zobacz posta
    Tak banalna funkcja jak zoom przy nagrywaniu filmów jest całkiem przydatna
    Osobiście nie przepadam za zoomowaniem.


    Cytat Zamieszczone przez pmfoto Zobacz posta
    PS - kamery też mają funkcję robienia zdjęć. A jakoś fotografowie wybierają do tego celu aparaty fotograficzne.
    Moim zdaniem porównanie nie trafione. Rozumiem ze do rozmów musisz używać telefonu, a skype to już jest be.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    A zresztą po co masz się męczyć i szukać tych filmów po sieci -proszę, masz dwa przykładowe linki:





    Nakręcone z użyciem taniego jak barszcz Heliosa 50/2.

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar pmfoto
    Dołączył
    Aug 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    74
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    qbic - Już stałeś przed tym wyborem , więc skoro kupiłeś taki a nie inny sprzęt to z pewnością jest to dla Ciebie opcja optymalna, dlatego nie będę oceniał stopnia Twojego szaleństwa.

    Skoro posiada mariush posiada już obiektywy canona, to inna sprawa.

    Co do obiektywów na m42 to zgadza się są one tanie ale dziękuję bardzo za ustawianie ostrości takim wynalazkiem przy filmowaniu. Chociaz przy 29mm jeszcze ujdzie ale przy większej ogniskowej to tylko pogratulować umiejętności, jeśli przy pełnej dziurze uda się coś trafić ostro w ruchu.

    Co do wizjerka to raczej bardziej się sprawdzi imho odchylany ekran lcd chyba ze ktoś lubi być okiem "przyklejony" cały czas do kamery/aparatu.

    Co do zoomowania ... de gustibus, po coś to robią w kamerach.

    Zastanawiająca jest też kwesta jakości nagrywanego audio.


    Co do skypa i telefonu - n/c



    PS - przepraszam , że bez cytatów ale nie ogarniam do końca jeszcze.
    OM1

Podobne wątki

  1. Nie "co" ale GDZIE kupić?
    By Marx07 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25.07.11, 08:56
  2. Nowa "zimna" sesja zdjęciowa: "Aneta & Monika"
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.05.09, 22:49
  3. "4 pory roku - Lato 08" - "Pozostali Zwycięzcy" galeria pokonkursowa
    By mynameisnobody in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 19:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.